شماره کالا:  17103261

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر


رفتن به مسافرت

فروشنده این کالا تا تاریخ 1399/06/06 امکان ارسال کالا را ندارد.
شما می توانید کالا را خریداری نمایید و فروشنده پس از تاریخ فوق کالا را برای شما ارسال خواهد کرد.

بذر گل زیبای نیفوفیا گُرزی Kniphofia uvaria

بسته 4 عددی بذر گل زیبای نیفوفیا (گل گُرزی) Kniphofia uvaria


وضعیت کالا:  نو (غیر آکبند)

خرید   عدد از 14 عدد به قیمت 12,000   تومان  

تعداد بازدید : 155
گزارش تخلف

فروشنده این کالا


نام کاربری: WorldSeeds 3392


 توضیحات کالا

بسته 4 عددی بذر گل زیبای مشعلی Kniphofia uvaria

نام علمی : Kniphofia
نام انگلیسی: Tritoma, Red hot poker, Torch lily, Knofflers, Poker plant
نام فارسی : سوسن مشعلی، سیخ آتشین، نیفوفیا
خانواده: لیلیاسه (Liliaceae)
مبداء: آفریقا
نوع: از گیاهان دائمی مقاوم
برگ: برگ ها باریک و طویل و شبیه علف و به طول در حدود 90 سانتیمتر
گل: شکل حاوی گل های لوله ای به قطر 5-4 سانتیمتر تشکیل شده است.
رنگ گل: ، از زرد تا قرمز
فصل گل: تابستان و پاییز
موارد استفاده: از زیبائی گل این گیاه در هرموقعیتی می توان استفاده نمود.
موقعیت: آفتاب کامل و خاک کاملاً زهکشی شده
تکثیر: بذر، تقسیم بوته

گل نیفوفیا اُواریا Kniphofia uvaria یا گل گرزی با نام های عمومی Tritoma و Torch Lily و Red Hot Poker شناخته می شود و ناع علمی آن همان Kniphofia uvaria است. از خانواده Xanthorrhoeaceae ، بوده و بومی آفریقای جنوبی بوده و بخاطر گل های زیبایش در تمام دنیا از جمله آمریکا، استرالیا و اروپا کاشته میشود. گل ها در انتهای ساقه گل دهنده به صورت یک خوشه پر گل ظاهر می شوند و رنگ گل ها از پایین رزد و وسط نارنجی و در بالا قرمز پر رنگ هست و گل ها به ترتیب از پایین به بالا باز می شوند و چند هفته باز شدن کامل تمام گل ها به طول می انجامد. مانند اکثر گیاهان پیاز دار برگهای قیطانی دارد و فصل گلدهی پاییز می باشد. ارتفاع گیاه حداکثر به یک تا یک و نیم متر میرسد و قابلیت کاشت در گلدان یا باغچه را دارد.
برای کاشت نیاز به خاک غنی هوموسی و سبک ، با زهکشی خوب دارد و مکان آفتابی نیاز دارد.

بذر ها حقیقی می باشند و محصول کشور کانادا با گواهی اصالت و بهداشت گیاهی هستند و  ،چینی نمی باشد

خرید چند بذر مختلف با هم از فروشگاه ما شامل تخفیف هزینه پستی می شود و فقط یک هزینه پستی دریافت می شود.
با خرید هر 10 بسته بذر یک بسته بذر هدیه (اشانتیون) به انتخاب خودتان دریافت کنید.

http://exotic.esam.ir


گل گرزی

گل گرزی به عنوان سوسن مشعلی ، و یا گرز قرمز آتشین با توجه به شکل و رنگ گل آذین آن شناخته می شود. برگها یادآور سوسن بوده و شاخه ی گلدار می تواند به 1.5 متر ارتفاع داشته باشد. بسیاری از انواع گل گرزی وجود دارند که در زمان های مختلف در طول فصل رشد به گلدهی می رسند. گل ها به رنگ قرمز، نارنجی و زرد هستند. گیاهان این خانواده عموما دارای ساقه های زیرزمینی بوده و کم آبی را خوب تحمل می کنند. انواع گلدار مانند لاله و سنبل برای گلدهی به نور کافی احتیاج دارند.

راست قامت، شاخه ها خوشه ای، چند ساله دارای ساقه های ریشه مانند زیرزمینی است که بومی آفریقای جنوبی است. از 18-24 دسته پایه بلند درشت، خطی، نیمه همیشه سبزتشکیل شده و برگ رنگ آبی مایل به سبز شمشیر شکل گسترده و گلهای لوله ای دارد. جوانه و گل در حال ظهور قرمزرنگ بوده اما در مرحله ی بلوغ به رنگ زرد در می آیند. شکوفه گل از اواخر بهار تا اوایل تابستان خودنمایی می کند. از نکات جالب در مورد گرزی آن است که نسبت به سرمای زمستان مقاومت بی نظیری دارد. حتی در زیر برف ساقه های زیرزمینی آن سالم می مانند و در بهار دوباره جوانه می زنند. در سال های اخیر در پارک ها و باغچه هایی که از قبل طراحی می شوند با توجه به شکل و رنگ گل و زمان گلدهی گرزی از آن استفاده های زیادی می شود.

رشد این گیاه به طور متوسط بوده و دوستدار رطوبت متوسط خاک و خوب زهکشی شده می باشد. همچنین در آفتاب کامل رشد بهتری دارد. ترجیحاً خاک غنی و هوموسی باشد . به خاکهای خیس و سنگین غیر متحمل است و مکان کاشت آن را از باد محفاظت کنید . در تابستان آب فراوان می خواهد. گرزی یک گیاه باغچه ای است و در باغچه ها و فضاهای سبز لابه لای سایر گیاهان و یا در کنار صخره ها و سنگ ها کاشته می شود.

شهد گل گرزی غذای مورد علاقه ی پرندگان است. شهد برخی گونه ها ظاهراً طعمی همچون عسل دارد. شهد رقم parviflora بعنوان دافع مارها مفید شناخته شده است. دم کرده ی ارقام rooperii و laxiflora برای از بین بردن و یا درمان اختلالات قفسه سینه بطور سنتی استفاده گردیده است.

حشرات یا بیماری جدی آن را تهدید نمی کند. پوسیدگی ریشه می تواند یک مشکل در خاک هایی با زهکش ضعیف به شمار رود.

قبل ازگلدهی باید بوته ها را از خاک خارج ساخته و با ریشه به چند قسمت تقسیم کنیم. بوته های تقسیم شده با رعایت فاصله ای حدود سی تا چهل سانتی متر دوباره کاشته می شوند. این عمل را می توان در پاییز یا بهار انجام داد.
کاشت بذر: ، بذر را در فروردین در شاسی کاشته و پس از آنکه گیاهچه ها به اندازه کافی رشد کردند آنها را در گلدانهای مناسب انتقال می دهند.سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه