این کالا در حال حاضر موجود نیست.
جهت اطلاع از موجودی کالا، سوال خود را از فروشنده در قسمت سوال از فروشنده بپرسید.


نسل جدید اجاق سرد القایی

SAYONA INDUCTION COOKER SIC-882 - اجاق همه کاره با نیروی القای مغناطیسی

وضعیت کالا:
نو (آکبند)
  قیمت: ۳۰۰,۰۰۰   تومان  


شماره کالا: 1539371
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
فروشنده این کالا

تعداد بازدید از صفحه : ۹۲۷

مشخصات کالا

** هزینه ارسال کالا بعهده خریدار و پسکرایه میگردد **

اجاق القایی یا اجاق اینداکشن (به انگلیسی: Induction cooking) نسل سوم از اجاق‌های الکتریکی است که برای گرم کردن و گرمایش ظرف پخت‌وپز٬ بجای رسانش گرمایی از گرمایش القایی سود می‌برد. در این گونه اجاق الکتریکی از المنت گرمایی و شعله خبری نیست و بجای آن٬ از فرومغناطیس و القای مغناطیسی سود برده می‌شود. این‌گونه اجاق در مقایسه با دیگر اجاق‌های الکتریکی و گازی از بازده بیشتری برخوردار است.

سیستم های القایی ابتدا از سوی آلمانی ها در کوره ها به کار گرفته شدند و بعد روسها نمونه های مختلفی از این سیستم ها را در ساخت وسایل پخت وپز به کار گرفتند.

در ایران نیز سیستم های القایی برای اولین بار در اجاقهای خوراک پز به کار رفتند که برگرفته از مدل ژاپنی است . این اجاقهای خوراک پز قابلیت طبخ انواع غذاهای ایرانی را با راندمان 90درصد دارند و رشد این صنعت می تواند راهی برای کاهش مصرف انرژی خانوار باشد. از آنجا که این اجاقها انرژی را به صورت مستقیم به غذا منتقل می کنند، ظرف غذا گرم نمی شود از این رو از راندمان بسیار بالایی بهره مند هستند. کارشناسان معتقدند ، با جایگزینی یک دستگاه اجاق برقی القایی تک شعله 278.5 کیلوگرم در مصرف گاز مایع (LPG)  صرفه جویی می شود.
طراحی سیستم انتقال حرارت در این دستگاه موجب می شود این اجاق از توان حرارتی بالایی برخوردار باشد. پخت غذا در این اجاقها به گونه ای است که غذا از طریق انرژی مغناطیسی و با سرعت بیشتری طبخ می شود ، دستگاه شامل صفحه مسطحی از جنس سرامیک است و در قسمت زیر آن سیم پیچ هایی قرار دارد که انرژی الکتریکی برق را به انرژی مغناطیسی تبدیل می کند. این فرآیند سبب تولید جریان متناوب فرکانس بالا از امواج مستقیم و با ولتاژ پایین می شود و از این طریق با حرکتهای ملکولی ، سطح ظرف (نه خود دستگاه) گرم شده و غذا طبخ می شود. 
نحوه انتخاب ظرف مناسب نیز در کاهش مصرف انرژی نقش مهمی دارد. از آنجا که انرژی تنها از سطح زیرین ظرف به محتویات آن منتقل می شود، جنس و شکل و سطح زیرین ظرف بسیار مهم است . کارشناسان معتقدند جنس ظرف باید استیل یا فروگمنت و یا فلزاتی باشد که توسط آهنربا جذب شوند. 
این اجاقها فواید فراوانی دارند ؛ یکی از این فواید راندمان کاری بسیار بالاست . شعله اجاقهای گازسوز تقریبا 600 درجه سانتیگراد است که این امر باعث ازدیاد درجه حرارت هوای فضای مسکونی می شود و اتلاف حرارتی بسیار بالایی دارد ولی در این وسیله انرژی مغناطیسی تولید شده در مدارها با راندمان بسیار بالا تبدیل به انرژی حرارتی می شود. این اجاقها به دلیل استفاده نکردن از سوختهای فسیلی ، نداشتن شعله و تشعشعات مضر و همچنین راندمان بسیار بالای این دستگاه از ایمنی خوبی هم برخوردار است . این دستگاه با توجه به راندمان بالای ۹۰ درصد ، مصرف انرژی پایینی دارد. در اجاقهای گازی از کل مصرف انرژی فقط یک ششم آن مفید است و پنج ششم آن به هدر می رود.

220-240V ~50-60Hz 2000W
Black Crystal Plate
 4Digit Display 
Electricity/Voltage inquiry
Electronic Timer &،،،، Preset
Simple Use Function: Steam,Congee,Soap,HotPot,Fry,Stir Fry,BBQ,Keep Warm
Selectable Power: 100-200-400-600-800-1000-1300-1600-1800-2000W

سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.

برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.
  کالاهای مشابه

سایر کالاهای مشابه ›› کالای مشابه دیگری وجود ندارد