تک اسکناس بانکی 1 دلار جزایر کیمن سال 2010

تک اسکناس بانکی 1 دلار جزایر کیمن سال 2010

وضعیت کالا:
نو (غیر آکبند)
  قیمت: ۲۴,۰۰۰   تومان  


شماره کالا: 1495863
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
فروشنده این کالا

تعداد بازدید از صفحه : ۲۳۵

مشخصات کالا
آمریکای شمالی و مرکزی طبقه بندی جهانی
جمهوری اسلامی ایران دوره ای
خارجی ایرانی یا خارجی
می باشد نو و بانکی
* جزایر کیمن*

Cayman Islands

موقعییت جغرافیایی :
File:LocationCaymanIslands.png

پرچم :

File:Flag of the Cayman Islands.svg


نشان ملی :

File:Coat of arms of the Cayman Islands.svg

شعار ملی :

***بر روی دریا ها آن را بنیاد کرد***

سرود ملی :

***خدا ملکه را نگاه بدارد***

پایتخت :

***جرج تاون***

زبان رسمی :

***انگلیسی***

نوع حکومت :

***قلمرو فرادریایی بریتانیای کبیر***


جزایر کیمن (به انگلیسی: Cayman Islands) واقع است در دریای کارائیب، 240 کیلومتری جنوب کوبا و 268 کیلومتری شمال غرب جامائیکا و از مستعمرات ماوراء بحار بریتانیا محسوب می‌شود

کریستف کلمب این جزایر را در 1503 کشف کرد. او ان جزایر را "لاکپشت هاً (به اسپانیایی: Las Tortugas) نامید. در حدود 1540 این جزایر به نام کایمان نامیده شد که از caiman سوسماری که در این جزایر زندگی می‌کند.جزایر کیمن را کریستف کلمب دریانورد اسپانیایی در 10 می 1503 میلادی کشف کرد، قبل از رسیدن کلمب کشتی او به شدت مورد هجوم بادهای سهمگین دریایی قرار گرفت، پس از فرونشستن بادها کلمب دو جزیرهٔ کوچک مشاهده کرد که در ساحل این جزایر مملو از لاک پشت بود، به همین سبب او این جزایر را لاس تورتوگاس (Las Tortugas) در اسپانیولی به معنی «جزیرهٔ لاک پشت‌ها» نامید. او همچنین در سواحل اطراف کروکودیل‌های دریایی را نیز مشاهده کرد. «جزیرهٔ لاک پشت‌ها» در زبان بومیان کارائیب (Caymanas) خوانده می‌شود که بعدها به (Cayman) تغییر پیدا کرد.در اواخر قرن شانزدهم که پای انگلیسی‌ها به این جزایر باز شد با گسترش خانه‌های بومیان در جزیرهٔ گراند کیمن آنجا را تبدیل به شهر کردند و به دلیل اینکه پادشاه بریتانیا در آن زمان جرج سوم بود، شهر تازه تاسیس را جورج تاون نامیدند. جزایر کیمن طی قرون 18 و 19 زیر نظر بریتانیای کبیر اداره می‌شد، در سال 1863 مسئولیت ادارهٔ ان از سوی بریتانیا به جامائیکا دیگر مستعمرهٔ آن زمان بریتانیا محول شد، در سال 1959 جزایر کیمن به فدراسیون جزایر هند غربی الصاق گردید که در سال 1962 و با استقلال جامائیکا این فدراسیون معلق و جزایر کیمن بار دیگر تحت تسلط بریتانیا اداره شد.همچنین جزایر کیمن برای مقطعی کوتاه در سال 1994 در لیست سیاه سازمان مالی (FATF) که مقر آن در پاریس است به خاطر آنچه که این سازمان رها کردن سیاست مبارزه با پول‌شویی توسط جزایر کیمن نامید، قرار گرفت ولی طولی نکشید که در سال 2001 میلادی و با اعمال نفوذ بریتانیا نام جزایر کیمن از این لیست سیاه پاک شد.از سال 2005 میلادی استوارت جک به سمت فرماندار کل و از همین سال نیز بیزنس کورت تیبتس به عنوان رئیس دولت توسط بریتانیا منصوب شدند.نژاد 40 ٪ ساکنان جزایر کیمن دورگهٔ سیاه و سفید، 20 ٪ سیاه، 20 ٪ سفید و 20 ٪ نیز سایر گروه‌های نژادی استادیان رایج در جزایر کیمن شامل، کلیسای متحد (پرسبیتریان‌ها یا پیروان مسایخ کلیسای پروتستان و کانگریگیشن‌ها)، انگلیکان، باپتیست، کلیسای خدا، پروتستان و کاتولیک هستند.

***از مهمترین صنایع در جزایر کیمن می‌توان به گردشگری و بانکداری اشاره کرد.***


***از سایر سکه ها و اسکناس های ما در اولین فروشگاه ***
***تخصصی سکه و اسکناس ایسام دیدن فرمایید***
***دوستان از فروشگاه به طور کامل دیدن فرمایید***
http://coin_market20.esam.ir
***خرید 2 یا چند کالا پرداخت 1 پول پست***
هزینه ارسال شامل پاکت و بسته بندی و ارسال
با پست پیشتاز محاسبه شده است
***تصاویر ارائه شده از کالا و تخصص و تبحر خود را ملاک خرید قرار دهید***
*** در خرید خود دقت کنید جنس فروخته شده پس گرفته نمی شود***
هر سوالی بود در خدمتم

*کیفیت اسکناس را در تصاویر زیر مشاهده کنید*


سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.

برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.
  کالاهای مشابه

سایر کالاهای مشابه ›› کالای مشابه دیگری وجود ندارد