شماره کالا: 7885089
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

کتاب پایان امپراطوری

مجموعه گفتگوهایی با سیاست مداران درباره علل فروپاشی شوروی سابق


وضعیت کالا:

کالای استفاده شده (دست دوم)

  قیمت: ۳۰,۰۰۰   تومان  
فروشنده این کالا


نام کاربری: samaeli 142


تعداد بازدید از صفحه : ۵۵


سال چاپ 1370-1379 هجری شمسی

 مشخصات بیشتر کالا

کتاب پایان امپراطوری درباره علل فروپاشی شوروی و احتمالات بعد از آن سخن می گوید. کتاب چاپ سال 1373و شامل 336صفحه می باشد . کیفیت کتاب بسیارعالی و دست نخورده می باشد.

تغییر از جمهوری شوروی به اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع که در فرهنگ عامه از آن با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی نام می‌برند، تغییرات عظیم سیاسی و تاریخی بود که در آخرین دهه سده بیستم میلادی اتفاق افتاد و از پیامدهای مهم آن، پایان جنگ سرد و آغاز یک سلسله جنگ‌های خونین در اروپای شرقی مخصوصاً بالکان و جمهوری فدرال سوسیالیستی یوگسلاوی، جنگ‌های داخلی مانند جنگ اول چچن، آسیای مرکزی مانند جنگ داخلی تاجیکستان، قدرت گرفتن بنیادگرایی اسلامی در افغانستان و پیدایش طالبان بود. از مهمترین علل سلب حاکمیت حزب کمونیست بر اتحاد جماهیر شوروی می‌توان به علاقه حاکمان جدید حزب به بازار آزاد و افزایش حس ملی‌گرایی در جمهوری‌های مختلف مخصوصاً روسیه (به رهبری بوریس یلتسین) و قزاقستان نام برد. به علت موقعیت غالب روس‌ها در اتحاد شوروی، در بیشتر موارد، کمتر تفاوتی میان روسیه و اتحاد شوروی در اواخر دهه 1980می باشد.
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.