شماره کالا: 5469442
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نگین عقیق یمنی کهنه با تراش قطعی

قرمز پرتقالی شفاف بدون رگه و بدون ابر_وزن : 1.4 گرم_ابعاد : 15 در 10 در ارتفاع 6 میلیمتر


وضعیت کالا:

کالای استفاده شده (دست دوم)

  قیمت: ۲,۸۷۰,۰۰۰   تومان  
فروشنده این کالا


تعداد بازدید از صفحه : ۱۵۱


نوع کالا سنگ تراش خورده
شفافیت نیمه شفاف
میزان رنگ پر رنگ
رنگ قرمز
نوع تراش اوال - Oval
جنس سنگ عقیق یمنی

 مشخصات بیشتر کالا

نام کالا : نگین عقیق یمنی کهنه با تراش قطعی ( کمیاب ) ( کد 96 )
جنس نگین : عقیق یمنی معدنی اصلی  
وزن : 1.4 گرم
ابعاد نگین : 15 در 10 در ارتفاع 6 میلیمتر 
رنگ نگین : قرمز متمایل به پرتقالی 
طرح :  یک قطعه عقیق یمنی بسیار کهنه قرمز روشن که به پرتقالی میل میکند و شفاف و بدون ابر و رگه هست.تراش دامله یمنی رو و زیر گرد دارد. روی نگین دارای تراش قطعی کهنه است. ( آثاری از کهنگی ناشی از خمیر قدیمی در لبه های پایینی سنگ کاملا مشهود است)
تراش قطعی چیست؟👇👇👇
🌷حدودا از 130 سال پیش به اونور که هنوز صنعت و برق اختراع نشده بود، تراشکاران کشور یمن بعد از استخراج سنگ عقیق از معادن مختلف آن اعم از کوهها و بیابانها، و تراش اولیه نگین و پولیش کامل، مجددا سطوح مختلف عقیق را بر روی سنگ های گرانیتی خاصی که از کوه میاوردند میساییدند که این سایش ها علایم مخصوصی بر روی سنگ ایجاد میکرده که به این علایم تراش قطعی یا تراش یمنی کهنه میگویند. 
🌷یا در برخی مواقع بوسیله ابزار مخصوصی ضربه هایی به سطح عقیق میزدند و این ضربات پریدگی ها و یا علائم مخصوصی بر روی عقیق ایجاد میکرده که به این علایم نیز تراش قطعی میگویند. 
🌷حدودا 14 مدل تراش قطعی داریم که با توجه به نوع علایم و شکل ظاهری آنها نامهای متفاوتی را بر روی آن نهاده اند. از جمله : کله مورچه ای_سمبه ای_ناخنی یا تبری_پا مورچه ای و... که تشخیص آن با یک لوپ 10 ایکس گوهر شناسی و فقط برای عقیق شناسان امکان پذیر هست و همگان توان تشخیص آن را ندارند.
🌷 این نوع تراشها بدلیل اینکه هیچ نوع فرآوری و رنگ شدگی و اصلاح شدگی فیزیکی و شیمیایی بر رویشان انجام نشده و کاملا دست تراش میباشند. از ارزش بالاتری نسبت به سایر انواع عقیق های یمنی برخوردارند.
🌷تراش قطعی بر روی انواع عقیق های یمنی و بعضا یشم یمنی و جزع یمنی و حجرالمراد یمنی ( ترکیبی طبیعی از یشم_عقیق و جزع یمنی ) شفه العبد یمنی ( عقیق سرخ مایل به سیاه ) و نیز گاها بر روی در نجفی نیز دیده شده.
🌷تراش های قطعی امضای تراشکاران یمنی قدیمی بر روی سنگ عقیق یمنی بوده و به یمنی بودن و طبیعی بودن و تراش دستی بودن آن هویت 100% میبخشند.
🌷برخی از کارشناسان معتقدند که از روی نوع علایم میتوان به معادن استخراج شده آن دسترسی پیدا کرد.برخی نیز معتقد هستند کیفیت سنگ و نوع سنگ با تراش قابل تشخیص است.اما هنوز علت اصلی و حقیقی آن نامعلوم و نا مشخص هست.
🌷تراش قطعی عموما بر روی نگینهای عقیق یمنی کوچک با طول کمتر از 20 میلیمتر انجام میشده.
نحوه ارسال : پست پیشتاز
ضمانت : در صورت مغایرت کالا با مشخصات آن،با کمال احترام پس گرفته میشود.البته بشرط سلامت کالا و قبول هزینه پست پیشتاز از طرف شما.
 
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه