شماره کالا: 7145564
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعینهال میوه لانگن Longan Fruit

نهال میوه لانگن یا چشم اژدها

وضعیت کالا:
نو (آکبند)
خرید   عدد از ۲ عدد به قیمت ۵۰,۰۰۰   تومان  

فروشنده این کالا


تعداد بازدید از صفحه : ۲۷


نوع کالا طبیعی
درخت لانگن در مناطق استوایی یافت میشود و میوههایی قابل خوردن دارد. این گیاه یکی از معروف ترین میوه های خانواده soapberry است که از این خانواده میتوان به لیچی Lychee اشاره کرد.
این  میوه بومی مناطق جنوب و جنوب شرقی آسیاست. 
ارتفاع درخت Dimocarpus longan به 6 تا 7 متر میرسد. این گیاه به شدت به هوای مرطوب حساس است. درخت لانگن نیازمند خاک شنی و حداقل دمای 4.5 درجه سلسیوس است. لانگن و لیچی تقریبا در یک زمان از سال  میوه میدهند.
لانگن به معنای چشم اژدهاست. دلیل نامگذاری این میوه این است که بعد از کندن پوست این میوه، گوشت آن شبیه یه حدقه چشم است! هسته میوه سیاه رنگ، سخت و کوچک است.
میوه لانگن شیرین، آبدار و خوشمزه است و به غیر از استفاده به صورت خام، در سوپ ها، غذاهای ساده، دسرها و غذاهای ترش و شیرین به کار میرود. این میوه هم به صورت تازه و هم خشک شده و حتی کمپوت شده به همراه مقداری شربت آن نیز در سوپر مارکت ها موجود است. 
طعم میوه لانگن و لیچی متفاوت است. لانگن شیرین تر و لیچی طعم ترش تر و آبدارتری دارد. پوست و هسته این میوه قابل استفاده نیست، آنها را میسوزانند و برای شستشوی سر به کار میبرند. 

در طب سنتی چینی از لانگن به صورت خشک شده برای درمان بیخوابی، به عنوان پادزهر در برابر مارگزیدگی و تب بر استفاده میشود. در تقابل با میوه تازه که گوشتی سفید رنگ دارد، خشک شده آن قهوه ای تیره و تا حدی سیاه است. لانگن میوه ای با طبیعت گرم است. 

ارتفاع این نهال 25 تا 30 سانت است
 
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

  کالاهای مشابه

کالای مشابه دیگری وجود ندارد