زمان فروش این کالا به پایان رسیده است.
کالاهای مشابه

شماره کالا:  22013664

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر

کتاب شعر زمان ما ( 7 ) سیاوش کسرایی _ فیض شریفی

کتاب شعر زمان ما ( 7 ) سیاوش کسرایی _ فیض شریفی / انتشارات نگاه


وضعیت کالا:  نوفروشنده این کالا


نام کاربری: u22yq123 438


 توضیحات کالا

وزن360 gابعاد21 × 14 cmپدیدآورندگان

نوع جلد

SKU

98001

نوبت چاپ

یکم

قطع

تعداد صفحه

320

سال چاپ

موضوع

وزن

360

سیاوش کسرایی

شعر زمان ما نام عام کتابهایی بود که آقای محمد حقوقی، به همّت انتشارات نگاه، هر فصل یکی از مجلداتِ آن را منتشر میکرد.

شاعران بزرگ معاصر ایران که در این کتابها، شاخصهها و چگونگی شعرِ آنان و به تقریب همهی جوانب کار آنان را دربرگرفته بود، نیما، اخوان، شاملو، سپهری و فروغ فرخزاد، بودند.

مرگ تأثّرآور و نابهنگام آقای حقوقی، باعث توقفِ این مجموعهها شد. شاید شش ماه پیش از این اتفاق غمانگیز بود که ایشان تلفنی از من خواست تا این کار را پی بگیرم. از آنجا که دکتر ایرج صفشکن از گفتوگوی نگارندهی این واژگان با جناب حقوقی آگاهی داشت، این مطلب را با مدیریت انتشارات نگاه در میان نهادم و ایشان با توافقات و تفاهمات و تعهداتی که در قبالِ مجموعههای یاد شده دارند، پذیرفتند تا برای آشنایی بیشتر شاعران جوان و دانشجویان، شاعران دیگری که در ادبیات معاصر ایران تأثیر بلامنازعی داشتهاند، مورد نقد و تحلیل و بررسی قرار گیرند.

بر همین مبنا شاعرانی چون سیمین بهبهانی، نصرت رحمانی، نادرنادرپور، منوچهر آتشی، سیاوش کسرایی، سیدعلی صالحی و که در پیوند با شاعران گروه اول بودهاند، در وهلهی اول در نقد و تحلیلی خطی و زمانی مورد بررسی قرار میگیرند. به معنی دیگر بهجز چگونگی سرایش شعرها و زبان شعری، درونمایه، جهانبینی و تأثیرپذیری و تأثیرگذاری آنان، ساختار شعری و
فضاهای ویژه و توانمندیهای شاعرانه و ضعفهای آنان، زمینههای سیاسی اجتماعی و تبیین و تشریح اشعار و دیدگاه شاعران و منتقدان و محققان در پایان کتاب مورد توجه قرار میگیرد. طبعاً در نقد و بررسی آثار شاعران فوقالذکر، انتظار خوانندهی بیشینه خواه خلّاق آن است که نگارنده این سطور از نگره و نُرم خود و نه کپیبرداری از محقق قبلی، شاعر را در برابرِ دیدگان مخاطبان قرار دهد. بر همین مبنا، در این نوشتار، بازنمونهای تصویری و بوطیقای هنجارین و وزن عروضی و موسیقی درونی شعر و سبک فرودین و میانه و فخیم و سنجهها و سمفونیهای رنگینکمانی و عقلانیت درونی و بیرونی و کرشمهسازیهای هنرمندانه شاعر و همچنین کهنشیوگی، میانه میانی و مدرن گونگی شاعر هم در کانون نگاهِ نگارنده قرار گرفته است :

بنابر همین مقدمات است که این کتابها به دو بخش تقسیم شدهاند.

1) مقدمه (همه شاخصههای سبکی شاعر)

2) بدنه (بهگزین شعرهای شاخصِ شاعر)


سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه