زمان فروش این کالا به پایان رسیده است.

در صورتی که قصد فروش کالایی مشابه با این کالا را دارید اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده کالاهای مشابه به این کالا اینجا کلیک کنید .
تسبیح شاه مقصود افغانی کارکرده و قدیمی و سبک

مرتب شده از ریز به درشت روان و خوش دست به طول 43 سانتیمتر و به وزن 39.1 گرم

وضعیت کالا:
کالای استفاده شده (دست دوم)
شماره کالا: 1451962
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

فروشنده این کالا


مشخصات کالا
101 تعداد دانه
1356-1393 هجری شمسی قدمت
شاه مقصود جنس دانه
نام کالا : تسبیح شاه مقصود افغانی کارکرده و قدیمی و سبک ( م ق 3 )
جنس تسبیح شاه مقصود افغانی معدنی اصلی
طول تسبیح با شیخی : 43 سانتیمتر
 ( بدون در نظر گرفتن نخ تسبیح )
طول دانه ها : حداقل 7 و حداکثر 9 میلیمتر
وزن : 39.1 گرم ( * البته توجه داشته باشید که این وزن تسبیح بعلاوه کرکوش مسی دستباف بالای آن میباشد که خودش حدودا 5 گرم وزن دارد. وزن تسبیح با توجه به ابعاد دانه ها بسیار کم بوده و نشانه قدیمی و با کیفیت بودن آن است. *)
تعداد دانه ها : 101 عدد با عدسی
رنگ : سبز
کیفیت : نسبتا مرغوب  
طرح : یک رشته تسبیح شاه مقصود افغانی اصلی 101 عددی با عدسی با تراش دانه هلی و خوش تراش و مرتب شده از ریز به درشت و دارای شیخک خوش فرم و سه دانه یدکی در زیر آن.
توضیح : این تسبیح دارای دانه های تکمیل و 101 عددی است و نسبتا شفاف و پاک و بدون برفک هست نسبتا قدیمی بوده و کار کرده لذا جلا پیدا کرده و خوشدست شده سبک تر از شاه مقصودهای امروزی بوده و جنسش مرغوبتر است و روز به روز که دست میخورد سطحش براق تر میشود.دانه ها نسبتا آبدار هستند و سنگ حالت ترد و شکننده ندارد که همین عامل باعث شده تا قیمتش کمی افزایش یابد. سطح برخی از دانه ها مانند اکثر شاه مقصودها دارای فرورفتگی هستند و برخی دارای یخی یا همان ترک های طبیعی و داخلی هستند که البته کم اند و از سطح دانه ها به ناخن نمیگیرند.دانه ها بعضا دارای ذغال و ناخالصی های طبیعی سفید یا سبز تیره هستند.در کل اگر بخواهیم منصفانه قضاوت بکنیم این تسبیح نسبتا با کیفیت و مرغوب هست. 
نحوه ارسال : پست پیشتاز
ضمانت : در صورت مغایرت کالا با مشخصات آن،با کمال احترام پس گرفته میشود.البته بشرط سلامت کالا و قبول هزینه پست پیشتاز از طرف شما.

سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.
m...7 :
1395/03/15    19:58
داداش 110 میدی ؟

فروشنده :
1395/03/16    2:33
سلام عزیز جان.
خودم 250 یکسال پیش از مهدی کاربر قائنی خریده ام.
با انواع جدبد فرق دارد.تسبیح های سبک کمیاب و گران قیمت هستند.بویژه که کهنه هم باشند.این تسبیح قدمتش حدودا به اوایل انقلاب بر میگردد و فرآوری شده و رنگ شده و حرارت دیده نیست.امروزه شاه مقصودهای جدید را رنگ میکنند.لذا ظاهرشان با کیفیت و شفاف میشود و قیمتشان چندان بالا نیست.این تسبیح ناخالصی دارد اما حرارت ندیده پس قیمتش فرق دارد.

  کالاهای مشابه

سایر کالاهای مشابه ›› کالای مشابه دیگری وجود ندارد