شماره کالا: 6302174
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
کالای مجازیکتاب نایاب کابالا و پایان تاریخش

کتاب نایاب کابالا و پایان تاریخش

  قیمت: ۷,۸۰۰   تومان  
یافرمت فایل:نامشخ
.
.
(اطلاعات بیشتر پس از پرداخت وجه به خریدار نشان داده می شود)

فروشنده این کالا


تعداد بازدید از صفحه : ۳

مشخصات کالا

کابالا نامی است که بر تصوف یهودی اطلاق می‌شود و تلفظ اروپایی قبّالاه عبری است به معنی قدیمی و کهنبررسی ایین مخفی یهود یا همان کابالا چرا باید از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد :؟اگر در طول تاریخ به نحوه ی شکل گیری و افرادی که در این ایین مخفی عضویت داشتن دقت و توجه نماییم به این نکته پی میبریم که عصر حاضر  بخش زیادی از وضعیت کنونی را از کابالا و کابالیست ها گرفته شده است .ما در این جا کتابی را در اختیارتان قرار می دهیم که به صورت بسیار کامل و بدون گذاشتن کوچکترین نکته ی خالی در بررسی این ایین به شکل بسیار مبوط و در حدود هفتصد صفحه به بررسی کابالا پرداخته است .

البته این هم ناگفته نماند که کابالا چهره ی خود را در عصر حاضر عوض کرده است.

کابالا نامی است که بر تصوف یهودی اطلاق می‌شود و تلفظ اروپایی قبّالاه عبری است به معنی قدیمی و کهن. این واژه به شکل قباله برای فارسی زبانان و عرب‌ها است. بیشتر یهودیان ارتودوکس به آئین کابالا (کابالیسم) اعتقاد دارند. بر اعتقاد هواداران و معتقدین به آئین کابالا، فهمیدن و درک رموز مخفی درآئین کابالا، باعث می‌شود تا انسان بصورت روحانی‌واری به خدا نزدیکتر شود و بدین ترتیب بشریت، قدرت والایی از رموز مخفی خدا که برای دیگر انسانها پوشیده‌است، را پی می‌برد. یی تاریخچه اصطلاح نام «کابالیسم» به درستی مشخص نیست و مورد اختلاف است. برخی سلیمان ابن جبرئیل ( 1058 – 1021) میلادی و برخی کابالیست اسپانیولی قرن سیزدهم، بهیا بن آشر را اولین اشخاصی می‌دانند که آئین مخفی و سری عهد عتیق را «کابالا» نامیدند. با این وجود مدارک و منابع بسیار قدیمی که برخی ازآنها به قرن دوم میلادی بازمی‌گردند، وجود دارند که حاکی از نام‌هایی بجز «کابالا» بر آئین فوق هستند. با این وجود همکنون اصطلاح «کابالا» وصف کننده تمرین آئین و دانش محرمانه یهود است.

درباره کابالا مطالب و مقالات بسیاری نوشته اند، برخی از آن ها در حد تحقیق علمی و برخی دیگر در سطح گزارشات و نوشته های ژورنالیستی است که همگی مفید و از نیازمندی های امروز هستند که چند ماهی نیز من را به خود مشغول کردند. با بررسی موضوع، احساس کردم یک خلائی در کارشان هست؛ تا جائی که من بررسی کردم (و به گمانم بررسی کاملی است) مشخص است که بخشی از موضوع ناگفته مانده و کسی از آن بحث نکرده است، بخشی که بسیار ضروری و از پایه های اصلی ترین پایه کابالیسم است و آن عبارت است از:
کابالا به هر صورت پای در معنویت دارد و سروکارش با دین و ادیان است و خود یک دین است در مقابل ادیان. و چون تاریخ ادیان در ماهیتِ «تاریخ تحلیلی» از علوم مرسوم و آکادامیک نیست و در این باره هر چه هست «تاریخ توصیفی» است لذا نوشته ها و مقالات درباره کابالا (با این که از آن ها استفاده وافر برده ام و از همه شان تشکر می کنم) از این بخش مهم و اساسی ای که باید در نظر می گرفتند، باز مانده اند.


 
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.
  کالاهای مشابه

کالای مشابه دیگری وجود ندارد