شماره کالا: 7682655
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

بذر میوه کوپایو Copao Fruit ترش و خوشمزه

بسته 3 عددی بذر میوه کوپایو Copao Fruit ترش و خوشمزه


وضعیت کالا:

نو (غیر آکبند)

خرید   عدد از ۱۰ عدد به قیمت ۸,۰۰۰   تومان  
فروشنده این کالا


تعداد بازدید از صفحه : ۱۷۳

 مشخصات بیشتر کالا

بسته 3 عددی بذر میوه کوپایو  Copao Fruit ترش و خوشمزه

بذر ها حقیقی می باشند و محصول کشور کانادا با گواهی اصالت و بهداشت گیاهی هستند و خوشبختانه مانند سایر بذرهای ارزان موجود در بازار چینی نمی باشد.

خرید چند بذر مختلف با هم از فروشگاه ما شامل تخفیف هزینه پستی می شود و فقط یک هزینه پستی دریافت می شود.
با خرید هر 10 بسته بذر یک بسته بذر هدیه (اشانتیون) به انتخاب خودتان دریافت کنید.

http://exotic.esam.ir


کوپایو Copao Fruit میوه یک نوع کاکتوس به نام "اولیک نیا" با نام علمی Eulychnia acida هست از خانواده Cactaceae که مصرف خوراکی دارد و در کشور شیلی بسیار پر طرف دار هست. این میوه ترش و بسیار خوشمزه هست.

زادگاه اولیک نیا پهنه های شمالی کشور شیلی می باشد. این واژه به معنای یک جسم استوانه ای روشن و  درخشان است. رشد این کاکتوس ها به شکل راست بوده ولی در پاره ای از گونه ها دارای شاخه هایی آزاد و همانند درخت، منشعب هستند. بلندای این گونه می تواند به 5 متر هم برسد.

تنه اصلی به قطر ۲۵ سانتیمتر و به رنگ سبز یا آبی سبز است و شاخه ها نیز قطرشان به ۱۰ سانتیمتر می رسد. بدنه آن دارای ۱۰ تا ۱۷ شیار با آرئول های جدا و پرزهایی به رنگ سفید است (روی ساقه های جوان نیز پوشیده از پرزهای سفید رنگ و آرئول ها هستند). اولیک نیاها کاکتوس هایی، با پایداری فراوان بوده، شرایط مدیترانه ای و جایگاه آفتابی، خاک مخلوط و استراحت زمستانه را می پسندند. رشد آنها روی ریشه خودشان انجام می گیرد. گل ها زنگوله ای شکل به قطر ۵ تا ۷٫۵ سانتیمتر و به رنگ های صورتی کمرنگ و سفید که در پایان تابستان پدیدار می شوند (درگونه E.saint-pieana گل ها در بهار آشکار می گردند). میوه ها کروی یا گلابی شکل و کوچکند و سطح بیرونی آنها پوشیده از مو می باشد، قطر آنها نیز از ۱ تا ۵ سانتیمتر متفاوت است.

ازدیاد این کاکتوس ها بیشتر از راه کاشت بذر انجام می گیرد و آرئول ها روی هم رفته نزدیک به ۲۰ خار شعاعی و کانونی دارند. خارهای شعاعی به رنگ قهوه ای – خاکستری هستند و خارهای مرکزی بلندتر می باشند و هنگام جوانی رنگشان قهوه ای است. کم کم و با افزایش سن رنگشان به خاکستری می گراید.

منبع: 

مطلق زاده، رؤیا. ۱۳۸۸٫ جهان کاکتوس ها (پرورش کاکتوس در باغ، خانه و آپارتمان). چاپ پنجم. انتشارات فرهنگ جامع


 
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

کالاهای مشابه