تعدادی از کالاهای مشابه که در سایت موجود است

شماره کالا: 1635862
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر
  • اشتراک گذاری در فیسبوک
  • اشتراک گذاری در گوگل پلاس
کالا فروخته شده است

بذر گیاه زیبای کرچک Ricinus communis

بسته 10 عددی بذر گیاه زیبای کرچک Ricinus communis


وضعیت کالا:

نو (غیر آکبند)


آخرین فروش این کالا به قیمت 5,000 تومان در تاریخ 1395/05/17 انجام شده است.


کالا به صورت خرید عادی به فروش رسیده است.


برای مشاهده کالاهای مشابه در حال فروش به پایین صفحه مراجعه کنید.
فروشنده این کالا


نام کاربری: jvdt1.8926 1551


گزارش تخلف

 مشخصات بیشتر کالا

بسته 10 عددی بذر گیاه زیبای کرچک Ricinus communis

بیش از 1800 مشتری از سراسر ایران که از بذرهای وارداتی ما راضی بوده اند اعتبار ماست.
کیفیت خوب بذرها و پاسخگویی به تمام سوالات قبل یا بعد از خرید حق مشتری هست.
خرید چند بذر مختلف با هم از فروشگاه ما شامل تخفیف هزینه پستی می شود و فقط یک هزینه پستی دریافت می شود.

با خرید هر 10 بسته بذر یک بسته بذر هدیه (اشانتیون) از طرف ما دریافت کنید.
از متنوع ترین فروشگاه اینترنتی بذر با بیش از 400 نوع بذر ثبت شده در سایت دیدن فرمایید:
http://exotic.esam.ir

نام علمی: Ricinus Communis نام انگلیسی: Castor bean plant
کرچک با نام های محلی کنتو یا کنتون گیاهانی یک پایه بوده و روی گل آذین خوشه، به رنگ سبز و در بعضی از انواع گلهای یک پایه قرمز بدون گلبرگ. گلهای نر به رنگ زرد مایل به سبز با پرچم خامه ای و روغن دار برجسته در خوشه ای تخم مرغی شکل به طول حداکثر 15 سانتی متر. گلهای ماده، در قسمت فوقانی خوشه به رنگ قرمز و برجسته قرار گرفته اند. میوه کرچک به صورت کپسول کروی و خاردار متمایل به سبز (یا قرمز-ارغوانی) می باشد که در هنگام رسیدن سخت و شکننده می شود و دانه ها به شکل بیضوی پهن و و به شکل دانه های لوبیا و دارای پوسته براقی می باشند. که درون آنها یک مغز کرم یا سفید بسیار روغنی قرار دارد. دانه گیاه متمایل به رنگ قهوه ای و تا حد زیادی سمی بوده، ریسین یک پروتئین بسیار سمی است که در دانه های کرچک وجود دارد. دانه های کرچک دارای یک زائده زگیل مانند به نام Caruncle هستند، که نوعی از Elaiosome است.

خواص دارویی:
روغن کرچک استفاده های زیادی در پزشکی و درمانی دارد و همچنین کاربردهای مختلف دیگری نیز دارد. عصاره الکلی برگ های کرچک، بر روی موشهای آزمایشگاهی نشان داده است که از کبد در مقابل آسیب دیدگی از سموم حفاظت می کند. یکی از کاربردهای روغن کرچک دارویی مصرف آن به عنوان یک داروی ملین است، روغن کرچک یک ملین طبیعی و قوی است. عصاره های متانولیکی برگها در تست ضدمیکروبی در مقابل باکتری های بیماری زا در موشها آزمایش شده و موشها خواص ضد میکروبی نشان داده اند. لازم به ذکر است که عصاره ها سمی نمی‌باشند. پوسته هسته لوبیایی شکل کرچک در دوزهای پایین تر بر روی سیستم اعصاب مرکزی تاثیر گذاشته است. در دوزهای بالاتر موشها به سرعت مرده اند. عصاره آب پوست ریشه کرچک علایم درد را در موشها نمایان می کند. خواص ضد حساسیتی یا آنتی هیستامینی و ضد اشتعالی نیز در عصاره الکلی پوسته کرچک دیده شده است.

