زمان فروش این کالا به پایان رسیده است.

در صورتی که قصد فروش کالایی مشابه با این کالا را دارید اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده کالاهای مشابه به این کالا اینجا کلیک کنید .

تعدادی از کالاهای مشابه که در سایت موجود است

شماره کالا: 1884290
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال رایگان به تمام نقاط ایراناین کالا در حال حاضر موجود نیست.
جهت اطلاع از موجودی کالا، سوال خود را از فروشنده در قسمت سوال از فروشنده بپرسید.


خمیر دهان ارتودنتول

برطرف کننده مشکلات دهانی و دندانی ، ضد عفونت دهان

وضعیت کالا:
نو (آکبند)
فروشنده این کالا


تعداد بازدید از صفحه : ۶۹
 ،
 ،

خمیردهان اورتودنتول

خمیردهان اورتودنتول با هدف پیشگیری از بیماری های دهان و دندان تولید شده است که علاوه بر مسواک زدن و پاک کردن دندان ها، محیط دهانی را از هرگونه عامل عفونی کننده و بیماریزا پاک و استریل می کند. این فرآورده در واقع خمیر شستشوی اختصاصی در اُرتودنسی است که مانع فعالیت های میکروبی و پوسیدگی دندان ها در طول زمان اورتودنسی می گردد و شدت دردهای اولیه فک را نیز کاهش می دهد. علاوه بر کاربرد اختصاصی فوق خمیردهان در موارد زیر کاربرد ویژه دارد:

اثر پاک کننده (خمیردندان) و ضدپلاک :

در اکوسیستم های زیادی ، باکتری ها بر روی سطوح همانند یک لایه رشد می کنند که، بیوفیلم نامیده می شود. بیوفیلم ها به طور طبیعی مرکب از گونه های میکروبی متعدد هستند و نقش مهمی را در ایجاد انواع بیماری ها دارند. عواملی همچون شکل گیری پلاک های دندانی، عفونت های کیست های فیبروزیز، ضایعات غذایی، و مقاومت های غیرمعمول به آنتی بیوتیک ها شرایط را برای تشکیل بیوفیلم مهیا می کند.

 ،این موجوادات میکروسکوپی دائماً در پاسخ به اختلالات فیزیکی از قبیل تحلیل رفتن فیلم و فشار تکاملی مانند هجوم نیچ و فشار غذایی تغییر می کنند. به هر حال بیوفیلم ها به صورت نسبتاً استواری در مجموعه رشد می کنند. و به صورت کروی غیریکنواخت استوار می مانند و جعمییت حالت ارتجاعی و نفوذ خارجی از قبیل اختلال ضد میکروبی به دست می آورد.

اورتودنتول عوامل عفونی دهان از جمله پلاک های میکروبی که اصلی ترین عامل پوسیدگی دندان هستند را از بین می برد. حسین زادگان و دلفان در تحقیقی که در Acta Medica Iranica, Vol.47, No.1 (2009 ) منتشر شده است تصریح کردند که ماده موثره اورتودنتول (اسانس مرزه خوزستانی) قدرت زیادی در از بین بردن بیوفیلم های باکتریایی دندان دارد و همچنین تأثیری ملموسی بر عفونت و التهاب لثه و متعاقب آن بر خون ریزی لثه (پیوره) بجا می گذارد.


اثرات ضد قارچی (برفک دهان یا کاندیدیازیس دهانی):

کاندیدیازیس به بسیاری از عفونت های قارچی بسیار معمول که به وسیله قارچ کاندیدای شبه مخمر ،(Yeast like ) ایجاد می گردد، گفته می شود. گونه های مختلف کاندیدا به عنوان بخشی از میکروفلور طبیعی دهان در نزدیک به 40% مردم دیده می شوند و از عوامل مهم ایجاد کننده عفونت های دهانی هستند. کاندیدوز دهانی را بیماری فرد بیمار خوانده اند. از انواع کاندیدوز دهانی می توان به کاندیدا آلبیکنس، کاندیدا گالبرتا، کاندیدا تروپیکالیس، کاندیدا سودو تروپیکالیس، کاندیدا گیلریموندی و کاندیدا کروزی اشاره کرد. اگرچه همه گونه های کاندیدا می توانند باعث عفونت دهانی شوند، ولی اکثر قاطیعت موارد در اثر کاندیدا آلبیکنس ایجاد می شود .
در برفک دهانی (کاندیدیازیس دهانی) خمیردهان با قدرت فوق العاده ای که در از بین بردن قارچ ها دارد دوره درمان را به حداقل ممکن کاهش می دهد .

