زمان فروش این کالا به پایان رسیده است.

در صورتی که قصد فروش کالایی مشابه با این کالا را دارید اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده کالاهای مشابه به این کالا اینجا کلیک کنید .
این کالا در حال حاضر موجود نیست.
جهت اطلاع از موجودی کالا، سوال خود را از فروشنده در قسمت سوال از فروشنده بپرسید.


کتاب پومپو به ما می گوید: چه گوارا


وضعیت کالا:
نو (غیر آکبند)

شماره کالا: 2083161
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

فروشنده این کالا


مشخصات کالا
1370-1379 هجری شمسی سال چاپ
ارنستو رافائل گوارا دلاسرنا (به اسپانیایی: Ernesto Rafael Guevara de la serna) پزشک، چریک، سیاست‌مدار و انقلابی مارکسیست زادهٔ آرژانتین است.

ارنستو چگوارا در ۱۴ ژوئن ۱۹۲۸ در شهر روساریو (Rosario) در آرژانتین در یک خانواده ثروتمند چشم به جهان گشود. مادرش فرزند یک زمین‌دار بزرگ و پدرش نیز از یک خانواده بزرگ بود. از همان آغاز کودکی بیماری آسم او را آزار می‌داد به طوری که مادرش به خاطر ضعف سالهای ابتدایی او را به مدرسه نفرستاد و در خانه به او درس می‌داد. اما او در سالهای بعد همواره در مدرسه و محل زندگی خود نقش رهبری کودکان هم سن خود را به عهده داشت. او فرزند ارشد یک خانوادهٔ چپ گرای جمهوری خواه بود به همین دلیل از زمان کودکی مجبور بود تا با سیاست بزرگ شود وبسیار خوب با آن آشنایی پیدا کند.

چه در دوران نوجوانی کتاب‌های بسیاری از نویسندگان را خواند و عقاید او به همین کتب بر می‌گردد. مانند کتاب‌های برتراند راسل در رابطهٔ با «عشق و میهن پرستی» جک لندن در زمینهٔ «اجتماعی» و فریدریش نیچه دربارهٔ «مرگ».

در سال ۱۹۴۸ چه به دانشگاه بوئنوس (Buenos) وارد شد تا پزشکی بخواند. در دوران تحصیل یک سال را مرخصی گرفت تا به همراه دوست خود به سفری با موتور به دور آمریکای لاتین برود اما موتور در همان ابتدای مسیر خراب شد و آن دو مجبور شدند ادامه مسیر را پیاده طی کنند. به گفته خود «چه» این اتفاق باعث شد او بهتر و بیشتر با فقر و بدبختی مردم آمریکای لاتین آشنا شود. وقتی دور آمریکا را می‌پیمود شاهد بد بختی و فلاکت مردم این دیار بود. او برای تأمین هزینه‌های سفر کارگری می‌کرد و از نزدیک فقر و بی سوادی مردم آمریکای لاتین را احساس می‌کرد. او دلیل این بدبختی را نظام ظالم و دیکتاتوری آن زمان دانست و برطبق مطالعاتی که ازمارکسیسم داشت تنها راه رهایی از این فلاکت را «انقلابی مسلحانه» دانست.

در پایان سفر چه نه تنها آمریکای لاتین را یک آمریکای آزاد تصور کرد، بلکه آن را یک قارهٔ متحد و بدون مرز دید. چه بعدها تمام فعالیت‌های انقلابی خود را بر پایهٔ تحقق بخشیدن به همین تصورات انجام داد.

چهل سال بعد از اعدام چه گوارا هنوز هم زندگی وی و کارهایش یکی از بحث‌های ادامه‌دار در جهان است. خیلی از صاحب‌نظران از جمله نلسون ماندلا از وی به عنوان یک قهرمان نام می‌برد و او را الهام‌دهندهٔ آزادی برای تمامی کسانی می‌داند که آزادی را دوست دارند، همچنین ژان پل سارتر وی را هم روشنفکر می‌دانست و هم از او به عنوان کاملترین انسان عصر ما یاد می‌کرد.
http://en.wikipedia.org/wiki/Che_Guevara
http://fa.wikipedia.org/wiki/چه_گوارااین کتاب مجموعه گفته های هری ویگلاس معروف به "پومپو" کسی که ده سال درکنار ارنستو چه گوارا مبارزه کرد
128 صفحه
ترجمه
سال چاپ 1378

اگر هزاران نفر مانند "چه" وجود داشت، شاید کسانیکه زندگی در روی زمین را به بدبختی تبدیل کرده اند، می ترسیدند و ما را راحت می گذاشتند. اگر ما بخواهیم درست زندگی کنیم باید هزاران "چه" وجود داشته باشد. (ژیزی موچا)
لطفا پیش از خرید مستحضر باشید که :
0 - کرایه پستی را اداره پست دریافت می کند
1 - ارسال با پست سفارشی انجام می شود تا مرسوله قابل رهگیری و پیگیری باشد.
2 - طبق قوانین سایت پرداخت هزینه ارسال برعهده خریدار گرامی می باشد.
3 - اداره پست علاوه بر کرایه پستی، مبلغی بابت تعیین زمان توزیع، شناسه الکترونیک، آگهی تحویل، حق السهم پست و مالیات برارزش افزوده دریافت می کند.
4 - علاوه بر هزینه ارسال هزینه بسته بندی نیز توسط اداره پست دریافت می گردد. (هزینه ارسال نهایی = پست + بسته بندی)
5 - اگر بیش از هزینه ارسال نهایی (= پست + بسته بندی) مبلغی دریافت شده باشد، اضافه آن برگشت داده می شود.

از فروشگاه ما دیدن کنید
http://attic_shop.esam.ir

سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.

برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.
  کالاهای مشابه

سایر کالاهای مشابه ›› کالای مشابه دیگری وجود ندارد