این مزایده در تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ (:۱۲) به پایان رسیده است. در صورتی که شما فروشنده یا برنده این مزایده هستید، جهت اقدامات بعدی وارد شوید.
در صورتی که قصد فروش کالایی مشابه با این کالا را دارید اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده کالاهای مشابه به این کالا اینجا کلیک کنید .

تعدادی از کالاهای مشابه که در سایت موجود است

شماره کالا: 6303355
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعینگین درشت چشم گربه سبز اصل


وضعیت کالا:
نو (غیر آکبند)
پست


2 تا 4 روز آینده

تحویل کالا

زمان باقیمانده:
پایان یافته - در تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ (:۱۲)
قیمت پایه: ۵۹,۰۰۰ تومان
فروشنده این کالا


تعداد بازدید از صفحه : ۹

جدول پیشنهادات این کالا
هیچ پیشنهادی ثبت نشده است
مشخصات کالا
سنگ تراش خورده نوع کالا
پر رنگ میزان رنگ
سبز رنگ
چشم گربه جنس سنگ

" چشم گربه "


گربه همانند انسان دارای دید دوچشمی بوده و اجسام را سه بعدی می بیند با این وجود , چشم گربه که برای ثبت حرکات طراحی شده است تفاوت های زیادی با چشم انسان ها دارد, مردمک چشم گربه برخلاف مردمک چشم ما , گرد نیست بلکه بیضوی شکل است . مردمک های بیضوی شکل نسبت به انواع گرد , خیلی سریعتر باز و بسته شده و موجب می شود که اندازه بزرگتری داشته باشد , به این دلیل یک گربه می تواند مردمک خود را به اندازه قرنیه اش ( تقریباً تا 90 % سطح چشم خود) باز کند پس موجب می شود که نور بیشتری وارد چشم شود . در چشم گربه بر خلاف چشم ما تعداد سلول های استوانه ای نسبت به سلول های مخروطی بسیار بیشتر است , بنابراین چشم گربه برای دیدن اجسام در تاریکی سازگاری بیشتری نسبت به چشم انسان ها دارد . این جانوران رنگ های ارغوانی , آبی , سبز و زرد را می بینند اما نسبت به رنگ قرمز , نارنجی و قهوه ای کوررنگ هستند گربه ها این رنگ ها را بصورت خاکستری می بینند . نکته جالب درخشش چشم گربه ها در تاریکی است . در پشت شبکیه چشم گربه ها لایه ای از سلول های منعکس کننده نور وجود دارد که tapetum lucidum نامیده می شود این لایه ی آینه مانند ,نور تابیده شده به شبکیه را منعکس می کند و موجب می شود که سلول های استوانه ای دو بار در معرض نور قرار گیرند , بنابراین در تاریکی بسیار بهتر از انسان ها می تواند ببینند . وجود این لایه به همراه داشتن مردمک بیضی شکل , موجب شده است که گربه ها فقط  به یک ششم نوری که ما برای دیدن نیاز داریم به وضوح اجسام را ببینند , بطوریکه در یک شب نسبتاً ابری با تعدادی ستاره , نور لازم برای دیدن گربه فراهم می شود


اما در طبیعت انواع دیگری از چشم گربه وجود داره! مثل :

سنگی با نام " چشم گربه":


این سنگ یک سنگ گرانبهاست که برای تزئینات و جواهرات ازش استفاده می شه.

اسامی دیگر این سنگ: چشم گربه را در زبان سانسکریت کینوزن، به پنجابی لهسینا، به هندی دیدوریه، در زبان عربی عین الهر یا عین الهریره و در زبان انگلیسی cat s eye گویند.
خواص طبی سنگ چشم گربه:

این سنگ مفرح القلوب بوده، اگر از سرمه آن استفاده گردد. بیماریهای چشم را درمان می کند. از پودر و کشته آن مسواک زده شود برای دندان ها مفید می باشد. اگر کشته آن را بر هر زخمی بگذارید، زخم را درمان می کند. استفاده از آن گلودرد و سینه درد را درمان میکند. چرک و ریه و بلغم را از بین می برد.

( منبع: پایگاه اینترنتی اطلاع رسانی سنگهای شفابخش)

 
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

  کالاهای مشابه

کالای مشابه دیگری وجود ندارد