تعدادی از کالاهای مشابه که در سایت موجود است


شماره کالا: 1949532
کالا فروخته شده است

سس تاباسکو 350 میل

سس بسیار تند و معروف تاباسکو محصول آمریکا


وضعیت کالا:

نو (آکبند)


آخرین فروش این کالا به قیمت ۱۵,۰۰۰ تومان در تاریخ 1395/07/04 انجام شده است.


کالا به صورت خرید عادی به فروش رسیده است.


برای مشاهده کالاهای مشابه در حال فروش به پایین صفحه مراجعه کنید.
فروشنده این کالا


نام کاربری: aramis3832 6


تعداد بازدید از صفحه : ۲۵

 مشخصات بیشتر کالا

تاباسکو یک سس تند است که از فلفل تاباسکو، سرکه و نمک تهیه می شود که طعمی تند و ادویه دارد و توسط شرکت آمریکایی مکلهنی تولید می گردد. سس تاباسکو اولین بار در سال 1868 توسط شخصی به نام ادموند مکلهنی که در ایالت مریلند آمریکا به دنیا آمده بود و قبلا یک بانکدار بود و در سال 1840 به ایالت لوئیزیانا نقل مکان کرده بود تولید شد. او در ابتدا سس تولید شده خود را در شیشه های ادکلن مصرف شده به دوستان و فامیل خود عرضه کرد و در سال 1868 وقتی که تصمیم به فروش محصول خود به عموم مردم را گرفت هزاران شیشه نو ادکلن سفارش داد تا سس خود را درون آنها به مردم عرضه کند. پس از مرگ ادموند در سال 1890 پسر بزرگ وی یعنی جان اوری مکلهنی کسب و کار پدر خود را در دست گرفت و آن را مدرن کرد و گسترش داد ولی پس از چند سال، از کار کناره گیری کرد و برادر او یعنی ادوارد در سال 1898 اداره کار را به دست گرفت و تا زمان مرگ یعنی در سال 1949 به توسعه و مدیریت بیزنس پرداخت. پس از وی برادر دیگر آنها یعنی والتر مسئولیت شرکت را بر عهده گرفت و او نیز تا زمان مرگش یعنی سال 1985 به کار اداره شرکت پرداخت و نهایتا پس از او پل مکلهنی مدیریت شرکت را در دست گرفت و همچنان رئیس این شرکت است.

اصالتا فلفل تاباسکو در جزیره “آوری” (جزیره ای در ایالت لوئیزیانا) پرورش داده می شد و امروز هم تخم های این نوع فلفل از همان جا به نقاط دیگر همچون آمریکای مرکزی و جنوبی صادر می شوند تا در مزارع کشت فلفل به فلفل تاباسکو تبدیل شوند. گسترش کشت این نوع فلفل سبب شده است تا در تمامی فصول سال در دسترس باشد و عواملی چون نامساعد بودن هوا در یک منطقه نتواند باعث ایجاد مشکل در عرضه این نوع فلفل شود.
طبق سنت شرکت مکلهنی فلفل ها با دست چیده می شوند و میزان رسیده بودن و قرمزی آنها توسط کارگران با یک ورقه قرمز رنگ که به عنوان شاخص از آن استفاده می شود مقایسه شده و سپس چیده می شوند و فلفل هایی که رنگ آنها با رنگ شاخص یکی نباشد چیده نمی شوند تا بیشتر رسیده و قرمزتر شوند. سپس همان روز فلفل های چیده شده چرخ شده و بصورت پوره در می آیند و بعد به همراه نمک در بشکه هایی سفید رنگی که از چوب بلوط ساخته شده اند جای داده می شوند. سپس بشکه ها به جزیره “آوری” منتقل می شوند تا فرآیند “سالخوردگی” آنها انجام شود (فرآیندی که در آن برای مدتی محصول بدون انجام هیچ کاری رها می شود. مثل ترشی انداختن). پس از آن پوره مذکور از صافی رد شده تا پوست و دانه های فلفل ها از آن جدا شود و بعد با سرکه مخلوط شده و در بطری ها بسته بندی می شود. قابل ذکر است که اکثر نمک استفاده شده در محصول تاباسکو از همان جزیره “آوری” که یکی از بزرگترین معادن نمک آمریکا در آنجا قرار دارد تامین می گردد


این کالا به فروش رسیده است. برای مشاهده کالاهای مشابه که در حال فروش هستند می توانید از طریق لیست انتهای صفحه بر روی کالای مورد نظر کلیک نمایید.

در صورتی که از فروشنده این کالا سوال دارید با کلیک بر روی این لینک پیام خود را به او ارسال نمایید.

کالاهای مشابه