تعدادی از کالاهای مشابه که در سایت موجود است


شماره کالا: 1636079
کالا فروخته شده است

بذر بونسای ابریشم Albizia

5 عدد بذر وارداتی بونسای ابریشم Albizia


وضعیت کالا:

نو (غیر آکبند)


آخرین فروش این کالا به قیمت ۴,۰۰۰ تومان در تاریخ 1396/03/20 انجام شده است.


کالا به صورت خرید عادی به فروش رسیده است.


برای مشاهده کالاهای مشابه در حال فروش به پایین صفحه مراجعه کنید.
فروشنده این کالا


نام کاربری: sayefi0572 496


تعداد بازدید از صفحه : ۱۰۵۲

 مشخصات بیشتر کالا

فروش انواع بذر وارداتی گل و میوه..

از فروشگاه ما دیدن فرمایید
seedshop.esam.ir

هدیه:با خرید 4 بسته بذر,یک بسته بذر هدیه بگیرید
با خرید چند محصول,فقط یک هزینه پستی پرداخت کنید

ارسال رایگان در صورت خرید بالای 50,000 تومان
بیست درصد تخفبف در صورت خرید بالای 100,000 تومان

توجه:حد اقل خرید از فروشگاه 5000 تومان میباشد

ارزان بودن بذر ها دلیل بر کیفیت پایین انها نیست..ما وارد کننده بذر هستیم..به همین دلیل با قیمت پایین تری این بذر ها را عرضه میکنیم


بذر های بی کیفیت,چینی و تقلبی از دیگران نخرید

جنس تمام بذر ها عالی میباشد


درختی است که بطور خودرو در محلهای آفتابی کنار تپه‌ها و رودخانه‌ها می‌روید. . گونه‌ای دیگر از این خانواده با نام علمی (Albizzia lebbeck) در جنوب ایران می‌روید و درخت گل ابریشم نام دارد.
شب خسب درختی پهن‌برگ از تیره نخودیان است. نام ژاپنی آن نمونوکی نیز به معنی خوابنده است ولی در زبان انگلیسی به آن درخت ابریشم گفته می‌شود.نام های دیگر این درخت شب خسب در گیلان‌«شب‌خسب»و«شب‌خوس‌دار»،در اطراف رشت و لاهیجان«شاقوزدار،هزاولگ وهزار برگ»،در مازندران«بیولى»،در شیرگاه«ویلى‌ولى»،در نور و کجور«وولى-شوخس،شوفس و شوخس»و در آستارا«کشکر»نامیده مى‌شود

درختی است که بطور خودرو در محلهای آفتابی کنار تپه‌ها و رودخانه‌ها می‌روید. . گونه‌ای دیگر از این خانواده با نام علمی (Albizzia lebbeck) در جنوب ایران می‌روید و درخت گل ابریشم نام دارد.
شب خسب درختی پهن‌برگ از تیره نخودیان است. نام ژاپنی آن نمونوکی نیز به معنی خوابنده است ولی در زبان انگلیسی به آن درخت ابریشم گفته می‌شود.نام های دیگر این درخت شب خسب در گیلان‌«شب‌خسب»و«شب‌خوس‌دار»،در اطراف رشت و لاهیجان«شاقوزدار،هزاولگ وهزار برگ»،در مازندران«بیولى»،در شیرگاه«ویلى‌ولى»،در نور و کجور«وولى-شوخس،شوفس و شوخس»و در آستارا«کشکر»نامیده مى‌شود

این درخت به بلندی 18 تا 30 متر می‌رسد و تنه‌ای به قطر نیم متر تا یک متر پیدا می‌کند. برگ‌های این درخت شانه‌ای است و خزان می‌کنند چنان‌که در پایان فصل سرد کاملاً بی‌برگ می‌شود. دانه‌های آن در خوشه سبز رنگی قرار دارند که به تدریج زرد می‌شود. گل‌های این درخت، سفید مایل به زرد و به صورت مجموعه تارهای ظریف و خوشبو به درازی 3 تا 4 سانتیمتر و منگوله‌ای شکل است.

درخت گل ابریشم تاج کروی‌شکل بزرگ و سبزرنگی ایجاد می‌کند که منظره بسیار زیبایی دارد. به‌همین خاطر به‌عنوان درخت سایه‌دار و زینتی در مناطق شهری کاشته می‌شود. در هند از چوب آن الوار تولید می‌کنند. از غلاف دانه‌ها و برگ‌های این درخت نیز به عنوان خوراک دام برای برخی چارپایان استفاده می‌شود.

در کره:از پوست درخت به عنوان مقوى و تونیک و مسکن و آرام‌کننده استفاده‌مى‌شود.در کره:از پوست درخت به عنوان مقوى و تونیک و مسکن و آرام‌کننده استفاده‌مى‌شود

در چین پوست ساقه و شاخه‌هاى درخت را در بهار و یا پاییز کنده و آماده‌مى‌کنند،به این‌ترتیب که شاخه‌هاى کوچک را قطع کرده پوست آن را کنده و آن راپیچیده و در آفتاب خشک مى‌کنند،داروى حاصل از آن کمى شیرین،مسکن،ضددرد و آرامبخش است و جریان گردش خون را تنظیم مى‌کند و معمولا براى رفع‌بى‌خوابى و سرطان ریه و استخوان شکسته یا دررفته و معالجهء بواسیر نتایج خوبى دارد.سایر خواص آن را محققان چنین ذکر کرده‌اند که،کرم‌کش و ضدکرم است‌،ترشح عرق را کم مى‌کند،براى تسریع التیام زخم مفید است‌،در استعمال خارجى از عصارهء غلیظ آن براى استخوانهاى از جا دررفته وشکسته و زخمها،دملها و جوش استفاده مى‌شود‌و گلهاى درخت تونیک و مقوى است و به هاضمه کمک مى‌کند.در چین پوست ساقه و شاخه‌هاى درخت را در بهار و یا پاییز کنده و آماده‌مى‌کنند،به این‌ترتیب که شاخه‌هاى کوچک را قطع کرده پوست آن را کنده و آن راپیچیده و در آفتاب خشک مى‌کنند،داروى حاصل از آن کمى شیرین،مسکن،ضددرد و آرامبخش است و جریان گردش خون را تنظیم مى‌کند و معمولا براى رفع‌بى‌خوابى و سرطان ریه و استخوان شکسته یا دررفته و معالجهء بواسیر نتایج خوبى دارد.سایر خواص آن را محققان چنین ذکر کرده‌اند که،کرم‌کش و ضدکرم است‌،ترشح عرق را کم مى‌کند،براى تسریع التیام زخم مفید است‌،در استعمال خارجى از عصارهء غلیظ آن براى استخوانهاى از جا دررفته وشکسته و زخمها،دملها و جوش استفاده مى‌شودو گلهاى درخت تونیک و مقوى است و به هاضمه کمک مى‌کند

تکثیر:
دو روش برای تکثیر این گیاه وجود دارد:
1ـ کشت مستقیم بذر : این روش بهترین روش تکثیر ابریشم صورتی است. برای این منظور ابتدا باید بذور را دقیقا قبل از کاشت به مدت 30 دقیقه در سولفوریک اسید قرار داد و سپس شست و شو داد تا پوسته سخت آن، نرم شود وو جوانه زنی راحت تر صورت بگیرد. یا اینکه بذرها یک روز در آب جوش خیسانده شوند. در این روش تکثر در اواخر اسفندماه صورت می گیرد.
2ـ کشت با قلمه ریشه‌ای: در این روش قلمه در اوایل بهار تهیه می شود و بایدقلمه حدود 8 سانتیمتر طول و 12تا14میلیمتر قطر داشته باشد. لازم به ذکر است که قلمه های ساقه ریشه دار نمی شوند.
خاک:
خاک لومی ، ماسه ای ،گچی ، شنی و خوب زهکشی شده، بهترین محیط برای رشد این گیاه است که البته خاک لومی از همه مناسب تر است.
آبیاری:
این گیاه به آبیاری زیادی نیاز ندارد و به خشکی بسیار مقاوم است. ولی باید توجه داشت که حتما زهکشی محیط کشت به خوبی حفظ شود.
نور :
این گیاه به آفتاب کامل نیاز دارد و نباید در مکان های سایه دار کشت شود. البته محیط های نیمه سایه را هم می تواند تحمل کند.
مراقبت ها:
هرس :
ویژگی بارز این درخت، شاخه‌زایی زیاد آن است پس باید از همان سال های اولیه رشد هرس را از قسمت پایین شروع کرد. ولی باید توجه داشت که هرس نباید در زمستان انجام شود چون ممکن است گیه را خشک کند. بلکه بهترین زمان هرس، در بهار و 3هفته از پیدایش برگ هاست.
خواص:
1٫ از دانه های آن که داخل نیام پنهان هستند، در تغذیه دام استفاده می شود
2٫ زنبورها از شهد شیرین گل هایش، تغذیه کرده و عسل تهیه می کنند.
3٫ پوست تنه برای درمان کوفتگی و گل های آن در درمان بیماری های قلب در طب سنتی کاربرد دارند.

این کالا به فروش رسیده است. برای مشاهده کالاهای مشابه که در حال فروش هستند می توانید از طریق لیست انتهای صفحه بر روی کالای مورد نظر کلیک نمایید.

در صورتی که از فروشنده این کالا سوال دارید با کلیک بر روی این لینک پیام خود را به او ارسال نمایید.

کالاهای مشابه