شماره کالا:  20233500

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر

بذر نعناع

20 عدد بذر وارداتی نعناع


وضعیت کالا:  نو

خرید   عدد از 5 عدد به قیمت 8,000  7,600  تومان  

تعداد بازدید : 29
گزارش تخلف


فروشنده این کالا


نام کاربری: sayefi0572 1431


 توضیحات کالا

فروش انواع بذر وارداتی گل و میوه..

از فروشگاه ما دیدن فرمایید
seedshop.esam.ir

هدیه:با خرید 4 بسته بذر,یک بسته بذر هدیه بگیرید
با خرید چند محصول,فقط یک هزینه پستی پرداخت کنید

ارسال رایگان در صورت خرید بالای 50,000 تومان
بیست درصد تخفبف در صورت خرید بالای 100,000 تومان

توجه:حد اقل خرید از فروشگاه 5000 تومان میباشد

ارزان بودن بذر ها دلیل بر کیفیت پایین انها نیست..ما وارد کننده بذر هستیم..به همین دلیل با قیمت پایین تری این بذر ها را عرضه میکنیم


بذر های بی کیفیت,چینی و تقلبی از دیگران نخرید

جنس تمام بذر ها عالی میباشد

از دو هزار سال قبل تاکنون، از گونه های مختلف نعناع به عنوان ادویه و دارو استفاده می شود. از برگ‌ها، پیکر رویشی و اسانس این گیاه در اکثر داروخانه‌های معتبر به عنوان دارو یاد شده است. مهمترین کشور تولید کننده این گیاه آمریکاست که در سال 1992 حدود 3200 تن اسانس از 43000 هکتار زمین زیر کشت استحصال نموده است. از کشورهای دیگر تولید کننده نعناع می توان روسیه، بلغارستان، برزیل، ژاپن، فرانسه، آرژانتین و مجارستان را نام برد.

خصوصیات ظاهری : خانواده‌ نعناع دارای گیاهانی عموماً علفی و دارای ساقه‌های راست یا خزنده و چهار گوش هستند. برگ‌های این گیاهان ساده متقابل و یک در میان و متناوب است. گل‌های آنها کامل، نامنظم، دوجنسی و مجتمع به صورت دسته‌هایی واقع در محور ساقه یا در قسمت انتهایی آن است. گل‌ها دارای کاسبرگ 5 قسمتی و دو یا چهار پرچم هستند. مادگی بزرگ با 2 برچه که هر یک 4 تخمک دارد که بعداً تبدیل به میوه‌های فندقه می‌شود که هر یک حاوی چهار بذر منفرد است. بذر این گیاهان نیز کوچک بوده و دارای آندوسپرم ناچیزی است. این گیاه چند ساله ریزوم دار است. گلچه های کوچک به رنگ سفید تا ارغوانی روشن، در دسته هایی که یک خوشه ی استوانه ای شکل را تشکیل می دهند. گیاهان تیره نعناع علفی در موارد نادری به صورت درختچه‌های کوچک می‌رویند. این گیاهان از نظر نحوه زندگی و نیازهای اکولوژیکی بسیار متفاوتند. نعناعیان، یکی از بزرگ‌ترین خانواده‌های گیاهی هستند که دارای پراکنش جهانی می‌باشند (به غیر از مناطق قطب شمال و جنوب). این خانواده‌ شامل سه تا چهار هزار گونه گیاهی است که این گونه‌ها در 200 جنس قرار گرفته‌اند.
شرایط محیط رشد: نعناع را در اکثر نقاط می توان کشت کرد اما مناطق خیلی سرد برای کشت این گیاه مناسب نمی باشد. مواد و عناصر غذایی فراوان و آب کافی برای رویش آن ضروری است. گیاه در 2 تا 3 درجه سانتی گراد شروع به رویش می نماید و درجه حرارت مناسب به منظور تسریع در رشد و نمو گیاه و همچنین افزایش در تولید اسانس 18 تا 20 درجه سانتی گراد است. نعناع گیاهی شب کوتاه است و کشت آن در شرایط بلند روز (از نظر تابش نور) سبب افزایش محصول نعناع شده و در سنتز اسانس آن نیز تاثیر مثبت دارد. از این رو همواره توصیه می شود که این گیاه در دامنه جنوبی تپه ها کشت شود. نعناع دارای ریشه های سطحی است که قادر به جذب رطوبت از اعماق زمین نمی باشد لذا آبیاری مناسب در طول رویش گباه ضروری است. گیاهان از 3 تا 4 هفته پس از رویش تا قبل از گل دهی به مقادیر مناسبی آب نیاز دارند و باید تحت آبیاری منظم قرار گیرند. علاوه بر آب و نور کافی، مواد و عناصر غذایی مناسب در خاک برای کشت نعناع ضروری بوده و سبب افزایش خاک سیاه و پیت با ساختمان مناسب و حاوی مواد و عناصر غذایی کافی برای کشت نعناع مناسب می باشد. PH خاک برای نعناع 5 تا 8 مناسب است بطور کلی خاک های اسیدی و زهکشی شده خاکهای مناسبی برای کشت نعناع می باشند.
خواص درمانی و کاربردهای صنعتی: نعناع در ایران، اغلب به عنوان سبزی و برای تهیه عرق نعناع و در سطح محدودتری به منظور تولید اسانس کشت می شود، اما در کشور های پیشرفته بیشتر به منظور استحصال اسانس کاشته می شود. ماده موثره گیاهان این تیره عمدتاً از نوع اسانس است که در کرک‌های ترشحی یا حجره های مخصوص در برگ، ساقه و گل ها ساخته و ذخیره می شود. در اندام‌های مختلف این گیاهان موسیلاژ، تانن و مواد تلخ نیز وجود دارد. به واسطه وجود اسانس در پیکر رویشی، گیاهان از بویی مطبوع و مزه ای خنک و کمی تند برخوردارند. برگ‌ها 2 تا 7/2 درصد و گل‌ها 4 تا 6 درصد اسانس دارند، ساقه ها معمولاً فاقد اسانس می باشند. به طور متوسط، مقدار اسانس در اندام‌های هوایی گیاه 1 تا 1.5 درصد گزارش شده است. اغلب نعناعیان تولیدکننده ‌ترپن‌‌ها و انواع ترکیبات دیگر هستند که عمدتاً این ترکیبات در کرک‌های ترشحی غده‌ای برگ‌ها، ساقه‌ها و اندام‌های زایشی ذخیره می‌شوند. در بین گیاهان خانواده‌ نعناع،‌ گونه‌های مفید فراوانی وجود دارد که عده‌ زیادی از آنها در مصارف پزشکی و صنایع غذایی استفاده می‌شوند. تعداد زیادی از این گونه‌ها نیز به علت داشتن گل‌های زیبا و معطر، دارای ارزش زینتی بوده و در باغبانی مورد استفاده قرار می‌ گیرند.
نحوه تکثیر گیاه: روش تکثیر از طریق ریشه رست مناسب ترین روش برای تکثیر نعناع است بطوریکه پس از بارندگی سبک‏ پایه های مادری 2 تا 3 ساله را از زمین خارج می کنند. ریشه گیاهانی که برای تکثیر نعناع استفاده می شوند باید سالم و عاری از هر گونه علف هرز بوده و حداقل 70 درصد آن سفید و 30 درصد بقیه سبز رنگ باشد که هنگام کاشت این قسمت سبز رنگ خارج از خاک می ماند.رطوبت ریشه رستها از 80 درصد کمتر نباشد. در تکثیر توسط ریشه رست، فاصله ردیف ها از یکدیگر 50 تا 60 سانتی متر و عمق مطلوب برای کاشت 10 تا12 سانتی متر می باشد. پس از کاشت، اگر زمین خشک باشد باید بلافاصله زمین را آبیاری نمود. برای هر هکتار زمین به 1.4 تا 1.6 تن ریشه رست نیاز است. برای تکثیر از طریق قلمه های ساقه در اواخر بهار (خرداد) از شاخه های جوان و سبز پایه مادری، 2 تا 3 قلمه که حداقل دو جفت برگ داشته باشند جدا می کنند (بهتر است از میان گره های پائینی انتخاب شوند). پس از ریشه دهی آنها را به زمین اصلی منتقل می نمایند. تکثیر به روش قلمه های ساقه روش چندان مناسبی نیست و تنها در سطوح کوچک کشت مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش فاصله ردیفها از یکدیگر بین 50 تا 70 سانتی متر مناسب می باشند.


سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه