کد تخفیف:  

شماره کالا:  20823970

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر

بذر اژدهای سفید

15 عدد بذر وارداتی اژدهای سفید(دراگون فروت)


وضعیت کالا:  نو

خرید   عدد از 4 عدد به قیمت 8,000   تومان  

تعداد بازدید : 41
گزارش تخلف


فروشنده این کالا


نام کاربری: sayefi0572 1464


 توضیحات کالا

فروش انواع بذر وارداتی گل و میوه..

از فروشگاه ما دیدن فرمایید
seedshop.esam.ir

هدیه:با خرید 4 بسته بذر,یک بسته بذر هدیه بگیرید
با خرید چند محصول,فقط یک هزینه پستی پرداخت کنید

ارسال رایگان در صورت خرید بالای 50,000 تومان
بیست درصد تخفبف در صورت خرید بالای 100,000 تومان

توجه:حد اقل خرید از فروشگاه 5000 تومان میباشد

ارزان بودن بذر ها دلیل بر کیفیت پایین انها نیست..ما وارد کننده بذر هستیم..به همین دلیل با قیمت پایین تری این بذر ها را عرضه میکنیم


جنس تمام بذر ها عالی میباشد

میوه اژدها (به انگلیسی Dragon Fruit)
میوه اژدها که پیتایا ( Pitaya ) نیز نامیده می شود یکی از میوه های شناخته شده در غرب جهان است و در سایر نقاط جهان نیز یافت می شود. میوه اژدها احتمالا به دلیل شکل ظاهری آن که پوستی پوشیده از فلس دارد به این اسم نامیده می شود. میوه اژدها در واقع بومی مکزیک و جنوب آمریکا می باشد و به خوبی در آسیا شناخته شده و به طور گسترده در سراسر این منطقه پرورش داده می شود.
میوه اژدها بخشی از خانواده کاکتوس ها است و مانند بسیاری از انواع کاکتوس ظاهر جذابی دارد و وقتی که در باغچه یا گلدان کاشته می شود نظرات همه را به خود جلب می کند.
این گیاه به صورت بالارونده یا خوابیده رشد می کند و 30 تا 90 سانتی متر بلند می شود و تنه آن 10 سانتی متر عرض دارد.
میوه اژدها در آسیا یک میوه محبوب است و مزارع زیادی از این میوه در این منطقه وجود دارد. میوه اژدها در غرب جهان هم بسیار محبوب می باشد و مزارع تجاری زیادی از میوه اژدها در غرب جهان موجود است، اما به هر حال این میوه خیلی شناخته شده نیست و در اکثر میوه فروشی ها دیده نمی شود و معمولا به این میوه به چشم یک میوه عجیب و غریب نگاه می کنند.
میوه اژدها در پنج رنگ وجود دارد ولی شایع ترین آن ها که باردهی زیادی دارند به رنگ زرد و قرمز می باشند. رنگ های میوه اژدها عبارتند از : میوه با پوست قرمز و گوشت سفید، میوه با پوست قرمز و گوشت قرمز، میوه با پوست زرد و گوشت سفید، میوه با پوست قرمز و گوشت صورتی، میوه با پوست صورتی و گوشت سفید.
 
 
 
میوه اژدها با رنگ زرد به اندازه میوه قرمز شایع نیست به دلیل این که پوست آن دارای خار است که این خارها باید از میوه جدا شوند، همچنین انواع زرد از میوه های قرمز کوچک تر هستند. با این حال طعم میوه زرد بهتر است.
طعم میوه اژدها چگونه است؟
طعم این میوه با سایر میوه های گرمسیری قابل مقایسه نیست ولی نکته اصلی این است که این میوه طعم خوبی دارد. در کل این میوه طعم شیرین و مطلوبی دارد، اما به نظر من طعم آن شبیه هندوانه است. این میوه دارای دانه های کوچکی شبیه کیوی می باشد و خرد کردن این دانه ها زیر دندان طعم بسیار دلپذیری دارد.
بهتر است این میوه سرد خورده شود (یعنی باید در یخچال نگه داری و سپس مورد استفاده قرار گیرد). میوه را باید از وسط نصف کرده و با استفاده از یک قاشق گوشت درونی میوه را بیرون آورده و بعد خورده شود.
 
 

 
این میوه بسیار خوش طعم و با طراوت است و خوردن آن بسیار لذت بخش می باشد. می توان میوه اژدها را به قطعات کوچک برش داده و از آن در سالاد، دسر، ژله، نوشیدنی و بستنی نیز استفاده کرد.
میوه اژدها زرد رنگ طعم شیرین تری نسبت به میوه قرمز دارد، با این حال نقطه ضعف برای پرورش انواع زرد رنگ ، خارهای بلندی است که در سطح میوه وجود دارد که باید با دقت به آن دست زد.
دلایل پرورش میوه اژدها:
- ارزش تغذیه ای: علاوه بر سالم بودن و طعم عالی میوه اژدها و مغذی بودن آن، این میوه حاوی مقادیر زیادی  فیبر، مواد معدنی، ویتامین ها ( به خصوص ویتامین c) و آنتی اکسیدان ها برای مقابله با سرطان می باشد.
- ارزش زینتی: بسیاری از مردم کاکتوس ها را برای ایجاد منظره های زیبا نگه داری می کنند و پرورش می دهند، گل هایی که میوه اژدها تولید می کنند بسیار زیبا هستند.
- متفاوت بودن با سایر گیاهان: میوه اژدها و بوته آن در مقایسه با دیگر گیاهان بسیار متفاوت است و بسیار چشم نواز است. قرار دادن گلدان میوه اژدها روی یک میز یا در یک مهمانی همه نگاه ها را به خود جلب می کند و مورد صحبت همه مهمانان قرار می گیرد.
- رشد آسان: میوه اژدها رشد آسانی دارد و مراقبت از آن نیز آسان می باشد.
- کسب درآمد: بسیاری از مردم برای کسب درآمد و فروش، میوه اژدها را پرورش می دهند. در استرلیا سوپرمارکت ها و میوه فروشی های زیادی میوه اژدها را می فروشند.
چگونگی پرورش میوه اژدها
میوه اژدها تقریبا در اکثر نقاط دنیا قادر به رشد می باشد. در مناطق خیلی سرد میوه اژدها به محافظت نیاز دارد و نباید در دمای کمتر از 8 درجه سانتی گراد نگه داری شود و در مناطق گرم با زمستان معتدل بهتر رشد می کند. دمای مناسب برای رشد میوه اژدها، درجه حرارت متوسط بین 21 تا 29 درجه سانتی گراد می باشد. گیاه میوه اژدها می تواند در شرایط خشکی زنده بماند، با این حال به نظر می رسد با دادن آب به صورت منظم به این گیاه، عملکرد آن بهتر خواهد شد و میوه های آن طعم بهتری خواهند داشت و باردهی آن نیز بیشتر می شود. خاکی که برای کاشت میوه اژدها مورد استفاده قرار می گیرد باید زهکشی خوبی داشته باشد تا آب به راحتی بتواند از آن عبور کند. میوه اژدها توسط بذر یا قلمه کاشته می شود، از دانه هایی که درون میوه اژدها است می توان برای کاشت گیاه جدید استفاده کرد. میوه اژدها در آفتاب کامل بهتر رشد می کند، هرچند این گیاه در سایه جزیی هم قادر به رشد است.
زمان کاشت
زمان مشخصی برای کاشت میوه اژدها در نظر گرفته نشده است. این کاکتوس زندگی طولانی دارد و می توان آن را در هر زمانی کاشت. فقط باید از نظر دمایی گیاه را تحت نظر داشت و نباید آن را در دمای کمتر از 8 درجه سانتی گراد قرار داد. برای کاشت میوه اژدها با بذر بهتر است بعد از رفع سرما این کار انجام شود.
گل دهی و تولین میوه
باردهی می تواند در طول سال متفاوت باشد. در صورتی که گل دهی در تابستان باشد تولید میوه در پاییز و زمستان انجام می شود. گل های میوه اژدها گاهی اوقات دارای گلبرگ هایی با اندازه بیش از 20 سانتی متر می شوند. گل میوه اژدها بسیار زیبا است و گلبرگ های بیرونی آن سفید و پرچم آن زرد می باشد. بهترین زمان برای دیدن گل ها موقع طلوع آفتاب است. گل ها معمولا در طول شب باز هستند، با این حال گل های باز در طول روز هم دیده شده اند.
 
