زمان فروش این کالا به پایان رسیده است.

در صورتی که قصد فروش کالایی مشابه با این کالا را دارید اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده کالاهای مشابه به این کالا اینجا کلیک کنید .
نیم دلار نقره 1925

اورجینال/کمیاب/با کیفیت عالی

وضعیت کالا:
کالای استفاده شده (دست دوم)

شماره کالا: 1322804
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

فروشنده این کالا


مشخصات کالا
Classic Gold and Silver Commemorative Coins 
1925 California Diamond Jubilee Half Dollar

    Designer: Jo Mora
    Weight: 12.500 grams
    Diameter: 30.6 mm
   
Composition: silver: 0.9000
   
0.1000:copper
    Edge: reeded


سکه قدیمی کمیاب و در عین حال زیبای نیم دلاری نقره آمریکا که در بین مجموعه داران جهان به سکه "جوینده الماس" مشهور است.
این سکه فقط  درسال 1925 به مناسبت 75مین سالگرد ایالت کالیفرنیا طی برنامه نیم دلاری های یادبود ایالتی توسط ضرابخانه سان فرانسیکو ضرب گردید.
 روی سکه با تصویری از مردی در جستجوی الماس و پشت آن با تصویر "خرس گریزلی" نماد ایالت کالیفرنیا می باشد. طراح این سکه"جوزف مورا" مجسمه ساز معروف است.

در ابتدا مجوز ضرب 300/000 عدد سکه صادر شد و در نهایت نصف این مقدار150/000 عدد ضرب شد و به قیمت $1 دلار به عموم عرضه شد ولی تعداد 86،594 از آن توسط مردم خریداری شد و بقیه برای ذوب به ضرابخانه مبدا بازگردانده شد!.
ضرابخانه سان فرانسیسکو در گزارشی در سال 2010 نوشت که بررسی های انجام شده نشان می دهد که امروزه کمتر از 25/000 عدد از این سکه در جهان وجود خارجی داشته باشد و بقیه در طی 85 سالی که از ضرب آن می گذرد به خاطر وقوع جنگ ها و سوانح ترابری و حوادث طبیعی و همچنین استفاده ناصحیح مردم از بین رفته و یا از دسترس خارج گردیده است. این نهاد همچنین این سکه را جزو 20 سکه زیبای آمریکا و جزو 50 سکه کمیاب و ارزشمند تاریخ ایالات متحده و محبوبترین سکه در ایالت کالیفرنیا معرفی کرده است.

 این سکه در سایت EBAY و سایر سایت های کلکسیونی بسته به کیفیت آن بین 150 تا 1800 دلار  بفروش می رسد. که البته به کشور ایران ارسال نمی شود و در ایران به تعداد بسیار اندک موجود است. بنده در طی 35 سال مجموعه داری بار دوم است که نمونه ای از این را می بینم. این سکه در مجموعه بسیاری از کلکسیونرهای ایران و حتی جهان یافت نمی شود بطوری که در سایت کول نکت که یکی از بزرگترین سایت های مجموعه داری جهان است از بین 85/000 کلکسیونر عضو این سایت تنها 2 نفر این سکه را در مجموعه خود دارند! و جالب اینجاست که حتی کلکسیونرهای آمریکایی عضو این سایت نیز این سکه را ندارند!

 کیفیت این سکه عرضه شده  بسیار عالی می باشد.

سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.

برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.
h...7 :
1394/11/26    20:23
بنظرم با این قیمت نجومی حالا حالا باید منتظر مشتری بمونی . . . !!!!!!

فروشنده :
1394/11/26    21:36
اشکالی نداره چون هر کسی توان خرید این سکه رو نداره بهتره یه سری به سایت کول نکت بزنید. بین 85 هزار کلکسیونر عضو از سرتاسر جهان که بیشتر از سیصد نفر از آنها هم آمریکایی هستند فقط دو نفر این سکه رو دارند و این نشانگر این است که این سکه چقدر کمیاب و با ارزش است.

  کالاهای مشابه

سایر کالاهای مشابه ›› کالای مشابه دیگری وجود ندارد