شماره کالا:  7889139
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر
  • اشتراک گذاری در فیسبوک
  • اشتراک گذاری در گوگل پلاس

کتاب خاطرات ممتحن الدوله

زندگینامه اولین مهندس آرشیتکت ایران دردوره ناصرالدین شاه


وضعیت کالا:  کالای استفاده شده (دست دوم)

  قیمت: 50,000   تومان  
فروشنده این کالا


نام کاربری: samaeli 176


گزارش تخلف


سال چاپ 1360-1369 هجری شمسی

 مشخصات بیشتر کالا

پیرامون شخصیت "میرزا مهدی خان شقاقی" (ممتحن الدوله) می‌خوانیم که وی، اولین مهندس (آرشیتکت) ایران است. در سال 1263 هجری قمری در تهران، محله سنگلج که مرکز سلطنت آن زمان تهران بود، متولد شد. پس از چند سال تحصیل در مکتب و در مدرسه دارالفنون جدید التأسیس در سال 1276هجری قمری بر اثر یک سلسله اتفاقات خانوادگی به دستور شخص "ناصرالدین شاه" با اولین هیأت محصلین به پاریس (فرانسه) اعزام شد و پس از اتمام تحصیلات متوسطه و اخذ گواهینامه مهندسی معماری در مدرسه عالی "اکل نورمال سوپریور دوپاری" و دانشکده معماری (آرشیتکتور) پاریس در سال 1243 هجری شمسی به ایران بازگشت. از جمله آثار مشهور وی می‌توان به ساختمان‌های مسجد سپهسالار (شهید مطهری فعلی)، مجلس شورای ملی، پارک اتابک و قصر فیروزه اشاره کرد که طراحی و نقشه‌کشی آنها را شخصأ انجام داده و در اتمام آنها نظارت نموده است. در حقیقت دوره سلطنت ناصرالدین شاه را می‌توان سرآغاز تحولات گوناگون در بینش و سپس فرم و ساختار معماری ایران در نظر گرفت.

کتاب خاطرات ممتحن الدوله چاپ سال 1363و شامل 397صفحه . کتاب بصورت مصور بوده و شامل تصاویر بسیار زیادی از شخصیتهای مهندسی و حکومتی و سیاسی سلسله قاجاریه و همچنین اسناد دولتی قاجاری می باشد .این کتاب درحال حاضر چاپ نمی شود و بسیار نایاب می باشد.
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه