کد تخفیف:  

شماره کالا:  20753006

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر

بذر کلم چینی

20 عدد بذر وارداتی کلم چینی


وضعیت کالا:  نو

خرید   عدد از 8 عدد به قیمت 8,500   تومان  

تعداد بازدید : 16
گزارش تخلف


فروشنده این کالا


نام کاربری: sayefi0572 1464


 توضیحات کالا

فروش انواع بذر وارداتی گل و میوه..

از فروشگاه ما دیدن فرمایید
seedshop.esam.ir

هدیه:با خرید 4 بسته بذر,یک بسته بذر هدیه بگیرید
با خرید چند محصول,فقط یک هزینه پستی پرداخت کنید

ارسال رایگان در صورت خرید بالای 50,000 تومان
بیست درصد تخفبف در صورت خرید بالای 100,000 تومان

توجه:خریدهای کمتر از 5000 تومان فرستاده نمیشود


ارزان بودن بذر ها دلیل بر کیفیت پایین انها نیست..ما وارد کننده بذر هستیم..به همین دلیل با قیمت پایین تری این بذر ها را عرضه میکنیم

جنس تمام بذر ها عالی میباشد

"کلم چینی" یکی از انواع کلم ها است که منشأ آن آسیای شرقی می باشد. کلم چینی در این مناطق از نظر فیزیولوژی دوساله ولی در مناطق معتدل یکساله است. قسمت خوراکی این کلم ، برگ های ناصاف بیضی شکل و یا کشیده آن است. این گیاه بدون ساقه است. 
دو گونه با اختلاف کم و بیش در برگ ها از این گیاه وجود دارد:
الف: B. o. var. chinensis subsp. pekinensis
ب: B. o. var. chinensis subsp. chinensis


شرایط محیط رشد:

در زمین های لومی بهترین نتیجه را می دهد. احتیاج آن به آب زیاد است و در مقابل خشکی نیز حساس است. کلم چینی دمای تا منهای 6 درجه سانتیگراد را به خوبی تحمل می کند. کودهای شیمیایی مورد نیاز حدود 120 کیلوگرم ازت (یک سوم قبل از کشت و بقیه به فرم کود سرک)، 80 کیلوگرم P2O5 و 160 کیلوگرم K2O در هکتار است. 
گل های کلم چینی در دمای پایین تر از 12 درجه سانتیگراد و یا در روزهای بلند بوجود می آید. دمای پایین (2 تا 8 درجه سانتیگراد) در هنگام جوانه زنی گیاه را قبل از تشکیل پیچ برگ به گلدهی سوق می دهد. 

ارزش غذایی:

کلم چینی که به صورت سالاد و یا پخته مورد مصرف قرار می گیرد به علت داشتن اسیدهای آمینه ضروری و مقداری پروتئین و کربوهیدرات و ویتامین ث یکی از مهمترین گیاهان این خانواده است. 
هر صد گرم از بخش خوراکی این گیاه حاوی 95.4 گرم آب، 1.2 گرم پروتئین، 0.3 گرم چربی، 1.3 گرم کربوهیدرات، 1.7 گرم مواد سلولزی، 0.4 میلیگرم ویتامین ب6، 0.04 میلیگرم ویتامین ب2، 0.03 میلیگرم ویتامین ب1، 35 میلیگرم ویتامین ث، 0.08 میلیگرم ویتامین آ، 200 میلیگرم پتاسیم، 11 میلیگرم منیزیم، 0.6 میلیگرم آهن، 30 میلیگرم فسفر و 40 میلیگرم کلسیم می باشد. 

تکثیر:

تکثیر این گیاه از طریق کشت بذرهای آن صورت می گیرد. عملیات برداشت کلم چینی مانند کلم پیچ است یعنی اینکه با جدا کردن برگ ها، مجموعه خوراکی کلم را تمیز کرده و آن را برای فروش به بازار عرضه می کنند. شرایط نگهداری آن مشکل است.


سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه