شماره کالا:  7884461
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر
  • اشتراک گذاری در فیسبوک
  • اشتراک گذاری در گوگل پلاس

جنبش ملی شدن صنعت نفت ایران و کودتای 28مرداد1332

تالیف سرهنگ نجاتی


وضعیت کالا:  کالای استفاده شده (دست دوم)

  قیمت: 40,000   تومان  
فروشنده این کالا


نام کاربری: samaeli 176


گزارش تخلف


سال چاپ 1360-1369 هجری شمسی

 مشخصات بیشتر کالا

...کتاب حاضر که عنوانش گویای منظور و محتوی است و خوشبختانه با فراغت کافی و دسترسی لازم به مدارک مستند تالیف شده است، شاید جامعترین و دقیقترین کتابی در نوع خود باشد که بمنظور ارایه افتخارانگیزترین حماسۀ ملت ایران برای نجات از پیچیده ترین زنجیرهای اسارت استیلاگران غربی بعد از کودتای 28 مرداد 32 نوشته شده است. حماسه‌ای در اوج نهضت‌های ملی ما که با وجود شکست نهایی، بوجود آورنده پیروزهای بسیار ارزنده و سازنده بود. این قیام نه تنها تاریخ ایران بلکه تاریخ کشورهای استعمارزده چون مصر و الجزایر را ورق زد.

در پژوهش حاضر، با استناد به منابع متعدد، رویدادهای مربوط به جنبش ملی شدن صنعت نفت به رهبری دکتر مصدق، نیز کودتای 28مرداد و حوادث قبل و بعد از آن بررسی و تبیین شده است .بخشی از کتاب به معرفی کتاب‌ها و گزارش‌های نویسندگان دیگر، در این باب اختصاص دارد .قسمت نخست این تحقیق متشکل از دو((کتاب)) است : ((کتاب اول)) با عنوان((جنبش ملی شدن صنعت نفت ایران)) با فصل‌های((از امتیاز نامه دارسی تا رد مقاوله نامه قوام ـ ساد ـ چیکف))، ((جنبش ملی شدن صنعت نفت)) و ((دوره دوم زمامداری دکتر مصدق)) .((کتاب دوم)) نیز که((کودتای 28مرداد 1332)) عنوان گرفته شامل سه فصل است :((کودتای 28مرداد 1332))، ((کودتاچیان را بشناسیم)) و ((صفحه‌ای سیاه از تاریخ ایران)) .در قسمت نخست ضمایمی شامل تعداد زیادی نامه، تلگراف، یادداشت، مصاحبه، اسناد و نوشته‌های کوتاه فراوان، همچنین تعدادی عکس و فهرست اعلام و فهرست منابع به طبع رسیده است.

کتاب جنبش ملی شدن صنعت نفت ایران چاپ قدیمی سال 1363و شامل 528صفحه . کیفیت کتاب تمیز و بسیار خوب می باشد.سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه