500 معما و نکته های قرآنی


وضعیت کالا:
نو (آکبند)
  قیمت: ۴,۸۰۰   تومان  

شماره کالا: 2152434
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

فروشنده این کالا


تعداد بازدید از صفحه : ۱۶۲

مشخصات کالا
1390-1395 هجری شمسی سال چاپ

500 معما و نکته های قرآنی

در این کتاب مطالب به صورت معما و پرسش و پاسخ قرآنی تحت عنوان «در چشمه سار تسنیم» پانصد معمّا و نکته های قرآنی در  5 فصل بیان شده است: فصل اول : معماهای قرآنی، سوره ها و آیات. فصل دوم: معماهایی درباره پیامبران الهی. فصل سوم: فضائل قرائت سوره ها و آیات و نکته های قرآنی. فصل چهارم: چهل نکته در باب فضائل و ختم صلوات  است. در پایان چند نکته ضروری است : 1- در این مجموعه سعی شده است از منابع اصلی استفاده شود و منابع بصورت زیرنویس و کتابنامه معرفی شده است. 2- برای معرفی بیشتر قرآن نکته هایی درباره قرآن جمع آوری شده تا راهنمایی خوبی برای ما به سوی حضرت حق باشد. 3- از باب تیمّم و تبّرک در فصل پنجم چهل نکته در مورد فضائل و ختم صلوا به این مجموعه اضافه کرده ایم.

 

گزیدهای از متن کتاب 500 معما و نکته های قرآنی:

«واژه ماه»

خداوند در قرآن می فرماید : «اِنَّ عِدَّةَ الشُهُور عِندَاللهِ اثناعَشَرَ شَهرَاً فی کِتابِالله» سوره توبه ، آیه 26. یعنی ماه ها نزد خدا و در کتاب او دوازده ماه است. لذا واژه شهر (ماه) 12 بار در قرآن کریم تکرار شده است، به اندازه ماههای سال.

«وازه یوم»

واژه یوم (روز) با سایر موارد 365 بار در قرآن آمده است که در ست به تعداد روزهای سال (شمسی) است. و نیز واژه یوم به صورت جمع یعنی «ایّام» و  مثنی (دو روز) و  ایاماً جمعاً 30 بار به کار رفته که به اندازه روزهای ماه می باشد .

«وازه لفظ رحیم»

لفظ رحیم که از اسماء حسنی برای خداوند است 114 بار در قرآن آمده، در حالی که رحمن 57 بار آمده که درست نصف لفظ رحیم می باشد. به علاوه رقم 114 همان عددی است که سوره های قرآن کریم به تعداد آن نازل شده است.

«واژه سلام»

واژه سلام مشتقاتش 50 بار در قرآن آمده و به همین اندازه واژه طیبات (پاکیزه ها) به کار رفته است.گزیده ای از فهرست مطالب کتاب 500 معما و نکته های قرآنی:
 

نکته ی1: استعاذه

نکته ی 2:بسم الله الرحمن الرحیم

نکته ی 3: سوره حمد

نکته ی 4: سوره بقره

نکته ی 5: سوره ی آل عمران

نکته ی 6: سوره نساء

نکته ی 7: سوره مائده

نکته ی 8: سوره انعام

نکته ی 9: سوره اعراف

نکته ی 10: سوره انفال و توبه

نکته ی 11: سوره ی یونس 

نکته ی 12: سوره ی هود

نکته ی 13: سوره ی یوسف

نکته ی 14: سوره ی رعد

نکته ی 15: سوره ی ابراهیم و حجر

نکته ی 16: سوره ی نحل

نکته ی 17: سوره ی اسراء

نکته ی 18: سوره ی کهف

نکته ی 19: سوره ی مریم

نکته ی 20: سوره ی طه

...


سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.

برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.
  کالاهای مشابه

سایر کالاهای مشابه ›› کالای مشابه دیگری وجود ندارد