مطالعات نشان می دهند که از میان اشکال بالینی مختلف عفونت های دهانی، کاندیدیازیس و برفک دهان بسیار شایع تر هستند. در بررسی های صورت گرفته توسط نجیب زاده و همکاران در دانشگاه تربیت مدرس MIC اسانس مرزه خوزستانی (ماده موثره اورتودنتول) برای از بین بردن قارچ حفره دهانی برابر  ،2/0 بوده است . این محققین اضافه می کنند که  ،درمان کاندیدیازیس دهانی توسط اسانس مرزه خوزستانی با غلظتی معادل MIC ×2 کاملاً موفقیت آمیز بوده که توسط ارزیابی های میکروبیولوژیکی و هیستوپاتولوژیکی و معاینات بالینی مورد تأیید قرار گرفته است و جالب تر آنکه معادل هشت روز درمان توسط نیستاتین با غلظتی معادل MIC ×10 بوده است. محققین این تأثیر شگفت آور را به ترکیب اصلی اسانس مرزه خوزستانی، کارواکرول (بیش از 90%) که یک ترکیب فنولیک با قدرت ضد قارچی قوی می باشد نسبت می دهند. با توجه نفوذ بالای این ماده، مولکول های این ترکیب می توانند در فضاهای غیر قابل دسترس بافت زبان (مثل شیارها و پرزها و قسمتهای عمیق) نفوذ نموده و با وجود کاربرد غلظتی معادل دو برابر MIC ، می تواند تأثیری معادل 10 برابر MIC نیستاتین داشته و موجب حذف علایم بالینی کاندیدیازیس دهانی شود .ضد درد، حساسیت و التهاب :

ماده موثره بکار رفته در این فرآورده خاصیت ضد دردی بسیار خوبی دارد که پیش تر از این ویژگی در ساخت داروی دنتول استفاده شده است. ویژگی های ضد دردی این فرآورده با دو روش اعمال می شود اول از طریق مهار سیناپس ها ، و سپس از طریق از بین بردن التهاب و به طبع آن از بین بردن دردهای ثانویه ی ناشی از  ، التهاب .
در تحقیقی که توسط امانلو و دادخواه و صالح نیا صورت گرفت (J Pharampharmaceutm2005، 8(1): 102 – 106 ) مشخص شد که عصاره هیدرواتانولی گیاه مرزه خوزستانی ، خواص ضد التهابی و ضد درد از خود نشان داده  ،مرزه به عنوان گیاهی غنی از کارواکرول در گذشته برای درمان ناراحتی هایی همچون درد دندان و گلو، تسکین درد های روماتیسمی و عصبی به کار می رفته است. امروزه ، تحقیقات علمی نیز بر صحت تأثیر کارواکرول در تسکین درد صحه گذاشته است، به این ترتیب که سنتز پروستاگلادین­ها را که در ایجاد مکانیسم های درد نقش اساسی دارند مهار می­کند. همچنین اثر ضد التهابی کارواکرول نیز به اثبات رسیده که خود یکی دیگر از عوامل اثبات کننده­ی اثر ضد دردی کارواکرول می باشد.

 ،
آنتی سپتیک و ضد عفونت های دهان و لثه (پیوره): ،
خمیردهان و البته دهان شویه اورتودنتول عملکرد مطلوبی در از بین بردن عفونت های باکتریایی و قارچی دارند. در مطالعه ای که آتوسا آروین در سال 1381 تحت عنوان « اثرات ضد میکروبی و ضد قارچی اسانس ساتورجا خوزستانیکا» که در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران، شماره پایان نامه 4360، 82- 1381در شرایط Invitro انجام شد، ثابت کرد که غلظت  ، 1/0از اسانس مرزه خوزستانی اثر بازدارندگی برروی رشد استاف آرئوس ، استاف اپیدرمیدیس ، سالمونلا تایفی، پسودوموناس آئروژینوزا و اشرشیا کلی و قارچ های کاندیدا آلبیکنس و آسپروژیلوس نایجر دارد.

در یک مطالعه دیگر که توسط امان اللهی و همکاران در سال 2004 انجام شد(Fitoterapia 2004 ، 75:768-707 ) نشان داده شد که عصاره الکلی استخراج شده از مرزه خوزستانی وحشی و کشت شده در شرایط Invitro روی باکتری های گرم مثبت و منفی دارای اثرات بازدارندگی رشد می باشد.

 ،
التهاب و حساسیت ناشی از پروتزهای دندانی
(دندان مصنوعی): ،

یکی از مشکلاتی که دارندگان دندان های مصنوعی با آن رو به رو هستند التهاب و حساسیت در لثه ها است که مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد می کند خمیر دهان و دهانشویه اورتودنتول علاوه بر از بین بردن عوامل بیماری زای دهان و جلوگیری از عفونی شدن و آسیب دیدن لثه با خاصیت ضد دردی خود منجر به آرام شدن درد ناشی از فشار پروتز به دندان ها می شود.

 ،
ضد آفت :

یکی از عملکردهای مشترک بین خمیردهان و دهاشویه تأثیر آنها بر روی آفت می باشد. در مطالعه ای که امانلو و همکاران صورت دادند و نتایج آن را در ژورنال DARU 2007 15(4) 231-235
 ، منتشر کردند، تأثیر اسانس مرزه خوزستانی را بر ، ،aphthous stomati ، ،مورد بررسی قرار دادند و نتایج به دست آمده نظر کتب طب سنتی در استفاده از این گیاه برای درمان آفت را مورد تأیید قرار می دهد.

 ،اثر ضد بدبویی دهان :

فعالیت برخی میکروب­های دهانی منجر به تولید متابولیت­های بدبو می­گردد که سبب بوی نامطبوع دهان می­شود ارتودنتول با پاکسازی کامل حفره دهان و عمق پرزهای زبان از این فرایند بیولوژیک کاملاً جلوگیری می­کند. (عملکرد مشترک خمیردهان و دهانشویه).

 ،
 
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

  کالاهای مشابه

کالای مشابه دیگری وجود ندارد