زمان فروش این کالا به پایان رسیده است.

در صورتی که قصد فروش کالایی مشابه با این کالا را دارید اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده کالاهای مشابه به این کالا اینجا کلیک کنید .

تعدادی از کالاهای مشابه که در سایت موجود است

شماره کالا: 2204773
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعیبذر گواوا قرمز

بسته 10 عددی

وضعیت کالا:
نو (غیر آکبند)
فروشنده این کالا


تعداد بازدید از صفحه : ۱۳۰


گواوا از مهمترین میوه های مناطق گرمسیری دنیاست که از لحاظ اقتصادی و تغذیه دارای اهمیت ویژه ای می باشد. میوه  آن به صورت تازه خوری و در صنایع تبدیلی به منظور تهیه آب میوه ,کمپوت,اسانس و پودر استفاده می شود.

نهال گواوا را میتوان در مناطق معتدله (شمال کشور) ، مناطق نیمه گرمسیری وگرمسیری کشت و پرورش داد.

 درختچه گواوا ؛ قابلیت پرورش در آپارتمان را نیز دارد.نهال گواوا با توجه به ویژگی های خاصی که دارد به عنوان یک پوشش سبز و حافظ خاک توجه زیادی را به خود جلب کرده است و می تواند به عنوان تثبیت کننده خاک جهت جلوگیری از فرسایش بادی و آبی و به صورت کمربند سبز در اطراف شهرهای کویری و گرمسیری  و همچنین در کنار جاده ها مورد استفاده قرار گیرد.

گواوا در مناطق نزدیک استوا؛ هر ماه استعداد گلدهی دارد، ولی در مناطق شمالی در سال دو بار و در مناطق جنوبی سه بار گل می دهد.گواوا در مناطق نزدیک استوا؛ هرماه استعداد گلدهی دارد، ولی در مناطق شمالی در سال دو بار و در مناطق جنوبی سه بار گل می دهد.

دوره گلدهی تا برداشت میوه در مناطق مختلف متفاوت است، اما بهترین نوع محصول وقتی است که میوه ها در فصل خشک رسیده باشند.رگ های این گیاه کرک دار است و تنه آن از پوست متمایل به سبز یا قهوه‌ای متمایل به قرمز پوشیده شده است.

این گیاه ریشه ای عمیق و پرپشت دارد و زمان گلدهی آن ماه های بهمن و اسفند است با گل هایی به رنگ سفید و معطر.
میوه آن به انار کوچک و زیتون شباهت دارد، به همین سبب بومیان آن را اشتباها زیتون محلی می نامند.رنگ گوشت میوه؛ قرمز، سفید یا زرد است و مزه میوه رسیده ‘شیرین، ترش و یا ملس’ با بویی مطبوع است.
گواوا به صورت خام یا پخته و نیز در تهیه مربا و ژله و نوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرد.هال گواوا درختچه ای همیشه سبز با برگ های متقابل دراز و بیضی شکل از خانواده میرتاسه و گلهای بسیار معطر دارد.


میوهای شیرین دارد و آن را به صورت خام یا پخته در مربا ، ژله و نوشیدنی قابل مصرف است .
این درختچه بومی امریکا و مکزیک است اما در تمامی کشورهای گرمسیری استوایی و ایران قابل کشت است .
میوه آن به دو گونه کشیده و گرد وبه رنگهای زرد و صورتی و یا سبز است.
گواوا سرشار از ویتامین A, B,C است و ویتامین C موجود در آن بیشتر از مرکبات است.
این میوه دارای مقدار زیادی کلسیم است که این امر در میان میوه ها غیر معمول است.
سرشار از انتی اکسیدان و همچنین برای جلوگیری از پیری و چروکی پوست بسیار مفید است .یوه درخت گواوا آن در اندازه های متوسط و نسبتا بزرگ وجود داشته و دارای بوی قوی و معطر است. این میوه دارای پوستی زرد یا صورتی مایل به قرمز است و طعمی شیرین دارد. دانه های موجود در این میوه با وجود کوچکی، بسیار زیاد بوده و بهتر است میوه رسیده درخت گواوا را درست پس از چیده شدن از درخت مصرف کرد.میوه گواوا در حالتی که رسیده باشد، بسیار خوشمزه است و مزه ترش و شیرین (ملس) و عطـر مطبوعـی دارد.

به نوشته «Ask.Com» بعضی معتقدند که گواوا (Guava) نسبت به پرتقال، ویتامین C بیشتری دارد و میزان ویتامین A این میوه نیز بالا است. که اخیرا کشت آن در شمال ایران و مناطق گرمسیری کشور درحال افزایش است.

 
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

  کالاهای مشابه

کالای مشابه دیگری وجود ندارد