شماره کالا: 7231710
  اشتراک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعییمن طوقدار رکاب سه گل

ظریف و زیبا. یمن تضمینی و کهنه با رکاب بکر. با گوشواره‌ی فیروزه‌ی نیشابور.

وضعیت کالا:
کالای استفاده شده (دست دوم)
  قیمت: ۱۴۵,۰۰۰   تومان  

یا
فروشنده این کالا


تعداد بازدید از صفحه : ۸۸


اصالت کالا اورجینال - Original
جنسیت مردانه و زنانه
روش ساخت دست ساز
جنس رکاب نقره
سنگ (نگین) دارد
نوع سنگ (نگین) نیمه قیمتی
جنس سنگ (نگین) عقیق یمنی
رنگ سنگ (نگین) نارنجی
رده سنی بزرگسال
اندازه 55
کاربرد کلکسیونی و قدیمی

از فروشگاه بنده دیدن بفرمایید!

 

مشخصات:
نام: انگشتر نقره با نگین عقیق یمنی
جنس نگین: عقیق یمنی طوقدار(سلیمانی). فیروزه‌ی نیشابور به عنوان گوشواره.
ابعاد نگین(میلیمتر): 14*9.5*3.5
جنس رکاب: نقره
نوع رکاب: سه گل(احتمالا از انواع قدیمی اصفهانی)
وزن انگشتر(گرم): 5.61
اندازه‌ی انگشتر: 55
قطر داخلی حلقه‌ی انگشتر(میلیمتر): 19.5

انگشتر فوق آنتیک و بینهایت کمیاب با رکاب و نگین بکر، ظریف و زیبا و خواستنی!

نگین: نگین این انگشتر، عقیق یمنی کهنه و بسیار خوش آب رنگ، طبع‌دار و طوق‌دار است که در میان اهل فن از محبوبیت فراوانی برخوردار است. روی نگین آثاری شبیه به جای سنبه دیده می‌شود(تصویر1)، لیکن به دلیل کهنه بودن سنگ، نمی‌توان به صورت قاطع بر این مساله اذعان کرد. لذا نگین را تنها به عنوان کهنه تقدیم می‌کنم، انشاءالله که سنبه‌دار هم باشد و خریدار نازنین کمال حض و بهره را ببرد.

گوشواره: در این نوع انگشتر که به سه گل معروف است، در مرکز هر گل، جایی برای یک نگین کوچک تعبیه شده که در این انگشتر، فیروزه در نظر گرفته شده است.
(متاسفانه دو عدد از نگین‌های یک سمت انگشتر افتاده‌اند که برای اینکه انگشتر دستخورده نشود، از جایگذاری نگین جدید خودداری کردم.)

رکاب: همانطور که در قبل هم گذشت، رکاب این انگشتر از نوع سه گل است. به نظر می‌رسد انگشتر از سری انگشترهای قدیم اصفهان باشد. چرا که خواستگاه اصلی رکاب سه‌گل آن شهر است که کم‌کم در شهرهای دیگر هم باب شد.
رکاب در عین کوچک بودن، بسیار هنرمندانه و در عین سادگی، بسیار ظریف و چشمنواز ساخته شده است. هنر اصیل ایرانی در طرحهای اسلیمی، اینجا بارقه‌ای از خود را به نمایش می‌گذارد.

بسیار بعید به نظر می‌رسد که نگین از روی رکاب برداشته شده و بار دیگر سوار شده باشد؛ با این حال اگر بنا بر 1 درصد احتمال، این مساله رخ داده باشد؛ این، فابریک بودن سنگ و رکاب را زیر سوال نمی‌برد. دوباره سوار به نگینی گفته می‌شود که جایگزین نگینی عالی در یک انگشتر شود و فابریک همان رکاب نباشد و کیفیتی پایین‌تر از نگین اولیه داشته باشد. به نظر نمی‌آید این نگین از جای دیگری آمده باشد، چرا که قدمت رکاب و نگین نزدیک به هم است و بالای رکاب در قسمت محیط بر نگین، بدون خط و خش و زخمی شدگی است.

دوستان در بکر و بی‌همتا بودن این انگشتر شکی نیست، با این حال از آنجایی که هر شخص نظری در شناسایی اجزای یک انگشتر دارد، شما ملاک تشخیص را عکسها و علم خود قرار دهید. عکس‌ها با دوربین قوی گرفته شده‌اند و کاملا واضح هستند.

 
سوال شما به فروشنده ایمیل شده و از او خواسته خواهد شد که به سایت رجوع کند و جواب سوال شما را بدهد. شما می توانید از همین قسمت سوالات بعدی خود را مطرح نمایید.
برای سوال از فروشنده این کالا وارد حساب کاربری خود شوید.
اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.

  کالاهای مشابه

کالای مشابه دیگری وجود ندارد