فرهنگ و هنرتابلو
شماره کالا: 6299498
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعیتابلو فرش و ان یکاد

لطفا قبل از خرید با ارسال پیام از موجودی کالا اطمینان حاصل نمایید..

وضعیت کالا:
نو (آکبند)
خرید   عدد از ۵۰ عدد به قیمت ۸۵,۰۰۰   تومان  

فروشنده این کالا


تعداد بازدید از صفحه : ۴۹


نوع فرش
قاب شده خیر
تعداد قطعه (تکه) 1
کار دست یا پرینت پرینت (چاپ شده)
قدمت جمهوری اسلامی ایران
ایرانی یا خارجی ایرانی
 نام تابلو فرش: و ان یکاد 

ابعاد تابلو: 50*60
تعداد رنگ: 10
طرح جدید آیه شریفه و ان یکاد، قاب کوچک

مشخصات تابلو فرش
نام تابلو فرش : تابلو فرش و ان یکاد
ابعاد به سانتی 60 *50 سانتی متر
تعداد رنگ10 رنگ
جنس نخ اکریلیک
تراکم700 شانه و تراکم 2550
بدون قاب 

در مورد چشم زخم:
بسیاری از مردم معتقدند در بعضی از چشمها اثر مخصوصی است که وقتی از روی اعجاب به چیزی بنگرند ممکن است آن را ازبین ببرد، یا درهم بشکند.
این مساله از نظر عقلی امرمحالی نیست ، چه اینکه بسیاری از دانشمندان امروز معتقدند در بعضی از چشمها نیروی مغناطیسی خاصی نهفته شده که کارائی زیادی دارد، حتی با تمرین و ممارست می توان آنرا پرورش داد، خواب مغناطیسی از طریق همین نیروی مغناطیسی چشمها است .
بسیاری نقل می کنند که با چشم خود افرادی را دیده اند که دارای این نیروی مرموز چشم بوده اند، و افراد یا حیوانات یا اشیائی را از طریق چشم زدن از کارانداخته اند.
لذا نه تنها نباید اصراری در انکار این امور داشت باید امکان وجودآن را از نظر عقل و علم پذیرفت .
در روایات اسلامی نیز تعبیرات مختلفی دیده میشود که وجود چنین امری را اجمالا تایید می کند.
در حدیثی می خوانیم که "اسماء بنت عمیس " خدمت پیامبر (صلی اللّهعلیه و آله و سلّم ) عرض کرد: گاه به فرزندان جعفر چشم می زنند، آیا "رقیه" ای برای آنها بگیرم (منظور از "رقیه" دعاهائی است که می نویسند و افرادبرای جلوگیری از چشم زخم با خود نگهمیدارند و آن را تعویذ نیز می گویند).
پیامبر (صلی اللّه علیه و آله و سلّم ) فرمود: نعم ، فلو کان شی ء یسبق القدر لسبقه العین (آری ، مانعی ندارد، اگر چیزی می توانست بر قضا و قدر پیشی گیرد چشم زدن بود)!.
و در حدیث دیگری آمده است که امیر مؤمنان (علیه السلام ) فرمود: پیامبر برای امام حسن و امام حسین "رقیه" گرفت ، و این دعا را خواند: اعیذکمابکلمات التامة و اسماء الله الحسنی کلها عامة ، من شر السامة و الهامة ، و من شر کلعین لامة ، و من شر حاسد اذا حسد: (شما را به تمام کلمات واسماء حسنای خداوند از شر مرگ و حیوانات موذی ، و هر چشم بد، و حسود آنگاه که حسد ورزد می سپارم ، سپس پیامبر (صلی اللّه علیه و آله و سلّم ) نگاهی به ما کرد وفرمود: (اینچنین حضرت ابراهیم برای اسماعیل و اسحاق تعویذ نمود).
در نهج البلاغه نیز آمده است العین حق و الرقی حق : (چشم زخم حق است و توسل به دعا برای دفع آن نیز حق است).
ذکر این نکته لازم است که هیچ مانعی ندارد این دعاها و توسل ها به فرمان خداوند جلو تاثیر نیروی مرموز مغناطیسی چشمها را بگیرد همانگونه که دعاهادر بسیاری از عوامل مخرب دیگر اثر می گذارد و آنها را به فرمان خدا خنثی میکند.
مشهور است که آیه 51 از سوره مبارکه قلم (وإِن یَکادُ الّذینَ ...) در دفع چشم زخم مؤثر است. در این آیه خداوند به پیامبر اکرم (ص) می فرماید: «نزدیک است کافران هنگامی که آیات قرآن را می‏شنوند با چشم ‏زخم خود تو را از بین ببرند، و می‏گویند: «او دیوانه است! ».[ قلم، 51 ،وَ إِن یَکاَدُ الَّذِینَ کَفَرُواْ لَیزُلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سمَعُواْ الذِّکْرَ وَ یَقُولُونَ إِنَّهُ لمَجْنُونٌ تفسیر المیزان، علامه طباطبایی، ج 19، ص 636]
این نیز لازم به یادآوری است که قبول تاثیر چشم زخم به طور اجمال به این معنی نیست که به کارهای خرافی و اعمال عوامانه در اینگونه موارد پناه برده شود که هم بر خلاف دستورات شرع است ، و هم سبب شک و تردید افراد نا آگاه در اصل موضوع است ،همان گونه که آلوده شدن بسیاری از حقایق با خرافات این تاثیر نامطلوب را در اذهان گذارده است .

 
 

 
 
 
توضیحات:
معنی آیه:
و همانا نزدیک است کافران هنگامی که قرآن را می‌شنوند، با [نگاه‌ها و] چشم‌هایشان تو را به زمین بزنند و می‌گویند: او مجنون است؛ حال آن‌که قرآن [یا پیامبر]جز اندرزی برای جهانیان نیست.
تفسیر:
بیش‌تر مفسّران، این آیه را دربارهٔ چشم زخم دانسته و با نقل روایاتی مبنی بر واقعیّت داشتن چشم زخم، درصدد اثبات آن برآمده‌اند.اینان برآنند که مقصودِ آیه، چشم‌زخم کافران به پیامبر اسلام است که می‌خواستند با چشمان خود، او را از بین ببرند.
مخاطب اصلی:
هدیه برای تمام کسانی که به آن ها علاقه مندیم و تمام عزیزانی که برای ما اهمیت دارد.

دانش آموزان، دانشجویان، هنرجویان، کارآموزان: هدیه ایی مناسب برای تقدیر از آموزگاران، استادان شما
جوانان: برای هدیه به دوستان خود
پدر و مادر ها: هدیه ای بی مثال برای آنان که دوستشان داریم در پناه آیات الهی.


- مشخصات فنی:
محصول: ایرانی
وزن : 4500 گرم
ابعاد (سانتی متر): 60*50
نوع نخ: اکریلیک هیت ست شده
ارتفاع پرز: بین 9 تا 10 میلی متر
تراکم: 2550
شانه: 700
تعداد رنگ 10 رنگ
نوع بافت: ماشینی
تکنولوژی: وندویل 2012- بلژیک
 
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.
r...3 :
1396/07/24    15:55
سلام تصویر سوم با زمینه مسجد النبی موجودی دارین

فروشنده :
1396/07/26    9:44
ارسال رندوم هست


  کالاهای مشابه

کالای مشابه دیگری وجود ندارد