کالاهای مشابه
شماره کالا:  13338572
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
 • اشتراک گذاری در تلگرام
 • اشتراک گذاری در توییتر
 • اشتراک گذاری در فیسبوک
 • اشتراک گذاری در گوگل پلاس
کالا فروخته شده است

بخور سرد سایلن مدل mh-502

در حد آک با دو سال گارانتی شرکتی-مدت کارکرد یک هفته


وضعیت کالا:  کالای استفاده شده (دست دوم)


آخرین فروش این کالا به قیمت 250,000 تومان در تاریخ 1397/09/18 انجام شده است.


کالا به صورت خرید عادی به فروش رسیده است.
فروشنده این کالا


نام کاربری: ahmadathari 36


گزارش تخلف

 مشخصات بیشتر کالا

بخور  سرد سایلن مدل MH-502

دستگاه‌های بخور سرد توسط امواج اولتراسونیک آب را به ذرات ریز می‌شکنند و بخار می‌کنند. ازآنجایی‌که این دستگاه‌ها بخشی از دکوراسیون خانه هستند، برای بسیاری از افراد علاوه‌بر عملکرد دستگاه، زیبایی آن نیز اهمیت دارد. دستگاه بخور «سایلن» (Silene) مدل«MH-502» دستگاهی با ظاهر زیبا و عملکرد لمسی است. MH-502 در نگاه اول شاید خیلی به یک دستگاه بخور شبیه نباشد. مخزن آب آن دیده نمی‌شود و هیچ دکمه‌ای نیز روی آن وجود ندارد. شکل کلی دستگاه به شکل مکعب‌مستطیلی با ابعاد 18 × 18 × 27 سانتی‌متر است. روی دستگاه، دستگیره‌ای وجود دارد که به کمک آن می‌توان مخزن آب را از قسمت پایین دستگاه پر کرد. برای پرکردن مخزن آب باید فیلتر ضدرسوب زیر آن را باز کرد. این فیلتر دارای دانه‌های سرامیکی است که سختی آب را کم می‌کنند و از تشکیل رسوب و خراب‌شدن مبدل دستگاه جلوگیری می‌کنند. برای روشن‌کردن دستگاه باید از دکمه‌ی لمسی نامحسوسی استفاده کرد که روی آن قرار دارد. با فشردن این دکمه در کسری از ثانیه، بخار سفیدرنگ سردی از دهانه‌ی دستگاه خارج می‌شود. با هر بار فشردن دکمه‌ی لمسی، عملکرد دستگاه و رنگ دکمه تغییر می‌کند و یک صدای بوق شنیده می‌شود. زیر مخزن آب چراغی وجود دارد که هنگام روشن‌بودن دستگاه، داخل مخزن را روشن می‌کند و می‌توان از شیار باریکی که کنار مخزن وجود دارد، سطح آب داخل آن را مشاهده کرد. ظرفیت مخزن آب 5.2 لیتر و شدت خروج بخار نیز 400 میلی‌لیتر در ساعت است. در حالتی که مخزن کاملا پر باشد، دستگاه تا 20 ساعت به شکل مداوم می‌تواند تولید بخار کند. پس از تمام‌شدن آب مخزن، دستگاه به شکل خودکار خاموش می‌شود. روی مخزن، صفحه‌ای قرار دارد که توسط خروجی زاویه‌دارش بخار را با شدت به بیرون هدایت می‌کند. می‌توان این صفحه را برداشت تا بخار به شکل آبشاری از دهانه‌ی دستگاه به بیرون بریزد. در کف دستگاه جایی برای ریختن اسانس‌های خوشبوکننده‌ی هوا وجود دارد که به شکل فنری بیرون می‌آید و می‌توان چند قطره اسانس را روی نمد آن ریخت. توجه داشته باشید که نباید از اسانس‌های خوشبوکننده داخل مخزن آب استفاده کرد. توان دستگاه بخور 30 وات است و از این جهت مصرف برق استانداردی دارد. به‌طور خلاصه دستگاه بخور Silene MH-502 دارای مخزن آب 5.2 لیتری، خروجی بخار 400 میلی‌لیتر در ساعت، عملکرد لمسی، چراغ روشنایی، فیلتر سرامیکی، خروجی بخار قابل‌تنظیم و محفظه‌ی اسانس است و با ظاهر زیبایی که دارد، می‌تواند در گوشه‌ای از خانه برای مرطوب‌کردن هوا استفاده شود.

نقاط قوت
 • ظاهر زیبا
 • عملکرد لمسی
 • مخزن خوشبو کننده‌ی هوا
 • خروجی بخار 400 میلی‌لیتر در ساعت
بررسی فنی
 • ارزش خرید به نسبت قیمت
 • امکانات و قابلیت ها
 • نوآوری
 • سهولت در استفاده
 • طراحی ظاهر

با فرارسیدن فصول سرد سال، بسیاری از مردم به فکر خرید دستگاه بخور می‌افتند. دستگاه‌های بخور به دو نوع بخور گرم و بخور سرد تقسیم‌بندی می‌شوند که هرکدام مزایای مخصوص به خود را دارند؛ اما هر دو برای مرطوب‌کردن هوا مناسب‌اند. در بخور گرم، آب مخزن دستگاه توسط المنت حرارتی به بخار داغ تبدیل می‌شود. دستگاه بخور گرم بیشتر در فصول سرد سال استفاده می‌شود. دستگاه بخور سرد، آب را به کمک امواج صوتی به ذرات بسیار ریز تبدیل کرده و بخار تولید می‌کند. دستگاه بخور سرد مصرف برق کمی دارد و خطر تماس کودکان با بخار داغ را به دنبال نخواهد داشت. از بخور سرد در فصول گرم سال هم می‌توان استفاده کرد. بخار تولیدشده توسط بخور سرد باکتری‌ها و ویروس‌های موجود در هوا را از بین برده و برای بهبود بیماری‌های سرماخوردگی، آسم، آلرژی و سینوزیت مناسب است. دستگاه بخور «سایلن» مدل «MH-502» نیز جزو بخورهای سرد است که در ادامه با ویژگی‌های آن بیشتر آشنا می‌شوید.

طراحی و ظاهر

دستگاه‌های بخور را می‌توان در خانه یا محل کار و حتی در مکان‌های عمومی استفاده کرد. کسانی که به طراحی داخلی خانه‌ی خود اهمیت می‌دهند، حتی در انتخاب دستگاه بخور هم اول به ‌ظاهر آن توجه می‌کنند. طراحی MH-502 اولین چیزی بود که توجه ما را جلب کرد. مخزن آب دستگاه برخلاف اکثر دستگاه‌های بخور شفاف نیست و نمی‌توان از بیرون، آب داخل مخزن را مشاهده کرد. همین طراحی باعث شده که هر کسی در نگاه اول تشخیص ندهد که یک دستگاه بخور را روبه‌روی خود دارد. شکل کلی دستگاه مکعب‌مستطیل و ابعاد آن 16×16× 27 سانتی‌متر است. رنگ اصلی بدنه سفید است و فریمی باریک به رنگ نقره‌ای یا آبی دور آن قرار دارد. در کنار بدنه، یک شیار باریک برای مشاهده‌ی سطح آب مخزن تعبیه شده است. برای اینکه سطح آب دیده شود، یک لامپ آبی‌رنگ داخل مخزن روشن می‌شود که هنگام شب به زیبایی دستگاه می‌افزاید. در بالای دستگاه، خروجی بخار آن دیده می‌شود که می‌توان آن را از روی دستگاه برداشت. هیچ دکمه‌ای روی بدنه دیده نمی‌شود و برای روشن‌کردن بخور باید روی علامت پاور جلوی دستگاه را با انگشت لمس کرد.

با لمس دکمه‌ی لمسی، چراغ پشت دکمه به رنگ صورتی روشن می‌شود و دستگاه با نواختن صدایی آرام شروع به کار می‌کند و در کسری از ثانیه، بخار سفیدرنگی از بالای آن بیرون می‌زند. شدت بخار را می‌توان با فشردن مجدد دکمه‌ی لمسی افزایش داد. با یک بار فشردن دکمه، رنگ نور پشت آن از صورتی به سبز و با فشردن مجدد آن به آبی تغییر می‌کند؛ بنابراین سه حالت شدت بخار وجود دارد و با فشردن دکمه برای بار چهارم، دستگاه خاموش می‌شود. هنگامی که دستگاه روشن است، می‌توان گفت تقریبا بی‌صداست و هنگام شب مزاحمتی برای خواب اشخاص ایجاد نمی‌کند.

ویژگی‌ها

روی دستگاه صفحه‌ای وجود دارد که دارای دهانه‌ی خروج بخار است. دهانه‌ی خروج بخار دارای شیاری است که بخار از آن بیرون می‌زند. با چرخاندن دهانه می‌توان جهت خروج بخار را تغییر داد. حتی می‌توان صفحه‌ی روی دستگاه را کاملا برداشت تا بخار سفیدرنگ به شکل آبشاری از روی دستگاه به پایین بریزد. توجه داشته باشید که در این حالت، روی فضای اطراف دستگاه، رطوبت می‌نشیند.

مخزن آب دستگاه 5.2 لیتر حجم دارد و برای اینکه راحت‌تر بتوان آن را بلند کرد، روی آن دسته‌ای تعبیه شده است که داخل بدنه قرار دارد. دسته‌ی مخزن استحکام خوبی دارد و وزن مخزن را به‌خوبی تحمل می‌کند. با جداکردن مخزن از دستگاه می‌توان اجزای داخلی دستگاه بخور، ازجمله نوسانگر اولتراسونیک را مشاهده کرد. این نوسانگر، آب را به ذراتی به قطر 1 تا 5 میکرون تبدیل می‌کند. موتور دمنده‌ی دستگاه که خروجی آن کنار نوسانگر دیده می‌شود، این ذرات را به هوای خشک بیرون می‌دمد تا تبخیر شده و مه سفید قابل‌‎رویتی را ایجاد کنند. مقدار بخاری که از دهانه‌ی دستگاه خارج می‌شود، در بیشترین حالت 400 میلی‌لیتر در ساعت است. اگر دستگاه روی این شدت بخار تنظیم شود، 20 ساعت طول می‌کشد تا آب داخل مخزن تمام شود. پس از خالی‌شدن مخزن آب، دستگاه به شکل خودکار خاموش می‌شود.

همان‌طور که گفته شد، مصرف برق بخورهای سرد از بخورهای گرم کمتر است. توان مصرفی MH-502 نیز 30 وات است و با برق 220 تا 240 ولت کار می‌کند. داخل آب دستگاه‌های بخور گرم می‌توان اسانس‌های خوشبوکننده و ضدعفونی‌کننده مانند اکالیپتوس ریخت؛ اما این کار مبدل دستگاه‌های بخور سرد را خراب می‌کند. برای حل این مشکل زیر دستگاه، محفظه‌ای وجود دارد که می‌توان یک قطره اسانس مایع روی نمد آن ریخت. با روشن‌کردن دستگاه، هوا از روی نمد این محفظه عبور می‌کند و رایحه‌ی اسانس، همراه بخار، فضا را پر می‌کند.

در رابطه با دستگاه‌های بخور سرد، نکاتی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد. ازآنجایی‌که بخور سرد مانند بخور گرم آب را داغ نمی‌کند، در صورت وجود هرگونه میکروب و قارچ داخل آب مخزن، این آلودگی‌ها وارد هوا می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاق باید آب مخزن را به‌موقع عوض کرد تا همیشه تازه باشد؛ همچنین هرچند وقت یک‌بار باید مخزن را با ماده‌ی شوینده‌ی مخصوص یا مخلوط مساوی آب و سرکه‌ی سفید شست. اگر قرار است که مدتی از دستگاه استفاده نشود، باید مخزن آب تخلیه شود و تمام قسمت‌های دستگاه کاملا خشک شوند.

جمع‌بندی

دستگاه بخور سایلن MH-502 با استفاده از مبدل اولتراسونیک بخار سردی تولید می‌کند که به شکل مه سفیدرنگی از دهانه‌ی دستگاه خارج می‌شود. از ویژگی‌های این دستگاه باید به مخزن بزرگ و عملکرد لمسی آن اشاره کرد که برای تنظیم شدت بخار در سه حالت استفاده می‌شود. به‌طورکلی امکانات MH-502 در کنار ظاهر زیبا و قیمت مناسبی که دارد، آن را به گزینه‌ای مناسب برای خرید تبدیل کرده است.

 این کالا به فروش رسیده است. برای مشاهده کالاهای مشابه که در حال فروش هستند می توانید از طریق لیست انتهای صفحه بر روی کالای مورد نظر کلیک نمایید.

سوال از فروشنده این کالا


کالاهای مشابه