زمان فروش این کالا به پایان رسیده است.

در صورتی که قصد فروش کالایی مشابه با این کالا را دارید اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده کالاهای مشابه به این کالا اینجا کلیک کنید .

تعدادی از کالاهای مشابه که در سایت موجود است

شماره کالا: 2581732
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعیکتاب " زندگانی"

1 جلدی

وضعیت کالا:
نو (آکبند)
فروشنده این کالا


تعداد بازدید از صفحه : ۴۹


سال چاپ 1390-1396 هجری شمسی

درباره کتاب

کتاب زندگانی مشهورترین اثر یو هوآ، نویسنده معاصر چینی، و یکی از اثرگذارترین کتاب‌هایِ ادبی چین در دهه‌های اخیر است. یو هوآ نویسنده این کتاب اولین نویسنده چینی است که توانسته در سال 2002 جایزه «جیمز جویس» را به خود اختصاص دهد. همچنین کتاب زندگانی توانست یکی از ده اثر ماندگار ادبیات چین در دهه نود لقب گیرد. داستان کتاب روایتی از یک مرد روستایی است که زندگی‌اش آینه تحولات سیاسی و اجتماعیِ چینِ پس از جنگ جهانی دوم است. فوگوئهِ جوان پس از بر باد دادن ثروت خانوادگی‌اش در قمار و هرزگی، سربه راه شده و به کشاورز شریفی تبدیل می‌شود. او پیش از رویارویی با سلسله دشواری‌های ناشی از انقلاب فرهنگی، ناچار به حضور در جبهه ملی‌گرایان گشته و فجایع ناشی از جنگ داخلی میان ملی‌گرایان و کمونیست‌ها را تجربه می کند….

این کتاب به علاقه‌مندان به تاریخ معاصر کمک می‌کند تا در قالب یک داستان، به مرور گوشه ای از زندگی دهقانانِ چین در زمان حکومت کمونیست‌ها بپردازد. همچنین مطالعه دقیق این کتاب بستری فراهم می‌کند تا خواننده از زاویه‌ای غیر‌آکادمیک سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی حزب کمونیست در خلال سال‌های پس از جنگ جهانی دوم را ردیابی کند. در سال 1994 فیلمی با اقتباس از این کتاب و با همین نام ساخته شد، اما از آنجا که تلخ‌تر از خود رمان جلوه کرد، واکنش‌های تندی در پی داشت و نهایتا در چین توقیف شد. این کتاب در سال 91 توسط حسین نورانی ترجمه گردید و  انتشارات رسانه تخصصی آن را به چاپ رساند.

وقتی سومین پسر خانواده وانگ ازدواج کرد همه مردم روستا به استقبال او رفتند. عده‌ای از جوانان بدنبال کش رفتن سیگارهای داماد بودند و تعدادی از آنها نیز عروس را احاطه کرده و پوزخند زنان حرف‌های جنسی می‌زدند! عروس فقط سرش را پایین انداخت و لبخند می‌زد؛ چیزی نمی‌تواند روز عروسیِ یک زن را خراب کند؛ تازه عروس ها فارغ از اینکه چه دارد می‌گذرد خوشحال هستند.

اندک اندک مزارع تسلیم سکوت شدند و تمام آن اطراف نوعی وهم را به نمایش می‌گذاشت. شب سیاه که از آسمان‌ها فرود آمد فهمیدم که در یک چشم به هم زدن شاهد مرگ غروب می‌شوم. من سینه ستبر و برهنه زمینِ فراخ را دیدم؛ انگار صدا می‌زد و اشاره می‌کرد و چنان که مادری فرزندانش را به سوی خود بخواند، زمین شب را به خود می‌خواند.

 
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

  کالاهای مشابه

کالای مشابه دیگری وجود ندارد