 

 

 
به نظر می رسد رشد گیاه بالغ که دارای گل است متوقف می شود. تولید میوه ابتدا با گل دهی شروع می شود و بهترین میوه زمانی تولید می شود که گیاه به بالاترین نقطه از رشد خود برسد. بعد از گل دهی، تولید میوه 6 هفته تا چند ماه ممکن است طول بکشد.
یکی از مشکلاتی که باعث می شود کاکتوس از بین برود آبیاری بیش از حد و یا ماندن آب در خاک است، بنابراین باید اطمینان داشته باشید خاکی که استفاده می کنید زهکشی خوبی داشته باشد. میوه اژدها در خاک های سبک حاوی کمپوست و هوموس به خوبی رشد می کند. این گیاه در خاک های سنگین به سرعت پوسیده می شود.
برای کوددهی به گیاه میوه اژدها می توان یک یا دوبار در سال از مخلوط کودهای مرغ و بلدرچین استفاده کرد. باید مواظب بود کود با فاصله از ساقه یا تنه گیاه ریخته شود. همچنین می توان از کودهای تجاری موجود در بازار نیز استفاده کرد. این گیاه در شرایط سخت نیز رشد می کند ولی با مراقبت از آن عملکرد گیاه بهتر خواهد بود.
آفات گیاه میوه اژدها
آفات شامل مورچه ها و کرم ها هستند. زمانی که میوه ها رسیده می شوند ممکن است مورد حمله پرندگان قرار بگیرند. با این حال به دلیل خار دار بودن گیاه این اتفاق به ندرت می افتد و به نظر نمی رسد بالارفتن از درخت میوه اژدها و نشستن روی درخت برای حیوانات کار آسانی باشد.
در صورت بالا بودن رطوبت در تابستان ممکن است مشکلات قارچی به وجود آید که باعث ایجاد لکه های زنگ روی گیاه می شود. در صورت بروز مشکلات قارچی باید از قارچ کش استفاده شود و همچنین شاخه هایی که دچار آسیب شده اند را باید جدا کرد.
 

در صورتی که گیاه دچار آفتاب سوختگی شود، آبیاری به پایه گیاه باعث بهبود آفتاب سوختگی می شود.
برداشت میوه اژدها
میوه اژدها بعد از برداشت رسیده نمی شود، بنابراین قبل از برداشت اطمینان حاصل کنید که میوه کاملا رسیده شده باشد. میوه رسیده رنگ آن کاملا از سبز به زرد یا قرمز تغییر پیدا می کند. همچنین زمانی که میوه به آرامی فشرده می شود باید پوست آن کمی نرم شده باشد. 
برای جدا کردن میوه، آن را بچرخانید و سپس با یک کشش آن را از درخت جدا کنید. میوه رسیده باید به آسانی جدا شود، در صورتی که به راحتی جدا نشود هنوز کاملا نرسیده است.
در چیدن میوه های زرد، خارهای آن به دست آسیب می رسانند و نباید با دست به صورت مستقیم آن را برداشت کرد. مثلا می توان با کمک یک انبر میوه ها را برداشت کرد و یا از دستکش های ضخیم برای برداشت میوه اژدهای زرد استفاده کرد. در صورتی که میوه رسیده باشد باید مقداری از خارها ریخته شده باشند، به هر حال برای چیدن آن ها باید مواظب بود.
میوه اژدها در دمای 7 تا 10 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی 90 تا 98 درصد، به مدت 2 تا 3 ماه قابل نگه داری است.
 