کاربردهای دیگر:
عصاره کرچک خواص حشره کش و کنه کش دارد که به طور مثال بر ضد کنه haemaphysalis bispinosa و یا انگل هایی مانند hamatophagous و Hippobosca maculate می باشد.
روغن کرچک برای نرم نمودن و روغن کاری موتور ها نیز کاربرد دارد و به عنوان مثال در هواپیما های جنگ جهانی اول مورد استفاده بود و همچنین برای برخی از ماشینهای مسابقه و بعضی هواپیماهای مدل.
البته باید توجه داشت که هرگز نباید با محصولات نفتی مخلوط گردد. لذا روغن کرچک در خیلی از مواقع جایگزین مناسبی برای روغنهای مصنوعی می باشد.
کاربردهای جغرافیایی و بومی:
اگرچه کرچک گیاهی بومی در مناطق آسیای جنوبی و مدیترانه و شرق آفریقا و هندوستان می باشد، امروزه تقریباً در همه دنیا گسترش پیدا کرده است. همچنین به عنوان گیاهی تزئینی و قیمتی در پارکها و مکانهای عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. گیاه فوق در شرایط گلخانه و در دمای حدود 20 درجه سانتی گراد می تواند حدوداً تا ارتفاع 2 تا 3 متر در سال رشد نماید. یخبندان و سردی هوا عاملی است که رشد و نمو گیاه را محدود می کند به طوریکه در دمای کمتر معمولاً به شکل بوته و ارتفاعی کمتر رشد می نماید. اگر چه گیاه کرچک در مناطق سردسیر مانند جنوب انگاستان نیز توانسته رشد داشته باشد و همچنین در ایالاتی از کانادا و امریکا مانند جنوب کالیفرنیا و لس انجلس.

ترکیبات شیمیایی:
ترکیبی از سه نوع ترپنوئید (ضد باکتری و ضد سرطان) و توکوفرول در کرچک یافت شده. در عصاره کرچک ترکیباتی شامل هیدروکسی کاتها، متوکسی، اپوکسی، اکسو اسید ها و غیره می باشد. نیمی از دانه های کرچک را روغن تشکیل می دهد. روغن کرچک دارای ریسی نولیین می باشد که گلیسیرید اسید ریسینولییک است. از ریسین تفکیک شده عصاره متانول نیز به دست می آید. روغن کرچک یک روغن گیاهی به دست آمده با فشار دادن دانه های گیاه کرچک است.(ریسینوس کامیونیس) نام مشترک روغن کرچک که از آن گیاه نام خود را احتمالاً به عنوان جایگزینی برای کاستریوم استفاده می کند پایگاه محصولات مراقبت از پوست خشک شده غدد باشد.(کاستور در لاتین) روغن کرچک یک مایع زرد رنگ بسیار کم رنگ و بی رنگ با طعم مشخص و بویی یک باره برای اولین بار است. نقطه جوش آن 313 درجه فارنهایت و 595 درجه سانتی گراد می باشد و چگالی آن 961 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. این تری گلیسیرید که در آن در حدود 90 درصد از زنجیره اسید چرب ریسینو لئیک می باشد. اولئیک اسید و لینولئیک اسید از دیگر اجزای قابل توجه می باشند. روغن کرچک و مشتقات آن در ساخت صابون ها روان کننده ها مایعات هیدرولیک و ترمز رنگ پوشش ها جوهر پلاستیک مقاوم در برابر سرما واکس و پالش نایلون مواد دارویی و عطر استفاده می شود. روغن کرچک معروف به عنوان یک منبع از اسید ریسینولئیک اشباع با اسید چرب 18 کربنه می باشد. در میان اسیدهای چرب اسید ریسینولئیک غیر معمول است که در آن یک گروه عاملی هیدروکسیل بر روی کربن 12 قرار دارد.این گروه عاملی باعث می شود تا روغن کرچک و اسید ریسینوئیک از باقی چربی ها قطبی تر شوند. واکنش های شیمیایی از گروه الکل و همچنین مشتق شیمیایی را اجازه می دهند که با اکثر دیگر دانه های روغنی ممکن نیست.چرا که از محتوای اسید ریسینولئیک است روغن کرچک یک ماده شیمیایی با ارزش در مواد خام است و دارای قیمت بالاتر نسبت به سایر روغن دانه ها می باشد.به عنوان مثال در ژوئیه 2007 روغن کرچک در حدود 0.90 دلار در ایالات متحده آمریکا به فروش میرسد.در حالی که روغن سویا روغن آفتاب گردان و روغن کانولا در حدود 0.30 دلار به فروش می رسد. گیاه کرچک در یک گونه گیاه گلدار در خانواده فرفیون است.آنرا متعلق به یک جنس چند وجهی می دانند. تکامل کرچک و ارتباط آن با گونه های دیگر در حال حاضر در حال مطالعه با استفاده از ابزارهای مدرن ژنتیکی می باشد.بذر آن دانه کرچک نام دارد که با وجود این لوبیا درست نمی‌باشد.کرچک بومی در حوضه جنوب شرقی دریای مدیترانه شرق آفریقا و هند است.اما در سراسر مناطق گرمسیری به عنوان یک گیاه زینتی کشت می شود.دانه کرچک منبع روغن کرچک می باشد که دارای طیف گسترده ای از کاربردها می باشد.دانه ها شامل 40 تا 60 درصد روغن که غنی از تری گلیسیرید و عمدتاً ریکینولئین می باشد هستند.دانه شامل سمی می باشد که در
حال حاضر با غلظت های کمتر در سراسر گیاه وجود دارد.گونه های گیاهی نامربوط فتسیا ژاپنی در ظاهر مشابه می باشند ولی به عنوان گیاه کرچک نادرست است. گیاه روغن کرچک می تواند تا حد زیادی در عادت رشد و ظاهر آن متفاوت باشد. پرورش دهندگان برای تولید روغن در طیف وسیعی از ارقام برگ و رنگ گل تنوع داده اند. سرعت رشد گیاه برابر با یک درختچه چند ساله است که می تواند به اندازه یک درخت کوچک حدود 12 متر یا 39 فوت رشد کند.اما این درختچه نسبت به سرما مقاوم نیست. این گیاه برگ های براق 15 الی 45 سانتی متری دارد و دارای برگ هایی با 5 تا 12 لوب عمیق با بخش های دندانه دار درشت است. در برخی از انواع آن برگ ها در ابتدا مایل به قرمز ارغوانی تیره یا برنز هستند. در زمان جوانی به تدریج در حال تغیر به رنگ سبز تیره می شوند و گاهی تمایل به قرمز دارد. البته در بعضی از گونه ها برگ ها از همان ابتدا به رنگ سبز هستند در حالی که در عین حال دیگررنگدانه ها رنگ سبز را از بخش های کلروفیل دار همانند برگ ساقه و میوه های جوان اند به طوری که آنها در سراسر زندگی گیاه به صورت چشمگیر ارغوانی به قهوه ای قرمز در سراسر زندگی گیاه باقی می مانند.گیاهان با برگ های تیره را می توان در هنگام رشد با برگ سبز یافت. بنابراین حداقل احتمالاً تنها یک ژن واحد کنترل تولید رنگدانه در برخی از ارقام وجود دارد. ساقه ها(کروی و کپسول بذر خاردار)نیز در رنگ های متفاوت وجود دارند. کپسول میوه برخی از گونه ها زرق و برق دار تر از گل می باشد. روغن کرچک یک روغن گیاهی است که با فشار دادن دانه های گیاه کرچک به دست می آید.
ریسین

دانه کرچک حاوی ریسین،یک پروتئین سمی است. حرارت در طی فرایند استخراج روغن سبب دناتوره شدن و غیرفعال شدن پروتئین سمی می شود. با این حال دانه های برداشت شده کرچک ممکن است بدون خطر نباشد. ترکیبات آلرژی زا پیدا شده در سطح گیاه می تواند سبب آسیب های عصبی و دائمی شود.برداشت دانه های کرچک یک خطر برای سلامتی انسان ایجاد شده.هند،برزیل وچین عمده ترین تولید کنندگان محصول هستند و کارگران از کار کردن با این گیاهان دچار عوارض جانبی مضر شده اند.این مسائل بهداشتی علاوه بر نگرانی در مورد محصول فرعی سمی (ریسین) از تولید روغن کرچک، برای دستیابی به منابع جایگزین برای اسیدهای چرب هیدروکسی تشویق کرده است.در روش دیگر،برخی از محققان در حال تلاش برای تغییر و اصلاح ژنتیکی گیاه کرچک برای جلوگیری از سنتز ریسین هستند. کاربرد: سالانه 270000 تا 360000 تن ( به ارزش 600 تا 800 میلیون پوند) از روغن کرچک در صنعت استفاده می شود و مشتقات آن کاربردهای بسیاری در ساخت صابون ها ، روان کننده ها ، مایعات هیدرولیک و ترمز،رنگ ها،پوشش ها ، جوهر، پلاستیک های مقاوم در برابر سرما، واکس و پولیش و جلادهنده، نایلون و مواد دارویی و عطر دارد.

مواد غذایی و نگهدارنده:
در صنایع غذایی، روغن کرچک (خوراکی) در افزودنی های مواد غذایی، طعم دهنده ها ،آب نبات به عنوان یک مهارکننده غالب و در بسته بندی استفاده می شود. روغن کرچک پلی اکسی اتیل همچنین در صنایع غذایی استفاده می شود. در هند،پاکستان،نپال و بنگلادش، دانه های روغنی با استفاده از روغن کرچک حفظ می شوند.روغن کرچک،برنج،گندم و حبوبات را از پوسیدن حفظ و متوقف می کند. برای مثال دالون تور حبوبات معمولاً در دسترس پوشش داده شده در روغن برای ذخیره سازی طولانی است.

کاربرد پزشکی:
ایالات متحده اداره غذا و دارو آمریکا، روغن کرچک را طبقه بندی کرده به عنوان ( به طور کلی و عمومی به عنوان ماده موثر و بی خطر به رسمیت شناخته شده) (گریس) برای بیش از ضد استفاده به عنوان ملین با سایت اصلی عمل روده کوچک که در آن به هضم اسید ریسینولئیک منجر شده است. از نظر درمانی،داروهای مدرن به ندرت دریک حالت شیمیایی خالص داده شده بنابراین بیشتر مواد تشکیل دهنده ی فعال با مواد جانبی یا مواد افزودنی ترکیب شده است. روغن کرچک یا مشتق روغن کرچک از جمله کلیفر ال ( سورفاکتانت غیر یونی است و به بسیاری از داروهای مدرن اضافه شده است از جمله: مایکونازول،یک داروی ضد قارچی پاکلیتاکسل،یک مهارکننده میتوزی مورد استفاده در شیمی درمانی سرطان ساندیمون(تزریق سیکلوسپورین) ، یک داروی ایمنی است که به طور گسترده ای برای کاهش فعالیت سیستم ایمنی بدن بیمار در ارتباط با پیوند عضو استفاده می شود. نلفیناویرمسیلات یک مهار کننده پروتئازویروس ایدز ساپرکنازول،یک داروی ضد قارچ تریازول(شامل امولفور ال -719پی ، مشتق روغن کرچک) تاکرولیموس،یک داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی ( شامل پلی اکسیل 60روغن کرچک هیدروژنه ) یک درمان موضعی برای زخم های پوست،ترکیبی از بلسان پرو،روغن کرچک و تریپسین است.Xendermپماد برای حفظ اسیدیته واژن استفاده می شود oxyquinoline از روغن کرچک با اسید استیک و ricinoleic( تشکیل شده از اسید Aciژل
استفاده دارویی جایگزین

روغن کرچک به عنوان یک درمان برای انواع شرایط سلامت انسان ترویج شده است . naturopathy در ادعا شده است که استفاده از آن بر روی پوست می تواند به درمان سرطان کمک کند. با این حال، با توجه به جامعه سرطان آمریکا، شواهد علمی موجود ادعا می کند که روغن کرچک بر روی پوست درمان سرطان یا هر بیماری دیگر را پشتیبانی نمی‌کند.
پلی اورتان

روغن کرچک می تواند به عنوان پلی ال ( الکل مصرفی) مبتنی بر زیست در صنعت پلی اورتان استفاده شود. متوسط عملکرد ( تعداد گروه های هیدروکسیل در هر مولکول تری گلیسرید) روغن کرچک 2.7 است، پس از آن به طور گسترده ای به عنوان پلی ال سفت و سخت و پوشش استفاده می شود.

صنعت
روغن کرچک دارای کاربردهای متعدد در حمل و نقل،موادآرایشی و دارویی و صنایع تولیدی به عنوان مثال: چسب، مایعات ترمز، رنگ مو ، دی الکتریک مایع الکتریکی ، هیومکتانت ، نایلون، پلاستیک مایعات هیدرولیک، جوهر،لاک،درمان چرم،گریس روان کننده ها ، روغن های ماشین کاری، رنگ، رنگدانه، چسب پلی اورتان،گریس تبرید و یخ زدگی ، لاستیک، مهر و موم، پارچه، پودرهای شست‌وشو و واکس ها از آنجا که روغن کرچک دارای ثابت دی الکتریک نسبتاً بالا (4.7) بسیار تصفیه شده و روغن کرچک خشک شده است گاهی اوقات به عنوان یک مایع دی الکتریک با کارایی بالای خازن ولتاژ بالا استفاده می شود.
روغن کاری

روغن گیاهی به علت چربی خوب و قابلیت تجزیه بیولوژیکشان جایگزین خوبی برای رروان کننده های نفتی مشتق شده است اما پایداری اکسیداتیو و دمای پایین محدودیت عملکرد استفاده گسترده آن هاست. روغن کرچک دارای خواص چسبندگی( ویسکوزیته) بهتر در دمای پایین و روان کاری درجه حرارت بالاتر از بسیاری از روغن های گیاهی و به عنوان یک روان کننده در جت،دیزل و موتورهای ماشین مسابقه مفید است. گرانروی روغن کرچک در 10 درجه سانتی گراد، 2420 سانتی پوآز است. با این حال روغن کرچک تمایل دارد به صورت آدامس شود در یک زمان کوتاه و استفاده از آن در نتیجه به موتور که به طور منظم بازسازی محدود شده است مانند موتورهای مسابقه قابلیت تجزیه بیولوژیک در نتیجه ی کاهش پایداری در محیط زیست ( نسبت به روان کننده های مبتنی بر نفت ) در صورت انتشار اتفاقی است. شرکت روان کننده ی کاسترول نام خود را از روغن کرچک گرفته است. روغن کرچک روان کننده ی ترجیح داده برای پمپ های دوچرخه است، به احتمال زیاد به این خاطر که مهر و موم های لاستیک طبیعی قابل حل نیست.این کالا به فروش رسیده است. برای مشاهده کالاهای مشابه که در حال فروش هستند می توانید از طریق لیست انتهای صفحه بر روی کالای مورد نظر کلیک نمایید.

در صورتی که از فروشنده این کالا سوال دارید با کلیک بر روی این لینک پیام خود را به او ارسال نمایید.

کالاهای مشابه