شماره کالا: 6796371
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعیکارد جوهر/جوهردار

تیغه سوهان. قبضه شاخ و چرم. جوهردار. با غلاف چرمی. قدیمی , کولکسیونی.

وضعیت کالا:
کالای استفاده شده (دست دوم)
  قیمت: ۱,۰۰۰,۰۰۰   تومان  

یا
فروشنده این کالا


تعداد بازدید از صفحه : ۱۲


نوع ساخت دست ساز (صنایع دستی)
قدمت پهلوی
ایرانی یا خارجی ایرانی

از فروشگاه بنده دیدن فرمایید!

 

نام: کارد جوهر
جنس تیغه: سوهان
جنس دسته(قبضه): شاخ و چرم
طول تیغه(سانتیمتر): 11
طول دسته(سانتیمتر): 10

کاردی تقدیم حضورتان میکنم که با خرید آن دیگر نیازی به خرید کارد دیگر نخواهید داشت. کولکسیونتان تکمیل خواهد شد!
کارد جوهر بسیار قدیمی و کهنه. با تیغه‌ی پرکربن، از جنس سوهان. با ساختی بینهایت هنرمندانه و در عین حال ساده. خوشدست و تماشایی...

تیغه:
جنس تیغه‌ی این کارد، سوهان است. برعکس تصور عوام، "جوهر" نوعی فلز نیست. هر فلزی رو می‌توان جوهردار کرد و طریقه‌ی آن به نوع آب‌کاری تیغه بستگی دارد. ولی چه بهتر که تیغه‌ی جوهردار شده، از استحکام بالایی هم برخوردار باشد و چه تیغه‌ای بهتر از سوهان! برای جوهردار کردن از مواد خاصی که در روزگار اخیر معمولا سیانور و در گذشته زهر بوده است، استفاده میشده. کارد جوهر برای عملیاتهای بدون بازگشت مانند ترور و قتل ساخته می‌شده است. به طوری که بعد از ضربه زدن، مرگ شخص مضروب حتمی، یا نزدیک به حتم باشد.
ابن ملجم لعین، شمشیری به هزار دینار خرید و به هزاردینار آن را تیز کرد و به هزار دینار آن را در زهر خوابانید(تا تیغه جوهردار شد) تا امیر مومنان، مولی الموحدین، حضرت علی علیه السلام را مضروب سازد. چرا که از قدرت جسمی و روحانی حضرت مطلع بود. همانطور هم که می‌دانید با تمام این مقدمات حضرت دو روز در مقابل زهر و زخم مقاومت نمودند.
تنها راه خلاصی احتمالی از شر سم تیغ جوهردار آتش بوده است. به طور مثال میتوان به همان خوارج رجوع کرد. شخصی که قصد ترور معاویه را داشت، ضربه را بر پای او فرود آورد. معاویه با همین ضربت در بستر و رو به مرگ قرار گرفت. طبیب تنها راه درمان را استفاده از آهن گداخته دانست. و یا دارویی که نسل را قطع می‌کرد. معاویه گفت "من طاقت آتش را ندارم. یزید به عنوان فرزند مرا بس است. از دارو استفاده کن."
البته که این روشها چه در موارد نادرست و چه در جنگ‌های حق علیه باطل، دیگر منسوخ شده و کاردهای جوهر، اگر یافت شوند، دیگر صرفا جنبه‌ی دکور و کولکسیون دارند.
البته این که تیغه جوهر باشد، نظر بنده است. علم ناچیز و عقل ناقص حقیر به بنده می‌گوید که کارد، جوهر است.

قبضه:
قبضه‌ی کارد اینگونه ساخته شده که شاخ گوزن، چرم و قطعات برنجی به شکل واشر درآمده‌اند و ادامه‌ی تیغه که به شکل میله درآمده از میان آنها رد شده و انتهای دسته هم به یک صفحه‌ی فولادی جوش و قطعات فیکس شده‌اند.
قطعه‌ی بالای و پایینی دسته، شاخ گوزن و قطعات میانی از جنس چرم هستند. مقطع دسته به شکل مخروطی است که بسیار خوشدست می‌باشد و در دست به خوبی قرار می‌گیرد.
در دو قسمت دسته زدگی‌های جزئی وجود دارد که به هیچ وجه از مقاومت آن کسر نکرده است. تنها ذکر شد تا مدیون نباشیم.

غلافه:
غلاف کارد از جنس چرم می‌باشد که دست دوز حقیر می‌باشد. برای استحکام و کم شدن حجم غلاف، به جای پرچ از روش دوختن استفاده کردم.

در آخر عزیزان می‌توانند ظاهر کارد را در لینک زیر ملاحظه بفرمایند.(دوستان توجه داشته باشند طبق قوانین سایت هیچ آدرس یا شماره تلفنی در کلیپ موجود نیست. تنها فیلم کارد است و لاغیر. باتشکر)...

تماشا کنید

به دلیل حساس بودن کالا، کمی هزینه‌ی پست بیشتر در نظر گرفته شده.
سرورانم توجه داشته باشند که دقیقا جنسی که در تصاویر ملاحظه می‌فرمایید تقدیم حضور می‌شود.
هرچند بنده در تشخیص خود مطمئن هستم، با این حال به دلیل عدم سو تفاهم، ملاک تشخیص خود را عکس‌ها و فیلم قرار دهید.
یاحق...

 
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

  کالاهای مشابه

کالای مشابه دیگری وجود ندارد