 
خواص و فواید میوه اژدها
1 این میوه دارای مقادیر بسیار کم کلسترول است و در نهایت به شما کمک می کند تا با مصرف آن بدنی شاد و سلامت داشته باشید و همچنین در کاهش وزن موثر است و برای دندان ها نیز مفید می باشد.
2 این میوه در حفظ سلامت قلب بسیار موثر است. در آمریکا بیماری های قلبی و عروقی بسیار افزایش یافته است، خوشبختانه این میوه دارای یک قدرت شگفت انگیز است که سطح کلسترول بد بدن را کاهش می دهد و کلسترول خوب را افزایش می دهد. میوه اژدها یک منبع عالی از چربی های اشباع نشده است که به قلب کمک می کند تا در شرایط خوبی قرار بگیرد.
3 میوه اژدها دارای مقادیر زیادی فیبر است و خوردن آن به هضم ضعیف و یبوست کمک می کند. خوردن گوشت میوه و دانه های آن که حاوی پروتئین های خوب هستند، استقامت و قوت بدن را افزایش می دهد. 
4 میوه اژدها دارای آنتی اکسیدان های فعال است که خواص ضد سرطان دارند و به بدن در رهایی از رادیکال های آزاد کمک می کند. 
5 میوه اژدها به دلیل داشتن میزان زیاد فیبر در تنظیم دیابت موثر است، زیرا می تواند قند خون را با سرکوب کردن خوشه های قندی در یک سطح ثابت نگه دارد. با این حال با هر گونه تغییر در رژیم غذایی، با دکتر خود مشورت کنید و در صورت تایید از سمت دکتر آن را به مصرف برسانید.
6 خوردن میوه اژدها به دلیل داشتن آنتی اکسیدان های قوی باعث می شود پوست شاداب و جوان بماند. شما همچنین می توانید میوه اژدها را با عسل مخلوط کنید و از آن به عنوان ماسک ضد پیری استفاده کنید.
7 میوه اژدها برای تقویت موها و درمان موهای آسیب دیده توسط رنگ بسیار موثر است و باعث حفظ رنگ مو می شود. کافی است که آب میوه یا میوه نرم شده را روی پوست سر خود قرار دهید. میوه اژدها باعث می شود فولیکول های مو باز نگه داشته شوند و اجازه می دهد موها به راحتی تنفس داشته باشند و صاف و سالم باقی بمانند.
8 بیمای آرتروز به طور مستقیم بر روی مفاصل تاثیر می گذارد و باعث دردهای شدید و عدم تحرک می شود. اضافه کردن میوه اژدها به رژیم غذایی می تواند به شما در مبارزه با این بیماری کمک کند. مزایای میوه اژدها برای افراد مبتلا به ورم مفاصل آنقدر زیاد است که این میوه را به عنوان یک میوه ضد التهاب معرفی می کنند.
9 میوه اژدها در درمان آکنه بسیار موثر است و فقط مختص نوجوانان نیست، این میوه سرشار از ویتامین c است و می توان به صورت یک پماد موضعی از آن برای درمان جوش استفاده کرد.  یک تکه از میوه اژدها را له کنید و سپس آن را به نقاط قرمز صورت و جاهایی که جوش دارد بمالید و بعد از 20 دقیقه آن را با آب بشویید. برای گرفتن نتایج بهتر باید روزی دو بار این کار انجام شود.
10 میوه اژدها می تواند پوست هایی که توسط آفتاب آسیب دیده اند را درمان کند. با ترکیب میوه اژدها با خیار و عسل، یک ترکیبی شبیه آلوئه ورا درست می شود که در درمان پوست های آفتاب سوخته موثر است. میوه اژدها به دلیل مقادیر فراوان ویتامین B3 باعث مرطوب شدن پوست و درمان منطقه آسیب دیده می شود.
11 میوه اژدها دارای مقادیر زیادی ویتامین B1 و B2 است که باعث تولید انرژی می شود.


سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه