شماره کالا: 8959980
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

عقیق یمنی طوقدار

درشت، قواره‌دار، خوشرنگ، طوقدار با طوقهای منظم. رکاب سنگین، ساخت استاد امیری.


وضعیت کالا:

کالای استفاده شده (دست دوم)

  قیمت: ۱,۴۰۰,۰۰۰   تومان  

یافروشنده این کالا


نام کاربری: brooker 70


تعداد بازدید از صفحه : ۱۵


اصالت کالا اورجینال - Original
جنسیت مردانه
روش ساخت دست ساز
جنس رکاب نقره
سنگ (نگین) دارد
نوع سنگ (نگین) نیمه قیمتی
جنس سنگ (نگین) عقیق یمنی
رنگ سنگ (نگین) قرمز
رده سنی بزرگسال
مدل فیلی
اندازه 65
کاربرد کلکسیونی و قدیمی

 مشخصات بیشتر کالا

از فروشگاه بنده دیدن بفرمایید!

 

مشخصات:

نام: انگشتر عقیق طوقدار یمنی

سازنده: استاد امیری

ابعاد نگین(میلیمتر): 22*18*11

نوع رکاب: فیلی(پنبه‌ای)

وزن انگشتر(گرم): 40.66

اندازه‌ی انگشتر: 66

قطر داخلی حلقه‌ی انگشتر(میلیمتر): 23

 

انگشتری بسیار خوش‌رکاب با ساختی عالی و سنگی کم‌نظیر، تقدیم عزیزانم می‌کنم.
رکاب این انگشتر کار دستان هنرمند استاد معزز امیری می‌باشد. از نوع پنبه‌ای، با گوارسه‌ کوبی دقیق و منظم. رکاب، سنگین و به اصطلاح جون‌دار می‌باشد که تنش‌ها و نامهربانی‌های فراوانی را تاب خواهد آورد. مُهر استاد امیری زیر رکاب حک شده است.(عکس 3)

رکاب به دلیل دوباره سوار بودن نگین، در قسمت نگین، کمی دچار خراشیدگی شده است که مساله‌ی مهمی نیست و تنها از باب مدیونی عرض شد.

از رکاب زیبا و مثال‌زدنی این انگشتر که بگذریم به نکته‌ی اصلی و وجه تمایز این انگشتر با انگشترهای دیگر می‌رسیم. نگین کم‌نظیر و مبهوت کننده‌ی آن.

برخلاف تصور "عوام"، کشور یمن تنها صادرکننده‌ی عقیق نیست. در یمن دُر و یشم‌ها(و سنگ‌ها)ی خوبی هم یافت می‌شود. این مقدمه‌ی نامربوط را بدان دلیل عرض کردم که به عزیزانی که به حرف حقیر اعتقاد ندارند، یادآور شوم که "عقیق" گونه‌های متفاوتی دارد. از عقیق آنس، تا شفة العبد تا جزع و نوع باباقوری(سلیمانی) که همه در یمن مظلوم(به امید آزادی این کشور شریف) موجود هستند.

نگین انگشتر، یمنی و دارای هفت طوق منظم، موازی و مشخص می‌باشد(عکس 2). اهل فن تایید حرف حقیر خواهند فرمود که یکی از فاکتورهای قیمت‌گزاری روی انگشتر طوقدار، موازی و منظم بودن طوق‌هاست. سنگ از رکاب کهنه‌تر می‌باشد(البته این به معنی قدمت چند ده ساله نیست. تنها سن بیشتری نسبت به رکاب دارد.) و احتمالا از روی رکاب دیگری پیاده و بر روی این رکاب سوار شده است. رنگ سنگ عالی و چشم‌نواز است(عکسها در نهایت کیفیت و صداقت گرفته شده‌اند و هیچ ترمیم روی آنها صورت نگرفته است). قواره‌دار و دارای ابعاد چشم‌گیر است که در همچین کیفیتی، این ابعاد کاملا قابل توجه می‌باشد.

همانطور که پیش‌تر عرض شد، این نوع نگین بسیار کمیاب می‌باشد. به جرات می‌توان گفت که کسی نخواهد بود که باد به غبغب مبارک بیندازد و بگوید "لنگه این انگشتر را دارم!". و این امتیاز بزرگی برای شما خواهد بود که کالایی در کولکسیون خود دارید که نمونه ندارد. تنها مشابه این نگین را در ابعاد بسیار کوچکتری، در اینستاگرام پیدا کردم. که قیمت دهان پر کنی داشت.

سنگ بدون هیچ عیب، پریدگی، ترک و شکستگی می‌باشد. تنها یک حفره‌ی نیم میلیمتری در یک سمت آن وجود دارد(عکس 5) که بعد از تراش، به جا مانده و از منافذ خود سنگ می‌باشد.

 

تذکر بسیار مهم: سنگ این عقیق یمنی است. ولی هرشخص سلیقه‌ای دارد. تا آنجا که گاهی شده شخصی عقیقی نشان بنده داده و گفته "عقیق خراسان یمنی است!!!". این هم سلیقه‌ای است. لذا از سرورانم تقاضا دارم ملاک تشهیص را علم خود و شهادت تصاویر قرار دهند. لاکن اگر از بنده نظرخواهی کنید، عرض میکنم این نگین یمنی است.  

 

طبق رسم کارم، وظیفه‌ی خود می‌دانم بهترین و نایاب‌ترین کالا‌ها را تقدیم عزیزانم کنم. کارنامه‌ی معاملات فروشگاه گنبد آنتیک، شاهد ادعای بنده می‌باشد. کالایی تقدیم کرده و می‌کنم که نمونه‌ی آن در سطح کشور نایاب باشد. در خرید بسیار پُروسواس هستم. با وسواس و دقت فراوان انگشتری برای عزیزانم دستچین کردم، که تا عمر شریفشان برقرار است، دعای خیرشان هم‌قدم زندگیم باشد.

 

والسلام...

 

التماس دعا!

یاحق!

سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه