کد تخفیف:  

شماره کالا:  20823964

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر

بذر گل آفتابگردان زینتی لیمویی

5 عدد بذر گل آفتابگردان زینتی لیمویی


وضعیت کالا:  نو

خرید   عدد از 6 عدد به قیمت 6,500   تومان  

تعداد بازدید : 57
گزارش تخلف


فروشنده این کالا


نام کاربری: sayefi0572 1464


 توضیحات کالا

فروش انواع بذر وارداتی گل و میوه..

از فروشگاه ما دیدن فرمایید
seedshop.esam.ir

هدیه:با خرید 4 بسته بذر,یک بسته بذر هدیه بگیرید
با خرید چند محصول,فقط یک هزینه پستی پرداخت کنید

ارسال رایگان در صورت خرید بالای 50,000 تومان
بیست درصد تخفبف در صورت خرید بالای 100,000 تومان

توجه:حد اقل خرید از فروشگاه 5000 تومان میباشد

ارزان بودن بذر ها دلیل بر کیفیت پایین انها نیست..ما وارد کننده بذر هستیم..به همین دلیل با قیمت پایین تری این بذر ها را عرضه میکنیم


بذر های بی کیفیت,چینی و تقلبی از دیگران نخرید

جنس تمام بذر ها عالی میباشد

معرفی
گل آفتابگردان گیاهی بومی آمریکای شمالی است در قرن 16 میلادی بذر این گیاه به اروپا آورده شده و سپس از آنجا به سایر نقاط برده شده است.این گونه گیاه یک ساله و پر رشد با ساقه منشعب یا غیر منشعب و مرتفع است. انواع پاکوتاه آن نیز تولید شده است. گل های  به قطر 25-30 سانتی متر و به صورت کم پر یا پرپر دارد. این گیاه برای کاشت در حاشیه، گلدان و نیز به عنوان گل بریدنی بکار می رود.

این گیاهان از نظر اندازه کل گیاه، اندازه قطر گل، تعداد گلبرگ ها ( برخی از نمونه ها ی زینتی به دلیل مقدار زیاد گلبرگ ها اصلا شبیه آفتابگردان نیستند) و گاهی رنک گل ها ( زرد، نارنجی، قرمز، ارغوانی، کرم و  برنزه ) از تنوع زیادی برخوردار است.

2)تکثیر

کاشت بذر یکی از راههای متداول کاشت این گیاه است  و می توان کاشت بذر را قبل از مساعد شدن شرایط آب و هوایی محیط بیرون و در مکانی محفوظ همانند منزل انجام داد.

برای اینکه بذر این گیاه را به شکل مستقیم در فضای باز بکاریم می بایست که دما حداقل 10 درجه سانتی گراد و به خصوص در رطوبت باشد. برای کاشت بذرها می توان تز مخلوط خاک برگ و شن استفاده کرد. فاصله هر بذر حدود 10تا 15 سانتی متر است، البته این فاصله هنگام تهیه نشا است و در فاصله باز، فاصله هر دو بوته 45 سانتی متر در نظر گرفته می شود.جوانه زنی بذر حدود 1-2 هفته طول می کشد. و از زمان کاشت بذر تا گلدهی نیز 70-90 روز زمان نیاز دارد.

یکی دیگر از روش های تکثیر آفتاب گردان که البته غیر معمول به نظر می رسد، روش استفاده ازقلمه است. البته این روش برای نمونه های چند ساله مورد استفاده قرار می گیرد. که از این گیاهان قلمه چوب نرم از سقه هایی حاصل از رشدفصل جاری گرفته می شود و زمان مناسب این کارها بهار است.البته در سایر زمان های سال نیز قابل اجراست اما به هرحال موقعی که گیاه هنوز گل ندارد یا مقدار کمی گل دار باید قلمه شود و هم چنین قلمه های تهیه شده از ساقه های گلدار ریشه نخواهد داد.

گیاهانی که باید بیرون از خانه نگهداری شوند را تا حداقل 4-5 برگه شدن نهال و مساعد شدن هوای بیروندر داخل خانه نگه دارید. پس از آماده شدن شرایط به حیاط انتقال دهید.

4) نور

نیاز به نور کامل آفتاب دارد.

5)دما

دما برای بهترین رشد گیاهان آفتابگردان 21-25درجه می باشد اما دما را تا 33 درجه و همچنین 17 درجه را به خوبی تحمل می کند و به رشد خود ادامه می دهد و هر مقدار گرما بیشتر شود بهتر است تا آب بیشتری در اختیار گیاه قرار دهیم و یا فواصل آبیاری را کوتاه کنیم اما هر مقدار که هوا سرد شود بهتر است که فواصل آبیاری نیز بیشتر کرد و هم چنین در این شرایط به آب کمتری نیاز دارد.

6)خاک

. نیاز به خاک مرطوب ولی با زه کش خوب ، غنی از مواد آلی با PH  خنثی تا قلیایی دارد . خشکی خاک را به خوبی تحمل می کند .خاک سبک دارای کود حیوانی پوسیده که در اثر آبیاری فراوان باتلاقی نشود. همچنین اضافه کردن شن (با ذرات 1-2 میلیمتر همچنین مااسه بادی و با شن مصالح ساختمانی مناسب نیستند).

به میزان 10% کل حجم مخلوط خاک به زهکشی بهتر خاک کمک می کند. برای کوددهی گیاهان می توان از کود 10-10-10یا 20-20-20 البته با نصف غلظت استفاده کرد. هنگام دادن محلول کود به خاک فاصله حدود 5 سانتی متری با ساقه گیاه رعایت کنید و سعی کنید محلول کود را برروی طوقه گیاه نریزد.

7)آبیاری

گل آفتابگردان  نیاز به آبیاری منظم  دارد برای داشتن گل های خوب و قوی آبیاری مستمر لازمه این گیاه است البته باید مراقب بود تا در اثر آبیاری زیاد ریشه های گیاه دچار پوسیدگی نشوند. در روزهای گرم تابستان و افزایش دما نیاز آبی گیاه بیشتر می شود و باید  دفعات آبیاری را افزایش داد .

8)مراقبت ها

این گیاه به محیطی کاملا آفتابی نیاز دارد محل کاشت گیاه باید روزانه بین 6 تا 8 ساعت آفتابگیر بوده تا گلهای گیاه به خوبی رشد نمایند در سایه قرار گرفتن گیاه باعث عدم رشد کافی در گل و رویش گلهای ضعیفی می شوند .

توصیه می شود برای سبز کردن هرنوع بذری از کوکوپیت یا پیت ماس استفاده کنید در صورت استفاده از خاک یا بسترهای دیگر درصد جوانه زنی کاهش می یابد و در مواردی موجب عدم سبز شدن بذرها می شود. برای تغذیه گیاه می توان از کود رشد مخصوص گیاهان زینتی در  دوران رشد و در دوره گلدهی نیز می توان از کود گلدهی مخصوص گیاهان آپارتمانی استفاده کرد

از خاک برگ و بسترهای آماده دیگر بعد از سبز شدن 4-5 برگه شدن گیاهان استفاده کنید.

گل آفتابگردان  نیاز به آبیاری منظم  دارد برای داشتن گل های خوب و قوی آبیاری مستمر لازمه این گیاه است البته باید مراقب بود تا در اثر آبیاری زیاد ریشه های گیاه دچار پوسیدگی نشوند. در روزهای گرم تابستان و افزایش دما نیاز آبی گیاه بیشتر می شود و باید  دفعات آبیاری را افزایش داد .


سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه