تعدادی از کالاهای مشابه که در سایت موجود است

شماره کالا: 1428743
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • اشتراک گذاری در تلگرام
  • اشتراک گذاری در توییتر
  • اشتراک گذاری در فیسبوک
  • اشتراک گذاری در گوگل پلاس
کالا فروخته شده است

نگین انگشتر عقیق بسیار زیبا 20

وزن 5/6 گرم - قطر 17 ارتفاع 10 میلیمتر بسیار زیبا ،سنگ طبیعی و تراش دست


وضعیت کالا:

نو (غیر آکبند)


آخرین فروش این کالا به قیمت 30,000 تومان در تاریخ 1395/10/08 انجام شده است.


کالا به صورت خرید عادی به فروش رسیده است.


برای مشاهده کالاهای مشابه در حال فروش به پایین صفحه مراجعه کنید.
فروشنده این کالا


نام کاربری: kiumars20 1


گزارش تخلف


نوع کالا سنگ تراش خورده
شفافیت شفاف
میزان رنگ پر رنگ
رنگ زرد
نوع تراش اوال - Oval
جنس سنگ عقیق

 مشخصات بیشتر کالا
به نام خداوند

 

سلام دوستان به فروشگاه ما خوش آمدید

 

نگین ها از سنگهای طبیعی عقیق و جاسپر ایران زمین درست شده 

 

با تراش در گارگاههای تراش سنگ و نگین 

 

سعی کنید از زیبایی های  طبیعت  لذت ببرید 

 

با خرید هم زمان در وقت و زمان صرفه جویی کنید 

 

هزینه اضافی پست و پاکت و کارتن  برگشت داده میشود .

 

کالا ها با پست پیشتاز و سفارشی ارسال میشود 


از خرید شما متشکرم با آرزوی موفقیت و سر بلندی شما
نگاهی بر وضعیت معدنکاری جواهرات در ایران


    امروزه در دنیا تجارت سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی یا همان جواهرات ،بخش قابل توجهی از تجارت خارجی غیر نفتی کشور های دارای منابع معدنی آنها را شامل می شود. اگرکمیبه دور و بر خود نگاه کنیم بسیاری از ما با برخی از این سنگ ها و کشورهای صادرکننده آنها آشنا هستیم و به طور مثال می توان به الماس های آفریقا، زمردهای کلمبیا و فیروزه نیشابور اشاره کرد.
    
    تجارت سنگهای قیمتی به خصوص فیروزه ازدیرباز درایران انجام میگرفته است و قدمتی چندین هزار ساله دارد. به طوری که همگان در جهان، فیروزه نیشابور را به عنوان بهترین و مرغوب ترین فیروزه دنیا می شناسند، ولی چه شد که در خارج از ایران نام آن را تورکوز (Turquoise) به معنی سنگ ترک نهادند؟ نامی که تنها به دلیل تراش این سنگ ارزشمند ایرانی در کشور ترکیه بر روی آن نهاده شد.
    
    چند خط بالا شاید مقدمه ای باشد بر اینکه کمی دقیق تر به جایگاه کشور عزیزمان ایران در صنعت تجارت جواهرات نگاهی بیندازیم.
    
    با کمی دقت خواهیم دید که سهم ایران در بازار تجارت جهانی این سنگها به عنوان صادرکننده، تقریبا هیچ است. منابع فیروزه مرغوب در دسترسمان بسیار اندک شده و فیروزه آمریکایی در دنیا با وجود کیفیت پایین تر به عنوان رقیبی برای فیروزه ایرانی در آمده است. اکثر سنگ هایی که به عنوان نگین بر روی جواهراتمان مصرف می کنیم را از کشور های دیگر وارد می کنیم و گویی دیگر هیچ سهمی از منابع معدنی این سنگ ها در ایران موجود نیست. ولی واقعیت جز این است، در حقیقت ما خود با بی توجهی هایمان باعث چنین رخدادی هستیم.
    
    در حالی که از لحاظ دارا بودن منابع سنگهای مختلف جواهری درجایگاه نسبتا خوبی به سرمی بریم، عدم توجه به چنین منابعی در سال های اخیر موجبات رکود معدنکاری جواهرات را در پی داشته است.
    
    ناشناخته ماندن منابع سنگهای جواهری نه تنها سبب بی اطلاعی مردم از وجود چنین جواهراتی در ایران شده،که خود باعث عدم وجود بازاری خاص جهت تجارت این سنگها شده است ، که در بسیاری از موارد این منابع ارزشمند را به نابودی کشانده و این سنگ های گرانبها به دلیل بی اطلاعی معدنکاران در بسیاری از معادن کشور در صورت وجود به عنوان باطله دور ریخته شده است و می شود.
    
    اگر بخواهیم توجه مسوولان امر را به مشکلات عمده این بخش از صنعت معدنکاری جلب نماییم ، شاید گفتن این نکته خالی از لطف نباشد که حتی معادن این سنگ ها در صورت کشف نیز به دلیل عدم وجود مراکز تراش و برش در داخل کشور عملا بلا استفاده مانده و به حال خود رها می گردند. این در حالی است که چنین معادنی در صورت امکان تراش دارای چنان درصد بالایی از سودآوری می باشند که شاید به جز طلا به سختی بتوان در همان ابعاد رقیبی برای آنها پیدا کرد.
    
    ازسوی دیگر قیمت بالای دستگاه های پیشرفته و نیمه پیشرفته تراش و صیقل سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی برای بخش خصوصی و همچنین عدم حمایت دولت از واردکنندگان اینگونه دستگاه ها باعث شده تا سرمایه گذاران معدنی تمایلی به سرمایه گذاری در این بخش نداشته باشند و متاسفانه با وجود پتانسیل بالای اینگونه سنگ ها و سود آوری بسیار بالای آن در صورت صادرات به کشورهای همسایه ، این بخش از معدن همچنان ضعیف و ابتدایی باقی بماند.
    
    چنین مواردی باعث شده است که شاید امروزه در ایران دیگر جایی برای متخصصان این رشته چه در مرحله شناسایی و اکتشاف و چه در مرحله فرآوری گوهرها (طراحی جواهرات،تراش،برشو...) موجود نباشد که خود باعث از دست رفتن جایگاه ایران در میان کشورهای تولید کننده جواهرات شده است. باید این واقعیت را پذیرفت که متاسفانه سیاستگذاری های غلط در این بخش و عدم سرمایه گذاری جهت اکتشافات اینگونه ذخایر و فرآوری آنها باعث شده است که هم اینک از میان سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی متعدد موجود در کشور ، تنها از فیروزه و عقیق در ایران بهره برداری می شود و در این میان تنها مقادیری فیروزه به خارج از کشور صادر می شود.
    
    در نهایت اگر خواهان این هستیم که بار دیگر جایگاه خود را به عنوان یکی از تولیدکنندگان جواهرات در جهان مطرح کنیم،باید تمامی جامعه معدنی کشور اعم از خصوصی و دولتی دست به دست هم داده و با برنامه ریزی دقیق و بلندمدت و سرمایه گذاری های اصولی نسبت به رفع مشکلات فوق اقدام نماییم و بدیهی است که هرگونه تلاشی از سوی بخش خصوصی بدون کمک بخش های مختلف دولتی نظیر وزارت صنایع و معادن ، سازمان توسعه و نوسازی استان ها ، گمرک و سایر نهادهای مرتبط بی فایده خواهد بود.

معدن جواهرات یا سنگ

 

به تبعیت از خود استاد که برای مفاهیم و درس‌های مختلف از تمثیل‌ها و داستانها استفاده می‌کند باز هم برای شرح وضعیت امروز مثالهایی می‌زنم.

 

داستانی که این روزها در بارۀ استاد مطرح است این است که بعضی می‌گویند استاد معدن جواهرات است و برای اثبات نظر خود تجربه ها، دیده ها، دریافتها، شنیده‌ها و مستندات و شواهد فراوان دارند. بعضی از آنها جواهراتی در کیف‌ها و جیب‌ها و خانه هایشان دارند و می‌گویند آن را از آن معدن برداشت کرده اند. عده‌ای می‌گویند معدن جواهراتی در کار نیست بلکه آن فقط یک معدن سنگ معمولی است و هیچ چیز خاصی هم ندارد. چند نفر هم که در همۀ این دنیا به بدبینی‌های جنون آمیز و چشم گل آلود و معیوب معروف‌اند می‌گویند او حتی معدن سنگ هم نیست بلکه یک معدن سنگ‌های اورانیوم است، به آن نزدیک نشوید چون تشعشعات رادیواکتیو آن ممکن است همۀ شما را بکشد. آنجا یک جای بسیار خطرناک است. از آنجا دوری کنید. آنجا همۀ‌ شما می‌میرید. بعد که به آنها جواهرات مختلف، الماس‌ها و مرواریدها، زمردها و یاقوتهای بسیار گرانبها و کم یاب را نشان می‌دهی می‌گویند اینها همه دروغ است. شما توهم زده شده اید، شما فریب خورده اید. بعد جواهرات را در دست می‌گیریم آن را با دقیق‌ترین و قویترین سنگ محک‌ها محک می‌زنیم و می‌بینیم بله این‌ها همه جواهرات ناب و تمام عیار است،اما آنها درِ گوش خود را می‌گیرند و فقط داد می‌زنند اینها همه دروغ است.بعد از مدتی وقتی اینها می‌بینند که انکار این همه جواهرات و این درختی که میوه‌های آن،قیمتی‌ترین و بزرگترین جواهرات این دنیاست، کاری بسیار مسخره و متناقض است، می‌گویند قبول داریم که آنجا معدن جواهرات است و آن درخت هم استثنایی است و میوه هایش جواهرات است اما باور کنید که در درون این جواهرات،تشعشعات مخرب وجود دارد. این درخت جواهرات می‌خواهد شما را به خود جذب کند و از شما سوء استفاده کند، می‌گوییم او که خودش بزرگترین و با عظمت‌ترین سرمایه‌ها را در اختیار دارد یکی از میوه‌های آن از هزار سال زحمت شخصی مثل من بسیار پربها‌تر است. و وقتی می‌گوید و پاسخ‌های روشن و محکم را می‌شنود دست آخر داد و فریاد راه می‌اندازد،فحاشی می‌کند، توهین می‌کند، هرچه به دهنش می‌آید می‌گوید، سرخود را به این طرف و آن طرف می‌زند، هر اتهامی را که بلد است طرح می‌کند، تناقض گویی و آشفته گویی می‌کند، بدون آنکه بداند به اراجیف و پرت و پلاگویی مبتلا می‌شود، دست آخر وقتی روی سینۀ‌ او را می‌خوانیم و کارت شناسایی اش را می‌بینیم متوجه می‌شویم که مأموریت او، ضمانت زندگی و حیات اجتماعی او، مزدی که می‌گیرد و کلاً همۀ زندگی خفت بار و ننگین او در یک مأموریت خلاصه می‌شود: هر جا جواهری یافتی آن را زیر خاک کن یا در باتلاق بینداز تا کسی آن را نبیند و جذب آن نشود تا بلکه همه جذب خود ما بشوند و جواهرات را از خود ما بخواهند چون ما باید تنها مغازه‌ای باشیم که می‌تواند جواهر عرضه کند، آنهم جواهرات ساخت خودمان نه هیچ کس دیگر. بَدَلی بودنش مهم نیست.بی ارزش بودن اش هم مهم نیست. این مهم نیست که با اولین سنگ محک ها، شیشه بودن آن معلوم شود. چیزی که مهم است این است که همه باید فقط از ما بخرند پس نباید بگذارید هیچ جواهردیگری وجود داشته باشد. هر چه بود همه جا شایع کنید که این جواهر نیست، سنگ معمولی یا سنگ خطرناک است و دروغی است. اگر هم خدای ناکرده خدای ناکرده روزی با درخت جواهر برخورد کردید، هر طور و از هر راهی جوانمردانه یا ناجوانمردانه، راهِ باشرفانه یا بی شرفانه، از هر راهی و با هر دروغی توانستید آن را از بین ببرید. اگر نتوانستید از بین اش ببرید لااقل کاری کنید که کسی سراغ آن نرود و دیگر کسی آن را نخواند.

وقتی به جملات این کارت شناسایی دقیق‌تر می‌شوید این عبارات را می‌بینید:‌ اداره ادیان (برآیند چهار نهاد بزرگ امنیتی، فرهنگی و مذهبی). مریدان سعید اسلامی (امامی). القاعده فرهنگی.

این کالا به فروش رسیده است. برای مشاهده کالاهای مشابه که در حال فروش هستند می توانید از طریق لیست انتهای صفحه بر روی کالای مورد نظر کلیک نمایید.

در صورتی که از فروشنده این کالا سوال دارید با کلیک بر روی این لینک پیام خود را به او ارسال نمایید.

کالاهای مشابه