شماره کالا: 7999867
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

جاسیگاری مونجوق بافت

زیبا. سالم. محکم. با قدمت پهلوی. بافته شده از بیش از 4000 مهره‌ی ریز.


وضعیت کالا:

کالای استفاده شده (دست دوم)

  قیمت: ۲۰۰,۰۰۰   تومان  

یافروشنده این کالا


نام کاربری: brooker 70


تعداد بازدید از صفحه : ۸۰۲

 مشخصات بیشتر کالا

از فروشگاه بنده دیدن بفرمایید!


مونجوق: مهره‌های ریز رنگی

دوران حبس، دوران سختی است. روزها را شب کردن و تکرار و تکرار!
هر روز به انتظار وقت هواخوری نشستن!
هر هفته به انتظار وقت ملاقات نشستن!(آن هم اگر ملاقات و ملاقات کننده‌ای در کار باشد)
و سالیانِ سال در انتظار آن روز نشستن که دوباره پشت دروازه‌های زندان را ببینی... آن هم اگر اینچنین روزی در کار باشد...

این چشم‌انتظاری، سخت و جانکاه است. محبوسین برای سرگرمی دست به کار می‌شوند و با وسایلی ابتدایی، اعجاز می‌کنند. از هسته‌های خرما، تسبیح؛ از تکه‌های استخوان، گردن آویز و جاسوییچی؛ از چوب کبریت، خانه‌ها و عمارتهای کبریتی؛ و از مهره‌های کم ارزش، کیف و جاسیگاری.

این کارهای دستی به دلیل وقت‌گیر بودن به هیچ عنوان صرفه‌ی اقتصادی ندارند؛ به همین خاطر می‌بینیم که هنر زندان، در خارج آن ادامه داده نمی‌شود و منحصر به دیوارهای سرد محبس است.
البته که برای اهالی زندان این وقت‌گیر بودن یک امتیاز محسوب می‌شود. چرا که محبوس، دنبال کاری است تا وقتش را پر کند و می‌خواهد روزهای طولانی را با آن گذران کند.

یکی از دوستان یک شلوار راحتی دست‌دوز از زندان داشت که بسیار به آن می نازید. جویای دلیل که شدیم، گفت "این شلوار رو یه محکوم به اعدام دوخته!"؛ البته برای خیاط مذبور آرزوی آزادی دارم و اگر اتفاقی که نباید رخ داده آرزومند غفران الهی برای ایشان هستیم. با این همه، ابن که یک محصول را یک زندانی با دنیایی از رازها در زندگی و گذشته‌ش، خلق می‌کند، استفاده از آن محصول را هیجان انگیز می‌کند. گویی بخشی از وجود خود را در ساخته‌ی دست خویش به یادگار می‌گذارد.

 

سیگار وینستون، یکی از سیگارهای پرطرفدار از دیرباز بوده و(متاسفانه) هست. سازنده‌ی خوش قریحه‌ی این جاسیگاری نیز از مارک وینستون(عکس 5 پاکت سیگار وینستون) بر روی دست ساخته‌ی خود استفاده کرده است. حتی مارک معروف سیگار، که همان تاج باشد، بالای کلمه‌ی Winston کار شده است.
البته این تاج با تاجی که بر روی زبانه‌ی بالایی سیگار کار شده متفاوت است. دوستان می‌دانند که معمولا کارهای زندان دارای تاریخ هستند. سازنده‌ی این کار که مشخص است بسیار خوش سلیقه بوده است، با کار کردن یک تاج جداگانه و متفاوت با مارک سیگار، استعاره ای از زمان خود که مطمئنا زمان پهلوی دوم است را نشان داده است.
اندازه‌ی جاسیگاری در مقیاس 1/1 و در قطع طبیعی(9*5.5*2 سانتیمتر) و کاملا قابل استفاده می‌باشد.
تمام مونجوق‌ها سالم و محکم هست. بافت کار با نخ بسیار مستحکم و بافت ریز و بدون لقی است که باعث شده قدمتی حدود نیم قرن را تحمل کند و کاملا سالم بماند(تصویر4، عکس از داخل کار و بافت عالی آن).
کار کاملا ضد آب و قابل شستشو می‌باشد.

این جاسیگاری زیبا، با بیش از 4000 مونجوق بافته شده و قدمتی در حدود نیم قرن دارد. در عین حال کیفیتی مساوی با کار نو دارد. بهترین یادگاری و در جای خود، بهترین هدیه برای کولکسیون خواهد بود.
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.