کد تخفیف:  

شماره کالا:  21074973

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر

بذر گوجه فرنگی ژولیده-زرد رنگ

10 عدد بذر وارداتی گوجه فرنگی زرد ژولیده


وضعیت کالا:  نو

خرید   عدد از 19 عدد به قیمت 7,500   تومان  

تعداد بازدید : 9
گزارش تخلف


فروشنده این کالا


نام کاربری: sayefi0572 1464


 توضیحات کالا

فروش انواع بذر وارداتی گل و میوه..

از فروشگاه ما دیدن فرمایید
seedshop.esam.ir

هدیه:با خرید 4 بسته بذر,یک بسته بذر هدیه بگیرید
با خرید چند محصول,فقط یک هزینه پستی پرداخت کنید

ارسال رایگان در صورت خرید بالای 50,000 تومان
بیست درصد تخفبف در صورت خرید بالای 100,000 تومان

توجه:حد اقل خرید از فروشگاه 5000 تومان میباشد

ارزان بودن بذر ها دلیل بر کیفیت پایین انها نیست..ما وارد کننده بذر هستیم..به همین دلیل با قیمت پایین تری این بذر ها را عرضه میکنیم


بذر های بی کیفیت,چینی و تقلبی از دیگران نخرید

جنس تمام بذر ها عالی میباشد

بیش از 2000 نفر از خرید خود از ما راضی بودند

ورود گوجه فرنگی به آسیا احتمالاً از طریق تجارت بازرگانان اسپانیایی با فیلیپین آغاز شده و سپس در سایر کشورهای آسیایی گسترش یافته است. این گیاه در ابتدا به علت رنگ قرمز روشن میوه ها با این تصور که میوه های آن سمی هستند، به عنوان گیاه زینتی پرورش داده می شد به طوری که در ایتالیا به نام سیب طلایی و در فرانسه به سیب عشق شناخته می شد. گوجه فرنگی یکی از مهمترین محصولاتی است که روز به روز مصرف آن رو به افزایش می باشد. کشورهای چین، آمریکا، هند، ترکیه، مصر، ایتالیا، اسپانیا، برزیل، ایران، مکزیک، یونان، روسیه، اکراین، شیلی و ازبکستان به ترتیب عمده ترین تولید کنندگان این محصول به شمار می روند.


