تعدادی از کالاهای مشابه که در سایت موجود است

شماره کالا: 1671034
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر
  • اشتراک گذاری در فیسبوک
  • اشتراک گذاری در گوگل پلاس
کالا فروخته شده است

بذر گل رز پا بلند معطر قابلیت کاشت بن سای

بسته 4 عددی


وضعیت کالا:

نو (غیر آکبند)


آخرین فروش این کالا به قیمت 5,000 تومان در تاریخ 1395/11/05 انجام شده است.


کالا به صورت خرید عادی به فروش رسیده است.


برای مشاهده کالاهای مشابه در حال فروش به پایین صفحه مراجعه کنید.
فروشنده این کالا


نام کاربری: yasami2621 161


گزارش تخلف


نوع بذر بذر گیاهان زینتی

 مشخصات بیشتر کالا

مراحل کاشت گل رز از دانه

بذرها نیاز به 6 الی 8 هفته سرما دهی دارند

دانه ها را در محلول رقیق پراکسید هیدروژن(آب اکسیژنه ) بخیسانید (انجام این کار اختیاری است). مخلوط آب و پراکسید هیدروژن رشد کپک در دانه ها را کاهش می دهد. 7 میلی لیتر (1/5 قاشق چای خوری) پراکسید هیدروژن 3 درصد را با یک فنجان (240 میلی لیتر) آب مخلوط کنید. دانه های گل رز را به مدت 1 ساعت در این محلول قرار دهید. 

دانه ها را در یک جسم مرطوب قرار دهید (مثلا در یک حوله مرطوب). برای این که دانه ها جوانه بزنند باید آن ها را در یک شرایط سرد و مرطوب نگه داشت و یک شرایط زمستانی برای آن ها فراهم کرد. دانه ها را همراه با حوله مرطوب را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و به مدت 6 تا 10 هفته در یخچال نگه داری کنید. این مرحله چینه بندی نامیده می شود و برای شکستن خواب بذر و آماده کردن بذر برای جوانه زنی انجام می شود.

هفته ای یک بار یا دوبار به دانه ها نگاه کنید و برای جلوگیری از خشک شدن آن ها چند قطره آب به آن ها اضافه کنید. بعد از مشاهده جوانه ها آن ها را از یخچال بیرون آورید. معمولا 70 درصد دانه ها یا بیشتر جوانه می زنند اما همه آن ها جوانه نمی زنند.

 این مرحله برای کسانی است که دانه ها را مستقیما از بوته گل رز تهیه کرده اند، بذرهایی که از فروشگاه های محصولات کشاورزی تهیه می شوند قبل از این که برای فروش عرضه شوند عمل چینه بندی در آن ها انجام شده و نیاز به انجام این مرحله ندارند.

 سینی نشا را از خاک پر کنید، همچنین به جای سینی نشا می توانید از کاسه های کوچک پلاستیکی با یک سوراخ در ته ظرف استفاده کنید. برای کاشت گل رز باید از خاک های غنی با زهکشی خوب استفاده کرد. از خاک های معمولی برای کاشت رز استفاده نکنید زیرا ممکن است به اندازه کافی زهکشی نداشته باشد و باعث پوسیدگی نهال شود

  دانه هایی که از فروشگاه های محصولات کشاورزی تهیه می شوند را می توان بلافاصله کاشت ولی اگر دانه ها را خودتان تهیه کرده اید باید ابتدا مراحلی که در بالا ذکر شده است (مرحله 2) را انجام دهید و سپس اقدام به کاشت دانه کنید. دانه ها را در عمق 6 میلیمتری خاک قرار دهید و آن ها را به آرامی با خاک بپوشانید. برای به حداقل رساندن رقابت بین دانه، باید بین آن ها حداقل 5 سانتی متر فاصله باشد.

 دانه ها باید 6 هفته قبل از آخرین سرما کاشته شوند. جوانه زنی دانه ها ممکن است یک تا 10 هفته طول بکشد

 دانه ها برای رشد به دمای بین 16 تا 21 درجه سانتی گراد نیاز دارند. خاک را مرطوب نگه دارید ولی مواظب باشید آن را خیس نکنید. نهال ها برای رشد بهتر به روزی شش ساعت نور یا بیشتر نیاز دارند.

 نهال ها را زمانی به ظرف بزرگتر یا زمین منتقل کنید که انتقال آن ها خطری نداشته باشد و به اندازه کافی بزرگ شده باشد. زمانی که نهال چندین برگ تشکیل دهد می توان آن را منتقل کرد.

 نهال ها را به گلدان های بزرگتر (حداقل 10 سانتی متری) و یا به زمین منتقل کنید. تا زمانی که سرما به طور کامل رفع نشده است نباید نهال ها را در خارج از خانه کاشت. بنابراین می توان ابتدا آن ها را در یک گلدان کاشت و بعد از این که سرما به طور کامل رفع شد آن ها در زمین بکارید. نهال را همراه با خاکی که در سینی نشا بوده است بکارید. قبل از کاشت نهال در زمین باید خاک را آماده کنید و اگر خاک معمولی باشد کیفیت پایینی دارد. نهال ها را باید با فاصله 45 سانتی متری از هم بکارید. اگر می خواهید گل رز را در گلدان پرورش دهید باید از یک گلدان حداقل 2 گالنی استفاده کنید. بعد از انتقال نهال به گلدان یا زمین به آن آب بدهید. خاک را باید همیشه مرطوب نگهدارید.

 برای تشویق گیاه به رشد باید در طول فصل رشد چندین بار از کودهای متعادل استفاده کرد. آبیاری باید به صورت منظم انجام شود به خصوص در آب و هوای گرم

برخی از گونه های گل رز ممکن است در سال اول زندگی خود، گل ندهند

هشدار

اگر برای تست، دانه های گل رز را در آب قرار دادید و مشاهده کردید که دانه ها روی آب شناور شده اند نگران نشوید، دانه ها خراب نیستند. دانه های گل رز مانند دیگر گیاهان نیستند و اغلب آن ها روی آب شناور می مانند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
سوالات مطرح شده برای این کالا قبل از فروش

abtin19871395/04/29    19:52
بنسای یعنی چی ؟ میدونی ؟

abtin19871395/04/30    13:55
من تو ویتنام زندگی میکنم
خودم بونسای تولید می کنم
شما نوشتیند بذر بونسای " همه فکر می کنن اینو اگه کست کنن بونسای تولید میشه

فروشنده1395/04/29    20:12
هر نوع گیاه دارای بذری رو اگر در محیط کشتی بکارید که عمق خاک زیاد نباشد ریشه گیه نمیتونه گسترش پیدا کنه و گیاه کوتاه قد می مونه در واقع نوع مینیاتوری درخت یا بوته های بلند هست بسته به نوع گیاه 1 تا 15 سال طول میکشه تا بن سای شکل نهاییشو بگیره
برای اطلاعات کامل تر پیشنهاد میکنم به ویکی پدیا مراجعه کنید

فروشنده1395/04/30    16:52
بله حق با شماست اما در بخش سوال از فروشنده من توضیح داده بودم که هر نوع گیاه دارای بذر رو که بتونه ساقه ای به قطر حداقل 3 سانتی متر تولید کنه رو میشه به بن سای تبدیل کرد چون خودم هم این کار رو میکنم
این بذر گل رز درواقع بذر رز پابلند هست به این دلیل نوشتم بذر بن سای که دوستان بدونن این نوع گل رز رو هم میشه بن سای کرد در صورتی که بستر کشت نهایی عمق کمی داشته باشه

این کالا به فروش رسیده است. برای مشاهده کالاهای مشابه که در حال فروش هستند می توانید از طریق لیست انتهای صفحه بر روی کالای مورد نظر کلیک نمایید.

در صورتی که از فروشنده این کالا سوال دارید با کلیک بر روی این لینک پیام خود را به او ارسال نمایید.

کالاهای مشابه