تعدادی از کالاهای مشابه که در سایت موجود است


شماره کالا: 2160051
کالا فروخته شده است

بذر میوه ترش و آبدار Berberis_integerrima

بسته 5 عددی بذر میوه ترش و آبدار "زرشک بنفش" Berberis_integerrima


وضعیت کالا:

نو (غیر آکبند)


آخرین فروش این کالا به قیمت ۴,۰۰۰ تومان در تاریخ 1395/12/21 انجام شده است.


کالا به صورت خرید عادی به فروش رسیده است.


برای مشاهده کالاهای مشابه در حال فروش به پایین صفحه مراجعه کنید.
فروشنده این کالا


نام کاربری: jvdt1.8926 1502


تعداد بازدید از صفحه : ۲۴۸

 مشخصات بیشتر کالا

بسته 5 عددی بذر میوه ترش و آبدار زرشک بنفش Berberis_integerrima

خرید چند بذر مختلف با هم از فروشگاه ما شامل تخفیف هزینه پستی می شود و فقط یک هزینه پستی دریافت می شود
http://exotic.esam.ir

میوه گیاه زرشک بنفش با نام علمی Berberis integerrima و با یکی از میوه های خوراکی ترش و آبدار و خوشمزه است.

مشخصات گیاهشناسی:

زرشک بنفش به صورت درختچه های به ارتفاع حدودا 2 متر، گاهی بلندتر، دارای شاخه های یکساله به رنگهای متنوع، زرد شونده تا قهوه ای با شیارهای عمیق، غالبا درخشان سرانجام خاکتسری می باشند.

برگهای این گیاه به طول 3 تا 4 سانتی متر، چرمی ضخیم، قاشقی یا بیضی، در شاخه های گلدار کامل و در شاخه های عقیم گاهی با دندانه های کم، همرنگ یا در سطح تحتانی کم رنگ تر، رگبرگهای مشبک سطح فوقانی کاملا مشخص و رگبرگها با نقاط رنگی بلند هستند.

 گل آذین زرشک بنفش به طول دو تا پنج سانتیمتر به صورت خوشه ای یا خوشه مرکب، تقریبا دسته های به صورت شش تا 35 گلی می باشند میوه این گیاه به صورت دسته و بطول 1 تا 2 سانتیمتر، با رنگ بنفش تیره ، بیضی تا تقریبا کروی، صاف و نرم است.

ترکیبات گیاه:

سبوس و ریشة زرشک حاوی انواع بسیاری از مواد شیمیایی به نام "آلکالوئید ایزوکینولین" است. دانشمندان و محققان این ترکیبات را در طول سالیان متمادی مورد تحقیق و بررسی قرار داده اند، و پی بردند که آنها در واقع خواص آنتی بیوتیکی دارند.

برخی از آنها باعث پایین آوردن تب، کاهش تورم و فشار خون شده و به تنظیم ضربان قلب و انقباض عضلات قلب کمک می کنند.

نیاز اکولوژیکی

آبیاری : زرشک عملاً به آب و هوای گرم و پر آفتاب علاقمند است ولی در چنین مناطقی کمبود شدید آب وجود دارد لذا حتماً باید بوسیله آبیاری مصنوعی کمبود جبران شود. مهمترین زمان آبیاری بوته های زرشک با بازشدن گلهایش شروع شده و تا هنگام برداشت محصول ادامه دارد.

خاک: زرشک معمولاً خاکهای شنی- رسی و سبک را به خاکهای سنگین رسی ترجیح می دهد ولی قادر است حتی در زمینهای سنگلاخی هم زندگی کرده و محصول بدهد.

زرشک در زمینهای اسیدی رشد کمی دارد و برعکس در زمینهای نسبتاً قلیایی هم رشد درختچه و هم محصولش خوب است بهترین ph برایش حدود 7 تا 8 است.

کاشت بذر:

 زرشک دانه دار می تواند با بذر ازدیاد یابد برای این کار بذر به مدت 2 ماه در دمای 6 درجه بالای صفر گذاشته و سپس آنرا می کارند.

برداشت:

 میوه این گیاه را در اواخر تابستان و اوایل پاییز برداشت و به صورت خام مصرف می کنند.

از زرشک جهت تولید محصولاتی نظیر ترشی، مربا، آب میوه و تولید رنگ‌های طبیعی استفاده می‌کنند.

نهالهای زرشک در سن 3 تا 4 سالگی محصول دادنشان را شروع می کنند. گرده افشانی زرشک به وسیله حشرات از جمله زنبورعسل انجام می شود. زرشک معمولاً روی شاخه های پارسال میوه می دهد. آبانماه معمولاً زمان برداشت محصول زرشک است در صورتیکه بارانهای پائیزی اجازه دهند هرچه دیرتر محصول را برداشت کنند بهتر است زیرا میوه شیرین تر و خوشمزه تر می شود. دوره میوه دهی زرشک حداکثر تا 85 سالگی گیاه است.

زرشک میوه طول عمر:
طبیعت زرشک سرد و خشک بوده و به علت داشتن بعضی اسیدهای آلی دارای خاصیت کم‌کنندگی صفرای خون، دفع صفرا از کبد بوده و در افرادی که شدت عطش دارند باعث بهبود آن می‌شود و حرارت معده و جگر را کم می‌کند به همین دلیل زرشک را می‌توان میوه طول عمر نامید.

خواص:

مصرف طبی زرشک به دوره مصر باستان می رسد که فراعنه و ملکه ها، این گیاه را با تخم رازیانه به منظور درمان طاعون مصرف می کردند. امروزه، گفته میشود این گیاه درد مفصلی، روماتیسم و تورم ناگهانی پسوریازیسرا تسکین می بخشد. انواع عفونتهایی که زرشک می تواند در درمان آنها مؤثر واقع شود عبارت است از: عفونت گلو، مجاری ادراری، مجاری معده ای- روده ای، ریه ها، عفونتهای مخمری و اسهال.
ریشه وساقه این گیاه زردرنگ است و اروپاییها و آمریکای شمالی برای رنگ آمیزی لباس از آن استفاده می کردند. اما ترکیبات موجود در سبوس این گیاه زرشک را به عنوان یک گیاه درمانی مطرح کرده است.
سبوس و پوسته این گیاه درمانی مطرح کرده است. سبوس و پوسته این گیاه حاوی الکالوئید هست، که به عقیده برخی از افراد آنتی بیوتیک است و به عقیده متخصصان طب گیاهی سبب تحریک خاصیت ضد عفونی غشای مخاطی بدن میشود.
به منظور پی بردن به این ادعا، اگر قطره ای زرشک را روی زبان خود بگذارید، دهان شما آبکی خواهد شد. این بدان معنا نیست که زرشک طعم خوبی دارد، بلکه به گفته کارشناسان طب گیاهی، وقتی دهان شما آبکی میشود سبب میشود که بتوانید با عفونت مبارزه کنید. این گیاه در اثر تحریک بخشهایی از سیستم ایمنی بدن این اثر را بر جای می گذارد.این کالا به فروش رسیده است. برای مشاهده کالاهای مشابه که در حال فروش هستند می توانید از طریق لیست انتهای صفحه بر روی کالای مورد نظر کلیک نمایید.

در صورتی که از فروشنده این کالا سوال دارید با کلیک بر روی این لینک پیام خود را به او ارسال نمایید.

کالاهای مشابه