کد تخفیف:  

شماره کالا:  21013076

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر

بذر گل snapdragon

5 عدد بذر وارداتی گل snapdragon


وضعیت کالا:  نو

خرید   عدد از 99 عدد به قیمت 7,000   تومان  

تعداد بازدید : 9
گزارش تخلف


فروشنده این کالا


نام کاربری: sayefi0572 1464


 توضیحات کالا

فروش انواع بذر وارداتی گل و میوه..

از فروشگاه ما دیدن فرمایید
seedshop.esam.ir

هدیه:با خرید 4 بسته بذر,یک بسته بذر هدیه بگیرید
با خرید چند محصول,فقط یک هزینه پستی پرداخت کنید

ارسال رایگان در صورت خرید بالای 50,000 تومان
بیست درصد تخفبف در صورت خرید بالای 100,000 تومان

توجه:حد اقل خرید از فروشگاه 5000 تومان میباشد

ارزان بودن بذر ها دلیل بر کیفیت پایین انها نیست..ما وارد کننده بذر هستیم..به همین دلیل با قیمت پایین تری این بذر ها را عرضه میکنیم


بذر های بی کیفیت,چینی و تقلبی از دیگران نخرید

جنس تمام بذر ها عالی میباشد


ارقام کوتاه قامت معمولا برای کاشت در گلدان و یا باغچهها و ارقام بلند قامت نیز  بخصوص در کشورهای غربی اکثرا جهت تولید شاخه گل بریده مورد پرورش قرار میگیرند.برگهای گیاه تا 7 سانتیمتر طول و حدود 2.5 سانتمیتر عرض دارند. گلهای گیاه   4.5-3.5 سانتیمتر طول دارند که بر روی گل آذین بلندی شکوفا می شوند. شکوفایی گلها از قسمت پایین گل آذین شروع می شود به سمت قسمت نوک آن پیش می رود. گلهای وحشی گل میمون معملا به رنگ صورتی تا ارغوانی هستند و لبه هایی زرد رنگ دارند اما تنوع رنگ در انواع پرورشی این گیاه بیشتر است. شکل میوه های این گیاه نیز بسیار جالب توجه است و بذرهای سیاه رنگ آن در درون میوه ها قرار دارند. نام انگلیسی این گیاه Snapdragon است که به snap به معنی گاز گرفتن و Dragone به معنی اژدها می باشد و اشاره به باز شدن دهانه گلهای این گیاه دارد که شبیه دهان حیوانی مانند اژدها است.

توجه: گل میمون در طبقه بندی گیاهی قبلا در خانواده Scrophulariaceae قرار داده می شد اما بعد با مطالعاتی که بر روی DNA این گیاهان انجام شد آنان در خانواده Plantaginaceae قرار گرفتند.

توجه: گیاه دیگری نیز وجود دارد که در زبان انگلیسی با نام trailing snapdragon و یا Creeping snapdragon  شناخته می شود که اگرچه گلهایش شبیه گل میمون هستند اما برگهای متفاوتی دارد و نام عملی آن نیز Asarina procumbens (مترادف با Antirrhinum asarina) می باشد.تصویر آنرا در زیر مشاهده می کنید.

توجه: گل میمون انواع رونده نیز دارد که در زبان انگلیسی با نام trailing snapdragon شناخته می شود نام علمی آنان A.majus pendula(مترادف با A.pendla یا A. Repens ) میباشد.تصویر نمونه های از آن را می توانید در انتهای مطلب مشاهده کنید.


توجه: گیاهی دیگر با نام علمی maurandella antirrhiniflora وجود دارد که در زبان انگلیسی به نام Snapdragon vine (پیچ میمونی ) شناخته می شود. این گیاه اگرچه با گل میمون معمولی از یک خانواده است اما جنس و گونه آن به طور کل فرق می کند و نباید با گل میمون (حتی از نوع خزنده) اشتباه گرفته شود. تصویر این گیاه را نیز در قسمت زیر مشاهده می کنید.


شرایط محیطی


آبیاری: در مورد گل میمون زمانی که سطح خاک تا حدودی خشک شد نسبت به آبیاری خاک اقدام کنید و در طی آبیاری سعی کنید تا برگهای گیاه خیس نشود زیرا این شرایط گیاه را در برابر بیماریهای قارچی حساس می کند. آبیاری بیش از اندازه و عدم خشک شدن نسبی سطح خاک در بین دو نوبت آبیاری منجر به افزایش احتمال بیماری های قارچی و همچنین پوسیدگی ساقه ها و ریشه این گیاه می شود. همچنین ساقه های گیاهانی که بیش از اندازه آبیاری شوند از استحکام مناسبی برخودار نیستند و این گیاهان گلدهی مناسبی نیز ندارند.


نور: گل میمون به مکانی با حداقل 8-6 ساعت نور مستقیم آفتاب نیاز دارد. کمبود نور از دلایل کاهش گلدهی و افزایش خطر شیوع بیماریهای قارچی است. نور مستقیم آفتاب در طی تابستان این گیاه را آزار نمی دهد مگر آنکه دما خیلی گرم شود که در این صورت گیاه از بین نمی رود اما از گلدهی آن کاسته می شود. گلهای میمون در مناطقی که تابستانهای خنکی دارند بهترین گلدهی را نشان میدهند


دما: گل میمون آب و هوای نسبتا خنک را دوست دارد زمانی که دمای هوا در طی روز حدود 21 درجه است بهترین گلدهی را دارد. دمای شبانه نیز تا زمانی که در حدود 10-5 درجه سانتیگراد است برای این گلدهی این گیاه مناسب است اما با گرمتر شدن هوا و رسیدن به فصل تابستان از گلدهی این گیاه کاسته می شود . یعنی دمای حدود 32-26 برای گلدهی این گیاه نامناسب است و گلدهی آن کاسته می شود. همچنین همانطور که در مقدمه اشاره کردم این گیاه به طور کل چندساله است و در صورت مساعد بودن شرایط محیطی و دمای هوا می تواند تا چند سال در محیط باقی بماند. این گیاه معمولا دما را تا حدود 1- درجه سانیتگراد تحمل می کند و از بین نمی رود اما در برخی از شرایط (محافظت در برابر وزش بادهای سرد و عدم خیس ماندن مداوم خاک گیاه به دلیل ریزش بارانهای زمستانی) و در برخی از نمونه ها (برخی از نمونه های این گیاه اصولا از برخی دیگر مقاوم تر هستند) احتمال زنده ماندن آنان تا 12- درجه سانتیگراد نیز وجود دارد.


خاک: گل میمون در خاکهایی که مواد ارگانیک همانند خاک برگ و کود پوسیده دامی دارند و همچنین از زهکش خوبی نیز برخوردار هستند به خوبی رشد کرده و گلدهی قابل توجهی دارد.  همچنین این گیاهان چندان به تغذیه مصنوعی نیاز ندارند و اگر در زمان آماده سازی خاک از مواد ارگانیک استفاده شود نیازی به مصرف کودهای شیمیایی در طی فصل رشد نیست.


تکثیر: گل میمون را میتوان به آسانی و از طریق بذر تکثیر کرد. بذرها را می توان در محیط داخل خانه و 8-6 هفته قبل از پایان فصل سرما کاشت تا زمان فرارسیدن بهار و گرم شدن و مناسب شدن دمای هوا، گیاهان جوان را به محیط بیرون متقل کرد. همچنین در فصل بهار و بعد از برطرف شدن خطر آخرین یخبندان و سرمای دیررس در بهار می توان بذرها را به شکل مستقیم در فضای آزاد همانند بستر باغچه کاشت کرد. بذرها در دمای 21-18 درجه سانتیگراد و در حدود 10 روز جوانه می زنند. همچنین برخی از پرورش دهندگان معتقد هستند که اگر قبل از کاشت بذرها و به مدت 48 ساعت بذرها را در مکانی سرد مثل یخچال نگهداری کنیم جوانه زنی آنان بهتر خواهد شد. برای کاشتن بذرها میتوان از مخلوط خاک برگ+ خاک معمولی استفاده کرد. بذرها را با ملایمت روی سطح خاک پخش کنید و با کف دست کمی آنها را فشار دهید لزومی به ریختن خاک بر روی بذرها نیست زیرا بذر گلهای میمون به نور برای جوانه زنی نیاز دارند. تا سبز شدن بذرها و برای جلوگیری از خشک شدن خاک و همچنین جابجا شدن بذرها به دلیل جریان آب می توان از روش غبارپاشی برای آبیاری آنان استفاده کرد و زمانی که گیاهان جوان دارای چند برگ کوچک شدند می توان به شیوه معمولی به آنان آب داد. زمانی که گیاهان 6-4 برگ داشتند می توان نسبت به انتقال آنان به مکان کاشت اصلی اقدام کرد. هنگامی که گیاهان جوان را به بستر باغچه منتقل می کنیم می توان فاصله کاشت 30 سانتیمتر را در بین نمونه های بلند قامت و فاصله 25-15 سانتیمتر را در بین نمونه های کوتاه قامت در نظر گرفت.


سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه