شماره کالا:  20061972

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر

بذر گل آشلانتوس

20 عدد بذر گل آشلانتوس


وضعیت کالا:  نو

خرید   عدد از 10 عدد به قیمت 5,500  5,225  تومان  

تعداد بازدید : 20
گزارش تخلف


فروشنده این کالا


نام کاربری: sayefi0572 1431


 توضیحات کالا

فروش انواع بذر وارداتی گل و میوه..

از فروشگاه ما دیدن فرمایید

seedshop.esam.ir

هدیه:با خرید 4 بسته بذر,یک بسته بذر هدیه بگیرید
با خرید چند محصول,فقط یک هزینه پستی پرداخت کنید

ارسال رایگان در صورت خرید بالای 50,000 تومان
بیست درصد تخفبف در صورت خرید بالای 100,000 تومان

توجه:خریدهای کمتر از 5000 تومان فرستاده نمیشود


ارزان بودن بذر ها دلیل بر کیفیت پایین انها نیست..ما وارد کننده بذر هستیم..به همین دلیل با قیمت پایین تری این بذر ها را عرضه میکنیم

جنس تمام بذر ها عالی میباشد

معرفی
گیاهی از تیره آمارانتوس است که سال ها در ایران کشت و کار می شود آن در حاشیه گلکاری شمال کشور رایج است.

گیاهی چندساله که به صورت یک ساله کشت و کار می شود.بسیار کوتاه است و به خاطر برگ های آن که به رنگ سبز زیتونی و زرد، باریک یا قاشقی شکل است کشت می شود.برگ ها به طول 5/2 سانتی مترو دارای لکه هایی به رنگ قرمز، بنفش و برنزی است. گل های آن سفید و غیر قابل تشخیص بوده و روی سنبله جانبی تشکیل می شوند. برای ایجاد رنگ مطلوب در برگ ها به نور کامل آفتاب نیاز دارد، این گیاه به سرما حساس می باشد. آشلانتوس به خاکی مطوب و دارای زهکشی بالا نیاز دارد.

      نور

آشلانتوس نیاز به نور کامل خورشید دارد و در شرایط نیم‎سایه رشد مناسبی ندارد. گیاه در نور ضعیف اندام‎ها و گل‎آذین ضعیفی تولید می‎کند. به‎دلیل اینکه یک گیاه C4 است بنابراین راندمان تولید در این گیاه بالا می‎باشد.برای بهره گیری از توانایی بالقوه گیاه، آب و مواد غذایی، دما و نور کافی باید در اختیار گیاه قرار گیرد. گیاه روزکوتاه است و رشد زایشی )تولید گل) معمولاً با کوتاه شدن روزها در اوایل تابستان آغاز می‎گردد.

   دما

این گیاه برای تولید مناسب و انجام فرایند فتوسنتز نیاز مبرمی به دمای مناسب دارد بنابراین یکی از عوامل محدودکنندهنمایید دماهای پایین می‎باشد. دمای مناسب رشد در این گیاه 20-30 درجه سانتیگراد و حتی کمی بیشتر است.با وجود این، به‎خوبی با مناطق مختلف کشور سازگار شده است.دماهای زیر 15 درجه سانتیگراد مناسب رشد این گیاه نیستند و محدود کننده رشد محسوب می‎شود. در دمای 4 درجه سانتیگراد رشد گیاه متوقف می‎شود و در دمای زیر صفر درجه سانتیگراد از بین می‎رود.

    خاک

  • خاک برگ پوسیده به همراه خاک باغچـه رشد بهتری دارد.
  • خاک باغچه 60 درصد – ماسه 20 درصد – کود حیوانی 20 درصد این موارد با هم خوب ترکیب شود.
  • خاک‎های غنی از مواد آلی و حاصلخیز، مناسب پرورش این گیاه زیبا هستند، هرچند گیاه کم توقعی است و در خاک‎های فقیر نیز رشد می‎کند.خاک‎های خنثی تا کمی اسیدی (6/5-5/7) با زهکشی خوب، مناسب رشد این گیاه هستند. گیاه حتی در خاک‎های با شوری کم نیز سازگاری خوبی نشان داده است. خاک‎های غنی باعث رشد سریع و توسعه اندام‎های هوایی گیاه می‎شوند. برای تقویت خاک و جلوگیری از سله بستن آن که مانع جوانه‎زنی و رشد گیاهان جوان می‎شود استفاده از مواد آلی راه حل کارآمدی می‎باشد.

     آبیاری

گیاه برای رشد مناسب نیاز به آب کافی دارد که بهتر است به صورت قطره ای و با سیستم نشتی و در غیر این صورت از آبیاری جوی و پشته ای استفاده شود.برای جلوگیری از تنش های آبیاری هنگام صبح و یا در پایان روز انجام شود.خاک های آلی توانایی حفاظت آب بیشتری را در خاک دارند و مناسب پرورش این گیاه می باشند.حتی الامکان از بروز تنش خشکی در این گیاه خودداری شود چرا که باعث کوتاهی قامت  و تولید تاج گل ضعیف در گیاهان می شود، بنابراین به آب کافی و منظم نیازمند است.

    مراقبت ها

  • به سرما حساس است و به خاک مرطوب با زه کشی مناسب نیاز دارد. برای ایجاد رنگ مطلوب در برگ ها به نور کامل آفتاب احتیاج دارد.
  • هیچ وقت اقدام به نگهداری گل و گیاهان بیرونی در منزل نکنید چون درون منزل نور و تهویه هوای کافی برای رشد گیاهان و درختان بیرونی وجود ندارد حتی کاشت بذر هم ممکن است با مشکل مواجه شود در کل اگر مکانی برای کاشت بذر ندارید و مجبور هستید که در منزل این کار را بکنید بهتر است گلدان خزانه را روی پنجره جنوبی بگذارید تا نور کافی به آن برسد و حتما پس از سبز شدن بذر گیاهانی که بیرونی هستند آنها را به بیرون از خانه انتقال بدهید اگر ( به بیرون انتقال ندهید ساقه ها دراز شده و کم کم از بین میرود(
  • از اوایل تابستان تا اواخر پاییز گل می دهد

سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه