کد تخفیف:  

شماره کالا:  21043397

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر

بذر گل مارگریت

10 عدد بذر گل مارگریت


وضعیت کالا:  نو

خرید   عدد از 12 عدد به قیمت 8,000   تومان  

تعداد بازدید : 7
گزارش تخلف


فروشنده این کالا


نام کاربری: sayefi0572 1464


 توضیحات کالا

فروش انواع بذر وارداتی گل و میوه..

از فروشگاه ما دیدن فرمایید
seedshop.esam.ir

هدیه:با خرید 4 بسته بذر,یک بسته بذر هدیه بگیرید
با خرید چند محصول,فقط یک هزینه پستی پرداخت کنید

ارسال رایگان در صورت خرید بالای 50,000 تومان
بیست درصد تخفبف در صورت خرید بالای 100,000 تومان

توجه:حد اقل خرید از فروشگاه 5000 تومان میباشد

ارزان بودن بذر ها دلیل بر کیفیت پایین انها نیست..ما وارد کننده بذر هستیم..به همین دلیل با قیمت پایین تری این بذر ها را عرضه میکنیم


بذر های بی کیفیت,چینی و تقلبی از دیگران نخرید

جنس تمام بذر ها عالی میباشد

گل مارگریت با نام انگلیسی Shasta daisy و نام علمی Leucanthemum superbum  از خانواده Asteraceae ، گیاهی علفی، دائمی و چندساله است که بیشتر به صورت گیاه یکساله کشت           می شود. ساقه های این گیاه چوبی است و گلهای آن کلاپرک بوده و دارای دو نوع گلبرگ است؛ یک نوع گلبرگ های زبانه ای که به رنگهای سفید و صورتی روشن است و یک نوع گلهای آن لوله ای شکل است که به شکل دایره ای در وسط گل قرار دارد. این گیاه ارقام پا بلند و پا کوتاه دارد که ارقام پا بلند برای تزیین در دسته گلها و ارقام پا کوتاه برای کاشت کف پوش و فضای سبز به کار می رود. گلدهی این گیاه از اواسط بهار شده شده و تا پایان تابسان ادامه دارد.

تکثیر:

این گیاه  با سه روش تکثیر می یابد:

  1. تکثیر بذر: در این روش هم می توان نشاکاری انجام داد و هم به طور مستقیم بذر را کشت کرد. نشاکاری قبل از بر طرف شدن سرما و کشت مستقیم بعد از بر طرف شدن خطر سرما، در زمین اصلی کشت می شود. بذرها برای جوانه زنی به نور نیاز دارند پس نبای عمق کاشت زیاد باشد و آبیاری هم تا زمان جوانه زنی باید به صورت غبارپاشی انجام شود.
  2. تقسیم بوته: در این روش که در اوایل بهار یا اواخر پاییز صورت می گیرد، گیاه کامل از خاک خارج می شود و ریشه آن به چند قسمت تقسیم می گردد سپس هر قسمت در محلی جداگانه کشت می شود.
  3. قلمه زدن: در این روش از نوک ساقه گیاه که گل ندارد در تابستان قلمه گرفته، برگهای پایین آن حذف شده و در خاک سبک، در محیط گرم و با بستر مرطوب و به دور از نور مستقیم کشت می شود.

آبیاری:

این گیاه به آبیاری منظم نیاز دارد. باید توجه داشت که اگر آبیاری بیش از حد باشد، ریشه ها پوسیده و گیاه خفه می شود و اگر گیاه دچار کمبود رطوبت شود، ساقه ها و برگهای پایینی خشک می شود. به طور کلی آبیاری باید زمانی انجام شود که سطح خاک کمی خشک  شده است. در روزهای گرم سال باید آبیاری بیشتر صورت گیرد چون تبخیر از سطح خاک بیشتر است.

خاک:

مهمترین نکته در تهیه بستر، ایجاد زهکش مناسب است. از طرفی می توان خاک برگ یا کود دامی پوسیده به خاک اضافه کرد که هم بافت و ساختمان خاک بهبود یابد و خاک سبک شود و هم مواد مغذی مورد نیاز گیاه فراهم گردد.

دما:

با کاهش دما و فرا رسیدن زمستان، بخش هوایی از بین می رود ولی قسم زیر زمینی زنده می ماند بنابراین قسمت هوایی را بریده و روی محل قطع خاک برگ می ریزن تا زمستان را دوام بیاورد و با شروع بهار جوانه بزند. از طرفی وقتی هوا در تابستان شروع به گرم شدن می کند، گلدهی کاهش می یابد.

نور:

این گیاه به نور کامل برای تولید بهترین عملکرد نیاز دارد اگر نور کم شود، رشد طولی ساقه زیاد شده برگها کم رنگ می شوند و گلدهی کاهش می یابد. ولی باید توجه داشت که در روزهای گرم سال که دما بسیار بالاست، بهتر در محل نیمه سایه باشد تا گیاه پژمرده نشود.

مراقبتها:

  • به منظور افزایش و حفظ قدرت رویشی گیاه، بهتر است هر 2-3 سال یکبار تقسیم بوته انجام شود.
  • برای افزایش گلدهی، بهتر است ساقه ها و گلهای پژمرده ، هرس شود.


اگر قصد کاشت زیاد و تولید این گل را دارید بهتر است در زمین یک کرت با این ترکیب خاک آماده کنید ، سطح خاک را خوب صاف کنید قبل از پاشیدن بذرها سطح خاک را خوب آب بدهید و بعد بذرها را روی خاک بپاشید سپس بهتر است روی آن حدود نیم سانت کود دامی کاملا پوسیده سرند شده بریزید و مجدد با آبپاش آب بدهید.

اما اگر مقدار کمی از این بذر را تهیه کردید و برای باغچه خود و یا به مقدار چندتا گلدان میخواهید پرورش بدهید از این روش زیر استفاده کنید.

در این روش خزانه شما باید کوچک باشد.

ابتدا یک سبد پلاستیکی میوه یا گلدانی با دهانه بزرگ ولی عمق کم تهیه کنید.

گلدان و یا سبد را از خاکی که در بالا ترکیب آن گفته شد پر کنید و خاک را خوب آب بدهید تا خاک نشست خود را بکند. حالا بذرها را روی سطح خاک بپاشید سپس حدود نیم سانت روی بذرها کود دامی کاملا پوسیده سرند شده بریزید و مجدد به آرامی با آبپاش آب بدهید.

اگر کود دامی در دسترس شما نبود میتوانید از ورمی کومپوست استفاده نمایید و اگرم هر دو اینها در دسترس نبود از همان خاکی که ترکیب کردین برای روی بذرها استفاده نمائید ( اما بهتر است از کود دامی استفاده کنید تا جوانه ها به خوبی رشد کرده و قوی شوند) حتما کود دامی ای که استفاده میکند چند ساله ،کهنه،پوسیده،خشک و سرند شده باشد. به هیچ عنوان از کود دامی تازه استفاده نکنید.

بعداز اینکه جوانه های گیاه مورد نظر به حدود 5 تا 8 سانت رسیدند آنها را از خزانه در آورده و در جای اصلی بکارید.

برخی ها بذر را روی محلی که مورد نظرشان هست میپاشند تا همان جا سبز بشود اما این روش درست نیست دلیلش این است که زمان بذر پاشی بذرها نامنظم روی زمین میافتند و وقتی سبز میشوند خیلی از آنها ممکن است کنار هم سبز بشن اما زمانی که بذرهارو درون خزانه بکارید بعد میتوانید به صورت منظم بوته های این گل را به هر طریقی و به هر فاصله ای که میخواهید بکارید.


سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه