شماره کالا:  20337687

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر

بذر گوجی بری-Goji Berry

10 عدد بذر وارداتی گوجی بری-پر خاصیت


وضعیت کالا:  نو

  قیمت: 7,000  6,650  تومان  

تعداد بازدید : 4
گزارش تخلف


فروشنده این کالا


نام کاربری: sayefi0572 1431


 توضیحات کالا

فروش انواع بذر وارداتی گل و میوه..

از فروشگاه ما دیدن فرمایید
seedshop.esam.ir

هدیه:با خرید 4 بسته بذر,یک بسته بذر هدیه بگیرید
با خرید چند محصول,فقط یک هزینه پستی پرداخت کنید

ارسال رایگان در صورت خرید بالای 50,000 تومان
بیست درصد تخفبف در صورت خرید بالای 100,000 تومان

توجه:حد اقل خرید از فروشگاه 5000 تومان میباشد

ارزان بودن بذر ها دلیل بر کیفیت پایین انها نیست..ما وارد کننده بذر هستیم..به همین دلیل با قیمت پایین تری این بذر ها را عرضه میکنیم


بذر های بی کیفیت,چینی و تقلبی از دیگران نخرید

جنس تمام بذر ها عالی میباشد

این میوه شبیه به ذغال‌اخته که در چین سالهاست به خواص درمانی‌اش معروف است به رفع خستگی کمک می‌کند و حاوی آنتی اکسیدان بسیار زیادی است. این خوردنی همچنین حاوی ویتامین A‌ است که این ویتامین از کم شدن انرژی در بدن جلوگیری می‌کند.

گوجی در آسیا سابقه 1900 ساله در طب سنتی چینی دارد :

ضد پیری
از کبد محافظت می کند
بینایی را بهبود می بخشد
عملکدر جنسی و باروری را تقویت می کند
پاها را قوی می سازد و سیستم ایمنی را ارتقا می دهد
گردش خون را تقویت می بخشد
سیستم تمرکز ذهنی و حافظه را تقویت می کند


از لحاظ بیولوژیکی گوجی بری درختی است که بسرعت رشد کرده و میوه میدهد.

گوجی بری از دو را تکثیر میشود: یکی از راه بذر دومی نیز با قلمه زدن. ازدیاد از راه کشت بافت نیز صورت میگیرد، اما این روش دارای سختی های خاص خود و دارای هزینه بالا میباشد بخاطر همین در این مورد بحث نخواهیم کرد.

کاشت گوجی بری از طریق بذر:

بذرهای گوجی بری رو در داخل ظرفی که آب دارد میریزیم و تقریبا حدود 3-4 ساعت منتظر میمانیم.

بذر-گوجی-بری

بذرها رو میتونیم داخل سینی نشا و یا لیوان یک بار مصرف بکاریم. خاک مون هم بهتره که ترکیبی از پیت ماوس، کوکوپیت و پرلیت باشد و یا مخلوطی از پیت ماوس و کوکوپیت.

بعد اینکه خاکمون رو داخل سینی نشا یا لیوان و یا گلدان ریختیم آبیاری میکنیم سپس بذرها را بعد از 3-4 ساعت از آب خارج کرده و به آرامی روی خاک گذاشته و آرام فشار میدهیم تا بذر با خاک تماس پیدا کند. سپس روی بذر را به اندازه چند میلیمتر خاک میریزیم و سپس با اسپری خاک روی بذر را نم میکنیم.

برای اینکه رطوبت خاک زود از دست نره روی بسترمون رو با مثلا نایلون شفاف میپوشانیم تا از تبخیر آب جلوگیری شود. در ضمن هر موقع دیدیم خاک رطوبت خود رو از دست داده آنموقع با اسپری نم میکنیم. در ضمن به محض جوانه زدن پوشش نایلونی را برمیداریم.

جوانه-گوجی-بری

محیطمان باید روشن ولی بدور از نور مستقیم آفتاب و همچنین درجه حرارت محیط در حدود 20 الی 25 درجه سانتی گراد باشد. در چنین شرایطی 7 تا 10 روز شاید هم بیشتر طول بکشد تا بذرها جوانه بزنند.

موقعی که بذرها جوانه زدند و دارای 2 تا 3 برگ حقیقی شدند باید نشا را به ظرف بزرگتری انتقال دهیم که باعث سرعت دهی به رشد نشا خواهد شد.

کاشت-گوجی-بری گوجی بری GOJİ BERRY

بعد از اینکه هوای بیرون خانه گرم شد و قد نشا به 10 سانتی متر رسید هر روز چند ساعت نشا را به محیط بیرونم برده و دوباره به داخل برمیگردانیم و این عمل باعث مقاوم سازی نشا ها میشود تا آرام آرام به دمای بیرون مقاوم شوند.

موقعی که نشاء ها به حدود 30 سانتی متر رسیدند سر نهال ها را با قیچی میزنیم تا رشد عرضی نهال ها تقویت شود. همچنین برای راست نگه داشتن نهال ها میتوانیم از یک میله چوبی استفاده کنیم بدین صورت که نهالمان را با یک ریسمان به چوب میبندیم در ضمن برای اینکه ریسمان آسیبی به نهال وارد نکند میتوانیم از نایلون استفاده کنیم

برای اینکه صاحب یک گوجی بری خوبی بشیم باید موقعی که قد نهالها به 60 سانتیمتری رسید دوباره سر آنها را با قیچی مخصوص باغبانی بزنیم ولی اینبار باید چند شاخه دراز را انتخاب و هرس کنیم در صورتی که هرس انجام نشود نهال به صورت تک شاخه رشد و منظره خوبی نخواهد داشت.

گوجی بری GOJİ BERRY

گوجی بری مشکل خاصی با انواع خاک ندارد و در هر خاکی رشد میکند اما خاکهایی که مقداری شنی و ماسه ای و غنی باشد رو بیشتر میپسنده.

گوجی بری یک ماههگوجی بری یک ماهه 4 ماهه گوجی بریگوجی بری پس از 4 ماه گوجی بری پس از 4 ماهگوجی بری یک ساله

 

تصویر زیر هم کاشت بصورت قلمه گوجی بری رو نشان میدهد

کشت از طریق قلمهکشت از طریق قلمه

سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه