شماره کالا:  13325746
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
 • اشتراک گذاری در تلگرام
 • اشتراک گذاری در توییتر
 • اشتراک گذاری در فیسبوک
 • اشتراک گذاری در گوگل پلاس

بذر گل Mimosa pudica

بسته 12 عددی بذر گل قهر و آشتی Mimosa pudica


وضعیت کالا:  نو (آکبند)

  قیمت: 5,800   تومان  
فروشنده این کالا


نام کاربری: u39ws100 0


گزارش تخلف


نوع بذر بذر گیاهان زینتی

 مشخصات بیشتر کالا

    گل قهر و آشتی Mimosa pudica

 گل قهر و آشتی به برگ های خود حساس است و زمانی که برگ ها لمس می شوند برای محافظت از خود آن ها را میبندد .      


اگر شما گیاه را لمس کرده و یا به گلدان آن ضربه ای وارد کنید برگ ها به سرعت بسته شده و بعد از چند دقیقه دوباره باز می شوند. زمانی که گل قهر و آشتی دچار اختلال شود، گیاه آب را از سلول های خود خارج می کند که در نتیجه باعث فروپاشی سلول ها می شود (که ما به صورت بسته شدن برگ ها این حرکت را می بینیم). زمانی که یک برگ بسته می شود، آن برگ می تواند برگ های همسایه را تحریک به بسته شدن کند.


گل قهر و آشتی بیشتر به خاطر حرکات سریع گیاهی شناخته شده است. همچون تعدادی از گونه‌های گیاهی دیگر، این گیاه قادر است در هنگام خواب یا تغییر محیط، جهت‌گیریِ برگ‌ها را تغییر دهد. در این گیاه، شاخ و برگ‌ها در هنگام تاریکی بسته شده و در هنگام روشنایی باز می‌شوندهمچنین به عوامل محیطی دیگر، همچون تکان، تماس، گرما و وزش با بستن برگ‌ها واکنش نشان می‌دهد.


   طریقه کاشت:

 • بذر‌ها را یک شب در آب ولرم بخیسانید تا قدرت جوانه‌زنی بذر‌ها بیشتر شود.
 • بذر‌ها را در عمق سطحی بستر کاشت مناسب بکارید و روی آن را با لایه نیم سانتیمتری از خاک بپوشانید.
 • در طول مدت جوانه‌زنی لازم است محیط کشت گیاه مرطوب باشد. برای حفظ رطوبت می‌توانید روی گلدان را با پلاستیک شفاف بپوشانید تا رطوبت بستر کاشت بهتر حفظ شود. اگر گلدان را با پلاستیک می پوشانید، تا زمان جوانه زنی آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. بعد از جوانه زنی پلاستیک را حذف کرده و گلدان را در نور کامل قرار دهید
 • جوانه زنی بذر‌ها معمولا بعد از گذشت 14 تا 21 روز انجام می‌شود.
 • بعد از چند روز قویترین جوانه‌ها را انتخاب و آن‌ها را به گلدان اصلی انتقال دهید. در زمان انتقال مراقب باشید تا ریشه‌های نازک و جوان گیاه آسیب نبیند.
 • اولین برگ‌های گیاه پس از چند روز ظاهر خواهند شد. برگ‌های اولیه حساس نیستند و حرکت نمی‌کنند.
 • دو  سه هفته بعد، برگ‌ها بالغ می‌شوند و در زمان لازم حرکت خواهند کرد. هرچه گیاه بیشتر رشد می‌کند، برگ‌ها حساس‌تر می‌شوند.

خواص و کاربرد گل قهر و آشتی :
جوشانده ریشه گل قهر و آشتی در رفع ناراحتی های وجود سنگ در بدن اثر مفید دارد. برگها و ساقه های له شده آن برای محل گزیدگی عقرب به کار میرود. در برخی منابع برای ریشه آن اثر تقویت نیروی جنسی قایل هستند. جوشانده سرشاخه های برگ دار گیاه برای تسکین آسم مصرف می شود. دم کرده برگهای این گیاه حساس، تلخ و تونیک است. دم کرده غلیظ آن ممکن است مسمومیت ایجاد کرده و موجب ریزش موها گردد. در شبه جزیره مالایا و اندونزی مرسوم است همان طور که این گیاه با کمترین تماسی به اصطلاح می خوابد، برای استفاده از این خاصیت سرشاخه های برگدار جوان آن را زیر تشک کودکان نا آرام می گذارند و به علاوه بچه را در جوشانده برگهای آن حمام کرده روی تشک آن می خوابانند، خواب آرم و راحتی برای بچه می آورد.

برگهای له شده آن به صورت ضماد بر روی ورم ها می گذارند. در فیلیپین برگ های له شده آن با روغنی نظیر روغن کنجد یا زیتون مخلوط کرده و به صورت ضماد در محل فتق می گذارند که برای معالجه فتق مفید است. از ریشه گیاه به عنوان مدر و برای معالجه اسهال خونی و در موارد عادت ماهیانه دردناک می خورند.


سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه