شماره کالا: 1820338
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعیبذر بیریبای وحشی

بذر بیریبای وحشی

وضعیت کالا:
نو (آکبند)
خرید   عدد از ۹۹ عدد به قیمت ۵,۰۰۰   تومان  

فروشنده این کالا


تعداد بازدید از صفحه : ۲۲۹

مشخصات کالا
خصوصیات گیاهشناسی:

"بیریبا" درختی بومی جزایر انتلیس، آمریکای مرکزی و شمال آمریکای جنوبی است. این گیاه گاهاً در سراسر نواحی گرمسیری رشد می کند.
بیریبا درختی در اندازه های متوسط است که تا حدود 9 متر ارتفاع می تواند رشد کند. و تاجی باز و گسترده تولید می کند.
برگ ها دارای آرایش متناوب، به رنگ سبز براق، بزرگ، به طول 10 تا 36 سانتیمتر و عرض 5 تا 12.5 سانتیمتر می باشد. پهنک برگ، نرم و صاف و قابل انعطاف است. و نیز دارای رگبرگ های برجسته و فرورفته روی سطح بالایی برگ ها است.
گل ها کامل، به رنگ مایل به سفید، دارای سه لوب سه گوش و جدا از هم می باشند.
میوه ها کروی شکل و بزرگ، گرد، به قطر 5 تا 15 سانتیمتر، به رنگ مایل به زرد و دارای برجستگی هایی بسیار مشخص و بزرگ یا گاهی کوچک می باشند. پالپ میوه ها به رنگ مایل به سفید، آبدار، معطر، خوش طعم، با بافتی کِرِمی و مزه ای ترش و شیرین می باشد. هر میوه دارای تعدادی بذر است.
بذرها درخشان و براق، به رنگ قهوه ای و بیضی شکل بوده که حدود 1.3 سانتیمتر نیز طول دارند.
میوه های این گیاهان به شدت جاذب پرندگان و بسیاری از حیوانات می باشند بنابراین به محض زرد شدن باید برداشت گردند. میوه های بالغ نرم هستند.

شرایط محیط رشد:

این درختان به خوبی روی خاک های اسیدی در نواحی گرم و مرطوب رشد می کنند.
اگرچه بهترین رشد را در شرایط نوری و آفتابی کامل دارند اما می توانند شرایط سایه را نیز تا حدودی تحمل کنند. 
بیریبا گیاهی سریع الرشد است که حدود 3 تا 4 سال پس از کشت بذرها، تولید میوه می نماید.
در پورتوریکو، گل ها از جولای تا سپتامبر و میوه ها از نواکبر تا ژانویه تشکیل می شوند. 

کاربردها:

میوه های بیریبا معمولاً به صورت تازه و خام مصرف می شوند اما همچنین می توان از آنها در ساخت انواع آب میوه ها، نوشیدنی های مخلوط با شیر، بستنی ها و مشروبات استفاده کرد.

ارزش غذایی:

هر صد گرم از میوه های این گیاه حاوی حدود 13 تا 26 گرم کربوهیدرات، 0.2 تا 2.4 گرم چربی، 1 تا 3 گرم پروتئین، 24 میلیگرم کلسیم، 26 میلیگرم فسفر، 1.2 میلیگرم آهن، 0.04 تا 0.07 میلیگرم تیامین، 0.04 تا 0.23 میلیگرم ریبوفلاوین، 0.5 تا 0.8 میلیگرم نیاسین و 3 تا 33 میلیگرم ویتامین ث می باشد.

تکثیر:

بیریبا معمولاً از طریق کشت بذرها، تکثیر می شود. اما برای کولتیوارهای برتر می توان از تکثیر از طریق پیوند نیز استفاده کرد. این گیاه می تواند روی پایه ی Annona montana یا Annona glabra که سبب پاکوتاهی گیاه حاصل می شود، پیوند گردد. بذرهای این گیاه اگر در مکان های خشک و خنگ نگهداری شوند، برای مدتی بیش از 3 سال نیز زنده باقی می مانند.
 
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.
  کالاهای مشابه

کالای مشابه دیگری وجود ندارد