خصوصیات ظاهری : یک گیاه علفی چند ساله از خانواده بادمجانیان است و با گیاهانی نظیر فلفل، بادمجان، سیب زمینی، تاجریزی، توتون و بسیاری از گیاهان زینتی مانند اطلسی هم خانواده می باشد. گوجه فرنگی معمولی جزء گیاهان گرمسیری محسوب می شود و کشت آن در اغلب مناطق گرم و معتدل رونق زیادی دارد. این گیاه بوته ای چند ساله است ولی معمولاً به صورت یکساله پرورش داده می شود. برگ های این گیاه نیز مرکب با آرایش متناوب می باشد. گل در گوجه فرنگی از مجموع 5 کاسبرگ به هم پیوسته سبز رنگ و 5 گلبرگ زرد رنگ تشکیل می شود. گلاذین آن از نوع گرزن، گل ها دو جنسی و کامل می باشند. اندازه میوه متغییر می باشد بطوری که برخی واریته ها دارای کوچکترین نوع میوه به اندازه گیلاس و برخی واریته ها میوه های بزرگتر با قطر 15 سانتی متر تولید می کنند. رنگ میوه ها در هنگام رسیدن قرمز است ولی رنگ های سبز، سفید، زرد، صورتی، بنفش و نارنجی تیره نیز در بعضی واریته ها دیده می شود.
شرایط محیط رشد: گوجه فرنگی یک محصول فصل گرم است و به دمایی در حدود 27 تا 30 درجه سانتی گراد جهت رسیدن محصول نیاز دارد. نیاز روشنایی آن حدود 20 هزار لوکس بوده و رشد مطلوب گیاه در حداکثر مقدار روشنایی حاصل می شود رطوبت نسبی مناسب برای رشد گیاه 70-60 درصد است. گوجه فرنگی از نظر مصرف آب گیاه پر مصرفی است و هر گونه تنش خشکی سبب ترک خوردن میوه ها می شود. البته با کشت گلخانه ای این محصول می توان شرایط محیطی را تحت کنترل در آورد. موفقیت در تولید عملکرد بالا در گوجه فرنگی به میوه دهی مناسب در هر خوشه و رسیدن هرچه سریعتر میوه ها بستگی دارد. بطوری که از دست رفتن یک یا دو میوه در هر خوشه یا از دست رفتن یک خوشه، عملکرد را به صورت معنی داری کاهش خواهد داد. با اعمال زراعی مناسب می توان از گوجه فرنگی در اکثر مناطق میزان محصول نسبتاً مشابهی تولید کرد. در طول فصل رشد طبیعی عملکرد میوه در هر گیاه بین 4-6 کیلوگرم می باشد. میزان ازت موجود در خاک در تشکیل میوه بی نهایت مؤثر است. زیرا میزان ازت کافی در خاک سبب بهتر شدن رشد رویشی گیاه شده که در نتیجه باعث بالا رفتن کیفیت میوه می شود. این گیاهان به خوبی تولید میوه می کنند. البته ازت فراوان در خاک ممکن است عامل محدود کننده هم باشد. حرارت نیز، در تبدیل گل به میوه دخالت دارد. در حرارت های خیلی زیاد و یا خیلی کم میوه تشکیل نمی شود. بهترین دما در شب برای بوته های گوجه فرنگی بین 15 تا 20 درجة سانتی گراد می باشد. دمای 20 تا 30 درجة سانتی گراد دمای مناسبی برای تشکیل میوه است.
خواص درمانی و کاربردهای صنعتی: محبوبیت گوجه فرنگی جهانی است و به دلیل نقش مهمی که در تأمین ویتامین ها و مواد معدنی به صورت مختلف در تغذیه مورد مصرف قرار می گیرد. گوجه فرنگی از جمله سبزی های مهمی است که به علت داشتن انواع ویتامین ها، کاروتن و اسیدهای مفید، قند و املاح معدنی نقش ویژه ای در سلامتی انسان ایفا می کند. این گیاه به صورت های مختلف از قبیل مصرف خام آن به تنهایی، همراه با سالاد، به صورت پخته، رب گوجه¬فرنگی و سس مورد مصرف قرار می گیرد مهمترین ترکیبات میوه گوجه فرنگی شامل حدود 90 درصد (یا کمی بیشتر) آب می باشد و بقیه آن را پروتئین، چربی، قندهای مختلف از جمله گلوکز و فروکتوز، ویتامین های A، C، K، تیامین، ریبوفلاوین و املاح معدنی از جمله کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم تشکیل می دهد. گوجه فرنگی غنی از آنتی اکسیدان لیکوپن می باشد، در میوه های رسیده تر، میزان و فعالیت آنتی اکسیدانی نیز بالاتر است. از آنجایی که لیکوپن یک آنتی اکسیدان مهم شناخته شده و سبب محافظت یاخته های بدن در مقابل مواد اکسیده کننده (که از عوامل سرطان زا شمرده می شوند) می گردد. مطالعات جدید پزشکی نشان می دهد که میزان انواع سرطان در افرادی که به طور روزانه از گوجه فرنگی استفاده می کنند، بسیار کمتر از افرادی است که مصرف کمتری دارند.
آفات گوجه فرنگی : محصولات گوجه فرنگی در معرض از بین رفتن توسط آفات، بیماریهای قارچی، باکتریایی و ویروسی، رقابت با علفهای هرز و شرایط آبوهوایی و خاکی نامساعد هستند. آفات و بیماریهای گوجه فرنگی اغلب با آفات و بیماریهای سایر گیاهان خانواده مانند بادمجان و توتون مشترکاند. یکی از بیماریهای شایع گوجه فرنگی در اثر ویروس موزائیک توتون ایجاد میشود. انواع سفیدک و آتشک از سایر موارد شایعی هستند که موجب خرابی این محصولات میشوند. سن سپردار، کرم طوقهبر، شته، وایتفلای، کرم میوه گوجه فرنگی، کنه تارتن دولکهای، لیسه و سوسک سیبزمینی کلرادو از آفات گوجه فرنگی میباشند.
نحوه تکثیر گیاه: گوجه فرنگی با کشت مستقیم بذر تولید ریشه های عمیقی می کند بطوری که در زمین های نرم تا بیش از 2 متر نفوذ می کند. 70 درصد ریشه های فرعی آن تا عمق 25 سانتی متری قرار می گیرد. در کاشت نشائی از رشد ریشه ی اصلی گوجه فرنگی کاسته می شود. بهار فصل کاشتن گوجه فرنگی است. برای پرورش گوجه فقط به آفتاب و گرمای مناسب نیاز دارید. برای این کار بستری را در نظر گرفته و بذرها را در آن می کاریم. فاصله هر دانه باید 35 تا 60 سانتیمتر باشد و یا اگر در بالکن میخواهیم داشته باشیم بهتر است اول بذرها را در گلدان کوچک کاشته و وقتی به 20 تا 30 سانتی متر به یستر اصلی منتقل کنیم.

سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه