این مزایده در تاریخ 1397/09/24 (08:40) به پایان رسیده است. چنانچه فروشنده یا برنده این مزایده هستید، جهت اقدامات بعدی وارد شوید

در صورتی که قصد فروش کالایی مشابه با این کالا را دارید اینجا کلیک کنید

کالاهای مشابه
شماره کالا:  13268131
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر
  • اشتراک گذاری در فیسبوک
  • اشتراک گذاری در گوگل پلاس
ارسال رایگان به تمام نقاط ایران

موتور تخلیه Drain Motor ماشین لباسشویی سامسونگ

مخصوص لباسشویی‌های در از بالا مانند WA14V9


وضعیت کالا:  کالای استفاده شده (دست دوم)


هزینه ارسال

ارسال رایگان

تحویل کالا

2 تا 4 روز آینده

زمان باقیمانده:
پایان یافته - در تاریخ 1397/09/24 (08:40)
قیمت پایه: 150,000 تومان
فروشنده این کالا


نام کاربری: movashah 10


گزارش تخلف

 مشخصات بیشتر کالا

کاملاً سالم است و کار می‌کند.


اگر چه به آن موتور تخلیه، مگنت، الکترومگنت یا گیربکس گفته می‌شود، ولی کار اصلی آن خلاص کردن ترمز سیلندر دور محفظه ماشین لباسشویی در هنگام فعال شدن خشک کن است.

این دستگاه که نام اصلی آن Drain motor است تعداد زیادی چرخ‌دنده در داخل خود دارد که با افزایش نیرو، قدرت کافی برای کشیدن اهرم کلاچ موتور گرداننده ماشین لباسشویی را تأمین می‌کند.

وقتی برق 220 ولت به این دستگاه وارد می‌شود، موتور براش لس آن به گردش درآمده و چرخ‌دنده‌ها را تا زمانی که سیم بکسل تا انتها به داخل کشیده شود می‌گرداند. وقتی سیم به انتها رسید، یک ضامن کوچک در داخل دستگاه فعال شده و چرخ دنده گرداننده را از موتور جدا نموده، در عوض یک قفل را روی سیم بکسل فعال می‌کند. بنابراین همچنان که برق وارد دستگاه می‌شود، سیم بکسل در داخل مانده و آزاد نمی‌شود. یعنی کلاچ ترمز سیلندر خشک کن ماشین لباسشویی کشیده مانده و آزاد شده و همراه با موتور می‌چرخد. پس از پایان عملیات خشک کردن، برق از دستگاه قطع شده و در نتیجه سیم بکسل آزاد شده و با فنر قوی‌ای که دسته کلاچ دارد بیرون آمده و دوباره ترمز فعال شده و سیلندر قفل و بی‌حرکت می‌گردد.

این دستگاه را همین الآن نمایندگی سامسونگ پس از دو الی چهار هفته به قیمت حداقل 220 هزار تومان تحویل مشتری می‌دهد.

اما داستان:

ماشین لباسشویی سامسونگی که 9 سال پیش خریداری کرده بودیم با مدل WA14V9 دچار مشکل شد و در حالت خشک کن سیلندر دور نمی‌چرخید و عمل نمی‌کرد. وقتی به نمایندگی تلفن کردم گفتند باید وانت بگیرید و بیاورید این‌جا، زیرا احتمالاً بلبرینگ آن جام کرده و نیاز به تراشکاری دارد! که این پاسخ برای من قابل قبول نبود. خودم ماشین لباسشویی را خواباندم و بررسی کردم، دیدم وقتی این سیم را با دست می‌کشم و کلاچ را آزاد می‌کنم سیلندر می‌چرخد. فهمیدم این دستگاه خراب شده. تعمیرکار محلّی خبر کردم و قصه را گفتم. او هم یک سیم مفتول بست به دسته کلاچ تا موقتاً همیشه آزاد بماند، تا بتواند یک موتور تخلیه مثل همین پیدا کند و برایم بیاورد. دو روز گذشت و خبری که نشد، رفتم نمایندگی سامسونگ و قطعه را که باز کرده بودم نشان دادم. آن‌ها گفتند قابل تعمیر نیست و باید 100 هزار تومان بیعانه بدهی تا یک ماه دیگر اگر رسید خودمان می‌آییم و نصب می‌کنیم و به قیمت روز حساب می‌کنیم. روی اینترنت هم هر چه گشتم هیچ اطلاعی از این دستگاه پیدا نکردم که چه می‌کند و چگونه. اصلاً این‌که داخلش چیست و عملش چه. چند مغازه را گشتم تا از یک تعمیرکار آدرس اوراقی را پیدا کردم. رفتم جایی که این دستگاه را به صورت اوراق می‌فروختند. فقط یک عدد از این دستگاه داشت. همین دستگاه را که مشاهده می‌کنید خریدم. وقتی آوردم خانه و تست کردم، دیدم این هم کار نمی‌کند. بنابراین تصمیم گرفتم خودم باز کنم‌، تا اگر بتوانم تعمیر نمایم. راحت باز شد، ولی بستنش خیلی سخت بود، به دلیل تعداد بسیار زیاد چرخ‌دنده‌هایی که تنظیم‌شان مثل ساعت کوکی دشوار بود. بارها تست کردم، تا نحوه چینش آن‌ها را به دقت پیدا کردم و بعد از کمی روغن‌کاری با روغن چرخ خیاطی، توانستم به راه بیاندازم. هر دو دستگاه را. یعنی اگر از ابتدا دستگاه خودم را باز کرده بودم، قابل تعمیر بود و نیازی به خرید یک دستگاه اوراقی نداشتم. موتور تخلیه قبلی خودم را نصب کردم روی ماشین لباسشویی در از بالای ده کیلویی خودمان و حالا یک دستگاه اضافه داشتم. گفتم به جای این‌که بروم به اوراقی پس بدهم، بگذارم این‌جا روی اینترنت برای فروش. قطعاً افراد دیگری مثل من پیدا خواهند شد که درگیر همین ماجرا می‌گردند و موتور تخلیه‌ای خراب روی دستشان می‌ماند، این را بخرند و کارشان راه بیافتد.


سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه