تعدادی از کالاهای مشابه که در سایت موجود است


شماره کالا: 1529568
کالا فروخته شده است

سیب ستاره - STAR APPLE سبز

2 عدد


وضعیت کالا:

نو (آکبند)


آخرین فروش این کالا به قیمت ۵,۰۰۰ تومان در تاریخ 1395/05/26 انجام شده است.


کالا به صورت خرید عادی به فروش رسیده است.


برای مشاهده کالاهای مشابه در حال فروش به پایین صفحه مراجعه کنید.
فروشنده این کالا


نام کاربری: abtin1987 313


تعداد بازدید از صفحه : ۱۳۷

 مشخصات بیشتر کالا

خصوصیات گیاهشناسی:

گیاه "سیب ستاره" درختی از نواحی گرمسیری و از خانواده ساپوتاسه می باشد. این گیاه بومی غرب هندوستان است. همچنین گسترش وسیعی در زمین های پست در آمریکای مرکزی داشته و هم اکنون نیز در سراسر نواحی گرمسیری مانند جنوب شرقی آسیا نیز رشد می کند. این درخت دارای رشد سریعی بوده و می تواند تا 20 متر نیز ارتفاع داشته باشد.
سیب ستاره درختی است با عادت رشد مستقیم، به طول 8 تا 30 متر (در برخی موارد تا 20 متر)، با تنه ای کوتاه به طول یک متر، ضخیم، با تاجی پهن و انبوه، با شاخه هایی کرکدار، کرک های به رنگ قهوه ای و دارای شیرابه سفید رنگ می باشد.
برگ ها با آرایش متناوب، تقریباً همیشه سبز، بیضوی یا کشیده، به طول 5 تا 15 سانتیمتر، تقریباً چرمی، به رنگ سبز پررنگ و براق در سطح رویی، پوشیده از کرک های ابریشمی به رنگ قهوه ای – طلایی در سطح زیرین (در برگ های بالغ) می باشند.
گل ها کوچک، خوشه ای، در محور برگ ها، به رنگ زرد مایل به سبز، زرد یا سفید مایل ارغوانی با جام گل پنج لوبی و لوله ای و 5 یا 6 کاسبرگ است.
میوه ها گرد، بیضوی یا گاهی گلابی شکل، به قطر 5 تا 10 سانتیمتر، به رنگ قرمز – ارغوانی، ارغوانی تیره یا سبز کمرنگ دیده می شوند. پوست میوه ها براق، صاف، نازک، چرمی هستند. این میوه ها دارای پالپی نرم، سفید، با مزه ای شیرین با 6 تا 11 بذر با پوشش ژلاتینی و مرکزی ستاره ای شکل دیده می شود. نام این گیاه نیز به دلیل مرکز ستاره ای شکل آن می باشد. هر میوه ممکن است دارای بیش از 10 بذر تقریباً تخم مرغی شکل و سخت به طول حدود 2 سانتیمتر و عرض 1.25 سانتیمتر و ضخامت 6 میلیمتر داشته باشد. در برخی میوه ها، برخی از حجره های ستاره ای شکل مخصوص قرارگیری بذرها خالی می مانند. بهترین میوه ها، میوه هایی هستند که کمتر از 3 عدد بذر داشته باشند. 

شرایط محیط رشد:

درخت سیب ستاره در نواحی گرمسیری یا نزدیک به گرمسیری و در ارتفاعات 425 متری بالاتر از سطح دریا در جامائیکا دیده می شود. درختان بالغ آسیب جدی در دمای منفی 2.2 درجه سانتیگراد می بینند و به کندی بهبود می یابد. درختان جوان ممکن است در دمای منفی 0.56 درجه سانتیگراد (31 درجه فارنهایت) از بین بروند.
این درختان به خاک ویژه ای نیاز ندارند و به خوبی می توانند در خاک های عمیق، غنی، لومی رسی، شنی یا آهکی رشد کنند اما از نظر رطوبت به آبیاری منظم و مناسب و خاک مرطوب نیاز دارند.
در طی شش ماه اول رشد گیاه، درختان جوان باید هر هفته آبیاری شوند. آبیاری های بعدی کمتر شده به جز در فصل گلدهی و همچنین در زمان میوه بستن که گیاه به کمبود آب در این دوره ها حساس است. 
میوه های رسیده و برداشت شده را می توان در شرایط مطلوب (در دمای 3 تا 6 درجه سانتیگراد) و رطوبت نسبی 90 درصد، برای مدت 3 هفته نگهداری کرد. 

ارزش غذایی:

هر 100 گرم از میوه های این گیاه حاوی 67.2 گرم کالری، 78.4 تا 85.7 گرم رطوبت، 0.72 تا 2.33 گرم پروتئین، 14.56 گرم کربوهیدرات ها، 0.55 تا 3.50 گرم فیبر، 0.35 تا 0.72 گرم خاکستر، 7.4 تا 17.3 میلیگرم کلسیم، 15.9 تا 22 میلیگرم فسفر، 0.3 تا 0.68 میلیگرم آهن، 0.004 تا 0.039 کاروتن، 0.018 تا 0.08 میلیگرم تیامین، 0.013 تا 0.04 میلیگرم ریبوفلاوین، 0.935 تا 1.34 میلیگرم نیاسین، 3 تا 15.2 میلیگرم اسکوربیک اسید، 4 میلیگرم تریپتوفان، 2 میلیگرم متیونین و 22 میلیگرم لیزین می باشد. 

تکثیر:

تکثیر این گیاهان اغلب به وسیله کشت بذرهایشان صورت می گیرد. این بذرها می توانند قدرت جوانه زنی خود را تا چند ماه حفظ کرده و به آسانی جوانه می زنند. نهال های بذری حدود 5 تا 10 سال بعد از کشت به باردهی می رسند. 
تکثیر رویشی، دوره میوه دهی را کوتاه تر می کند. استفاده از قلمه چوب بالغ یکی از روش های ازدیاد این گیاهان است که به خوبی نیز ریشه دار می شود. 
خوابانیدن هوایی نیز می تواند پس از 4 تا 7 ماه، گیاه جدید بوجود آورد که این گیاهان جدید، زودتر نیز به باردهی می رسند. 
پیوند جوانه نیز یکی از روش های ازدیاد این گیاهان به شمار می آید. 

این کالا به فروش رسیده است. برای مشاهده کالاهای مشابه که در حال فروش هستند می توانید از طریق لیست انتهای صفحه بر روی کالای مورد نظر کلیک نمایید.

در صورتی که از فروشنده این کالا سوال دارید با کلیک بر روی این لینک پیام خود را به او ارسال نمایید.

کالاهای مشابه