شماره کالا:  22994649

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر

جفت سوپربانکی سهام 5 تومانی کمپانی مسعودیه اصفهان

دوره قاجار-کیفیت بینظیر .%100 اصل و با ضمانت کامل (مهر برجسته ) موجودی 20 جفت TAHAJOON.esam.ir


وضعیت کالا:  نو

خرید   عدد از 8 عدد به قیمت 600,000   تومان  

تعداد بازدید : 32
گزارش تخلف


فروشنده این کالا


نام کاربری: somijon 1361قدمت قاجار
ایرانی یا خارجی ایرانی

 توضیحات کالا

جفت سوپربانکی سهام 5 تومانی کمپانی مسعودیه اصفهان*

متعلق به مسعود میرزا ظل السلطان (پسر بزرگ ناصرالدین شاه قاجار)

کیفیت بینظیر و کاملا سالم مطابق با تصاویر (با قیمت 3 سال پیش و مقطوع)

با این کیفیت بسیار کمیاب و ارزشمند.این سهامها حتی بصورت تکی و کارکرده هم کمیابن

موجودی 20 جفت.شماره برگه های ارسالی با تصویر متفاوت می باشد

سهام یک تومانی و  2 تومانی هم در فروشگاه موجوده


%100 اصل و با ضمانت کامل (ضمانت مادام العمر)

*کمپانی مسعودیه همچنانکه از نامش پیداست به نام شاهزاده مسعود میرزا ظلالسلطان، پسر ناصرالدین شاه و حاکم اصفهان نامگذاری شده بود. نخستین خبر درباره تاسیس این کمپانی در بهمنماه 1272ه. ش و در اواخر سلطنت ناصرالدینشاه در روزنامه ایران منتشر شد. در خبر آمده است: «به جهت رونق و رواج تجارت تنباکو که چندی بود قدری کساد شده و هم برای حفظ صرفه اهالی داخله در تجارت و ابتیاع کلیه امتعه خارجه، چند روز نواب والا شاهزاده معظم له تجار معتبر را خواسته در این باره رسیدگی و استنطاق میکردند و حاصل این شد که دو شعبه کمپانی معتبر تشکیل دادند: یکی فقط برای خریدن تنباکو از رعیت بهریاست حاجی آقا محمد ملکالتجار اصفهان و دیگری برای تجارت عموم اجناس و امتعه خارجی بهریاست حاجی عبدالغفار تاجر و عجالتا سرمایه این دو کمپانی 300 هزار تومان است و خود نواب والا ظلالسلطان هم محض تشویق تجار و ترویج این دو تجارت بهدست تجار اصفهان یک مبلغی شراکت با این کمپانی کردهاند و اکنون بیست روز است دایر شده و موسوم به کمپانی مسعودیه داشتهاند.

سلطان مسعود میرزا ملقب به ظل السلطان شاهزاده و حاکم اصفهان در عصر زمامداری ناصرالدین شاه یکی از ظالم ترین حاکمان عصر قاجار بود که برخی بازماندن او از تخت سلطنت را دلیل آن همه خشم و جنون میدانند.
مسعود میرزا پسر بزرگ ناصرالدین به خاطر آنکه از مادری غیر قجری متولد شده بود در رقابت بر سر تاج و تخت از برادرش مظفرالدین شاه شکست خورد. او در دوران حکومت در فارس و بعدها در اصفهان قشون مجهز و منظمی فراهم کرد و با آن به باج گیری و غصب املاک مردم پرداخته و شورشهای گاه و بی گاه را به سختی سرکوب می کرد. ظل السلطان بیش از بیست و یک هزار سرباز در اختیار داشت و اصرار داشت تا وزارت جنگ به او واگذار شود اما شاه که از قدرت گرفتن بیش از اندازه او بیمناک بود پیشنهاد او را رد می کرد؛ حتی نقل است که ظل السلطان یکبار در سال 1261 به ناصرالدین شاه پیشنهاد کرد که حاضر است در ازای دریافت مقام ولایتعهدی، مبلغ هنگفتی پیشکش کند اما شاه این پیشنهاد را رد کرد.


با چند خرید یک هزینه پست بپردازید.

**از فروشگاه ما دیدن فرمایید و منتظر کالاهای جدید ما باشید**

بیش از 8 سال فعالیت و بیش از 3000 فروش موفق 

ضمانت فروشگاه ماست

کلیک کنید>TAHAJOON.esam.ir <،کلیک کنید

TAHAJOON.esam.ir


سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه