شماره کالا:  20078393

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر

بذر گل انگشتانه

10 عدد بذر وارداتی گل انگشتانه-رنگ بنفش


وضعیت کالا:  نو

خرید   عدد از 20 عدد به قیمت 7,000  6,650  تومان  

تعداد بازدید : 18
گزارش تخلف


فروشنده این کالا


نام کاربری: sayefi0572 1431


 توضیحات کالا

فروش انواع بذر وارداتی گل و میوه..

از فروشگاه ما دیدن فرمایید
seedshop.esam.ir

هدیه:با خرید 4 بسته بذر,یک بسته بذر هدیه بگیرید
با خرید چند محصول,فقط یک هزینه پستی پرداخت کنید

ارسال رایگان در صورت خرید بالای 50,000 تومان
بیست درصد تخفبف در صورت خرید بالای 100,000 تومان

توجه:حد اقل خرید از فروشگاه 5000 تومان میباشد

ارزان بودن بذر ها دلیل بر کیفیت پایین انها نیست..ما وارد کننده بذر هستیم..به همین دلیل با قیمت پایین تری این بذر ها را عرضه میکنیم


بذر های بی کیفیت,چینی و تقلبی از دیگران نخرید

جنس تمام بذر ها عالی میباشد

گل انگشتانه یک گیاه گلدار دو ساله از جنس Digitalis در خانواده Plantaginaceae ، بومی بسیاری از کشورهای اروپایی به خصوص در غرب ، جنوب و مرکز این قاره است.
تولید کننده های عمدة گل انگشتانه در دنیا کشورهای آلمان، لهستان، هلند، مجارستان، انگلستان، روسیه و هند می باشد.
دارای برگ های شیار دار مرتب و ساده با 10-35 سانتی متر طول و 5-12 سانتی متر عرض به رنگ خاکستری مایل به سفید است که با پرز های زهاری و غده ای پوشانده شده است.
غالباً در سال اول برگهای کرکدار طوقه ای داشته و در سال دوم از وسط آنها ساقه ای گلدار که به شکل خوشه ی آویخته و حاوی گلهایی زنگوله ای ارغوانی سفید و یا گلی رنگ و حتی زردرنگ می باشد
ارتفاع اقسام وحشی آن به بلندی 1 تا 1.5 متر می رسد .
میوه گیاه Digitalis Purpurea از نوع کپسول است .
این گیاه نیازمند آفتاب کامل با سایه کم، خاک ارگانیک و کمی اسیدی با زهکشی خوب و کمی مرطوب میباشد و درجه حرارت محیط رشد آن در محدوده 5 تا 15 درجه سانتیگراد مناسب است.
گل انگشتانه گیاهی رطوبت پسند با نیاز آبی بالا است که نور کافی سبب افزایش مواد موثره در برگ هایش می گردد.
مواد و عناصر غذایی مناسب نقش عمده ای در افزایش عملکرد برگ دارد. تحقیقات نشان می دهد کودهای حیوانی کاملا پوسیده سبب افزایش عملکرد برگ و ماده موثره ی آن می شود. محققان معتقدند افزودن 50 کیلوگرم در هکتار ازت در سال اول رویش (یک و نیم تا دوماه بعداز سبز شدن بذر) و 100 کیلوگرم در هکتار اکسید فسفر اوایل بهار سال دوم رویش نقش عمده ای در افزایش عملکرد دارد. آنها همچنین اظهار می دارند که کاربرد بیش از اندازه ی فسفر اگر چه ممکن است سبب افزایش سطح برگها شود ولی از میزان ماده موثره ی آن می کاهد.
خواص درمانی و کاربرد :
برگ های گل انگشتانه در کارخانه های داروسازی برای تولید داروهای تقویت کننده و تنظیم کننده ی ضربان قلب و درمان نارسایی های قلبی کاربرد گسترده ای دارند. دارویی با نام دیجیتال (دیجیتالین) در داروخانه های کشور موجود است که از این گیاه حاصل شده است. همچنین برگ ها سبب افزایش فشار خون می شوند و دارای خاصیت مدری هستند.
برگهای این گیاه حاوی گلیکوزیدهای مهمی چون : دیژیتال و دیژیوتوکسین می باشد .
تکثیر گل انگشتانه توسط بذر صورت می گیرد. هرچند در شرایط مطلوب، خود به صورت آزادانه قابلیت تکثیر دارند. رشد اولیه گیاه در سال اول بسیار کند و بطئی است، بنابراین مبارزه با علف های هرز در این زمان ضروری می باشد.
برگ های گل انگشتانه مورد برداشت قرار می گیرند که میزان برداشت برگ ها در سال اول کمتر می باشد تا گیاه در سال بعد قادر به ادامه زندگی باشد.
مصرف برگ های گل انگشتانه بدون نظارت پزشک ممنوع می باشد.
این گیاه سمی است و در صورت استعمال بدون مورد و زیاد از اندازه یا مصرف اشتباهی آن اثرات مسمومیت باین ترتیب معلوم میشود ، درد شدید معده و ستون فقرات ـ استفراغ زیاد ـ سر درد ـ طپش شدید و بعد ضعیف شدن و غیرمنظم کارکردن قلب که وهله آخر آن مرگ است. بنابراین بمحض مشاهده این حالات فورأ به پزشک و یا مراکز درمانی مراجعه نمایند وتا رسیدن به پزشک سعی درشستشوی معده با روش های معمول بشود و با خوراندن داروهای مقئی مانند (اپیکا ) ـ محلول اتر ـ آمونیاک ـ قهوة تند و گرم ـ انداختن ضماد خردل روی ساقهای پا ـ پاشویه اقدام شود .

سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه